Ip Man 2 (2010)

Postavu Ip Mana som si za krátky čas veľmi obľúbil a Donnie Yen si ma úplne získal prakticky len jednou filmovou rolou. Opäť výborný film, s kľudným svedomím možno porovnávať s prvým Ip Manom. Aj keď sa to navonok javí ako bojový film, má to v sebe aj niekoľko posolstiev a krásnych myšlienok. Ip Man je človek pokorný, nie však poddajný. Úctivý, ctižiadostivý a hlavne duchovne vyrovnaný. Celkom sa mi páčilo porovnávanie so západom, a nakoniec tá propaganda spôsobila, že som aspoň na chvíľu kvalitne znenávidel celý západný svet. Skvelý film so skvelou hudbou. Zatiaľ 70%.

Podezřelý (2013)

Nevedel som sa dočkať konca. Tento kórejský film sa podľa mňa kvalitatívne nedá porovnávať s inými špionážnymi kórejskými filmami. Neprehľadný chaos, ktorý sa dá sledovať len v stave 100%nej koncentrovanosti.

Love (2011)

My Slováci sme už dospeli do takého štádia zúfalstva, že hocijaký pokus o iný film vyrobený u nás hodnotíme pozitívne, aj keď to je obyčajný priemer. Milostná dejová línia je o ničom, z mojej strany nezáujem, kriminálna časť filmu je však celkom podarená. Ostré dialógy, slovník pre nástročných, mnoho trápneho slangu a častokrát ničenie ľubozvučnej slovenčiny do gadžovskej bratislavčiny. No proste gadžovia.

Adamova jablka (2005)

Niekde za polovicou mi došlo, že ma ten film baví a že úvod som nevnímal ako som mal, čo teraz ľutujem. K tomuto sa jednoznačne chcem ešte niekedy vrátiť. Komediálne mi to neprišlo, skôr ma zaujala postava farára so zvláštnou chorobou a názormi. Zlí ľudia neexistujú. Nádherný film, ktorý pohladí a rozosmutní. Pár scénami aj unudí, ale to je len môj problém, že nevnímam filmy na 100%. Verím, že vždy keď si odteraz pustím Bee Gees a How deep is your love, tak si na tento film spomeniem.

Piraňa 3DD (2012)

Najsmradľavejší odpad a jeden z najtrápnejších filmov vôbec. Ešte som nevidel niekoho tak veľmi tlačiť na pílu zábavy a pritom byť tak trápny. Po zhliadnutí druhej Pirane si začínam Alexandra Aju ako režiséra vážiť ešte viac.

Avenged (2013)

Vôbec mi neprekážalo že to bola variácia na film Pľujem na váš hrob, doslova som si to pred pozeraním prial.. . ale toto je hnoj veľmi hrubého zrna. Nestojí mi péro pri pohľadoch na mučenie a mŕtvoly, a mám celkom rád takéto neľudské horory, toto však ani omylom nemôžem nazvať dobrým filmom. P.S:: Po zhliadnutí tohto filmu som sa rozhodol, že nové americké horory o ktorých neviem nič začnem ignorovať, lebo to už je asi desiaty podpriemer a strata času tento rok.

Ip Man (2008)

To, že sú bojové scény výborné nemôže nikoho prekvapiť, má to aj dosť dobrý príbeh založený sčasti na skutočnej udalosti. Po dôkladnom zhodnotení a analýze, s prihliadnutím na podobné filmy ktoré som na podobnú tému už videl, a po sčítaní a odrátaní všetkých pozitív a negatív mi vychádza, že je to dobrý film.

Drona (2008)

Pánečku na nebesiach, čo už je len toto za zázrak. Tá hŕstka indických filmov čo som doteraz videl ma bavila kvôli humoru a filmovému nadhľadu. Ale tu nič! Žiaden nadhľad, všetko sa nesie v prehnane vážnom tóne, a to v takomto zlom filme nestrpím ani náhodou. Na zlých filmoch sa dá väčšinou zasmiať, ale v Drone nestojí absolútne nič za zmienku. Tu by bola aj 80 minútová stopáž nerozumná. Iba prvých tridsať minút som dokázal dopozerať celých.

Kokain (2001)

Už si treba zvyknúť, že glorifikovať najväčších grázlov a zločincov je v Hollywoode vec bežná. Ja hodnotím len film, človek o ktorom bol film natočený je ľudský a morálny odpad.

Moebius (2013)

Až doteraz som si myslel, že Kórejci nevedia natočiť vyložene zlý film. Vedia. Strašná sprostosť, navyše nemá sprostosť, ktorá sa hrá na filmové umenie. A znervózňovalo ma to, tak som prakticky celý čas počúval nejakú hudbu. Každý film je o obraze a zvuku a ak chýba jedna z týchto zložiek, tak taký film nemôžem ani omylom brať ako plnohodnotný. Keby som to pred pozeraním vedel, pochybujem, že by som si to zapol. Ináč je to znechucujúce, znepokojivé a šokujúce, má to sexuálny podtón, ale natočiť dobrý film o sexe je ťažké, aj keby sa tam rozprávalo asi by ma to nebavilo. Smrteľne nudné.