Žiješ jenom dvakrát (1967)

Uz som si zvykol u Bonda na prehnanu naivitu, a vyvrcholenia akcnych scen uz neberiem tak vazne, ked Bond vyjde zdravy aj z tej najistejsej smrti. Pre mna zatial druhy najlepsi diel, plny krasnych zien /naratal som az tri/ a asi najlepsi scenar zo vsetkych. Uz mi zacina byt smutno ked si pomyslim, ze niekedy budem musiet pozriet poslednu Conneryho bondovku, totiz zatial som videl len Conneryho, ale mam silny pocit, ze lepsi Bond uz nebude. P.S.: Este sa mi nestalo, aby som bol fascinovany nazvom filmu.

Lost Highway (1997)

Dalsia Lynchova navnada pre kritikov, ale aj pre fajnsmekrov, ja sa skor radim do druhej kategorie. V prvom rade si treba uvedomit, ze nemusi ist vsetko zaradom tak, ako je to umiestnene vo filme. Neverim, ze niekedy budem mat pocit, ze mam nad tymto filmom moc. Vyborne herecke obsadenie, a to nehovorim len o Patricii Arquette, ktora sa tu zoparkrat objavi naha, plus na Badalamentiho neskutocnu hudbu sme si uz zvykli. Na prvy pohlad celkom obycajna zapletka, mlada dvojica, manzelka si najde milenca, nakruti porno, ale Lynch to dokaze sfilmovat do takej podoby, ze mame pocit, ako keby sa jednalo o nieco nadpozemske. Zaverecna polhodina ma tak neskutocnu atmosferu, ze len okolo vas preleti a uz sledujete zaverecne titulky, aspon v mojom pripade to tak bolo, a zopar minut som sa potreboval rozdychat.Uz som pochopil, ze prvyradym cielom tohto filmu nie je pochopit ho.

Gilda (1946)

Dobre, nebudem pokrytecky. Pozeral som to kvoli Redovi a Andymu a kvoli Rite. Ale najlepsia je ta cast ked urobi to svinstvo s vlasami.

Mistři švindlu (2006) (seriál)

Bavi ma na to sa pozerat, aj viackrat na jeden diel, lebo je to proste pritazlive / nie len Jessica Jane Clement /.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

U Lyncha mam tendenciu pustat si jeden film aj trikrat za tyzden, tu nic take nepocitujem. Jednoducho povedane, kto nevidel serial urcite nepochopi, kto serial videl, urcite nepochopi. Predpilot, v ktorom ucinkuju postavy, ktore boli v seriali viacmenej zname len z rozpravania, preto si obcas aj nieco zo serialu vybavite.Uvod filmu je pekelne nudny, ked vsak zacne hrat Badalementiho hudba tak sa mi objavili nostalgicke zablesky. Lauru Palmer som viac obdivoval na obrazku ako realnu osobu, bola to hnusna stetka. A nezbavim sa dojmu, ze Sheryl Lee nevie hrat. Ak chcete byt viac v obraze po dopozerani serialu, tak toto neodporucujem, bude to este horsie. Ale mozno je to moja bezprostredna reakcia a casom si uvedomim.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Musi to byt naozaj zly scenar, aby som sa na Atkinsonovi nebavil. Ale ked je scenar takto podareny, to uz je len srandy! Kto to kedy videl, nechat pana Beana samotneho v miestnosti so vzacnymi obrazom, to su ale blazni.

Lhář, lhář (1997)

Jim Carrey uz nemusi dokazovat aky skvely komik je, my to vieme. Dalsia rola, ktora mu nesmierne sedi a vyziva sa v nej, a my sa zasa zabavame. Skvely napad a mnoho zabavnych scenok a hlasok. Film, ktory poznam takmer naspamet, nikdy neomrzi.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Posledny diel mi vyvrtal do hlavy este hrubsiu dieru aku som tam doposial mal, ale vlastne som podvedome takyto koniec aj chcel, ved to by nebol Lynch keby to ukoncil jednoducho. Prve diely som sledoval s obrovskym zaujmom v pravidelnych intervaloch, prelom nastal asi po 17tej casti kde je odhaleny vrah a nasledne na to bolo zopar nudnych dielov, tak sa intervaly medzi castami zvacsovali a boli casy ked som nevidel Twin Peaks aj 5 dni, ale ku koncu som sa opat chytil a zaujem vzrastol, hlavne ked na scenu vstupil Windom Earle, asi najlepsia postava celeho serialu. A dnes som si uvedomil, ze uz je koniec. Twin Peaks je legenda. Nesmierne mnozstvo postav, skoro kazdy ma s niekym nieco spolocne, niektore vztahy som doteraz nepochopil. Ked tak rozmyslam, tak v tom mestacku bolo naozaj vela krasnych zien /Audrey, Shelly, Norma, Donna, Laura, Annie,Lana/,sladkemu hlasu Lucy Moron sa ale nic nevyrovna. Neskutocna hudba Badalamentiho je neoddelitelnou sucastou, kazdy jeden ton ma svoj zmysel. Sovy nie su to, cim sa zdaju!

Kansas City (1996)

Ked chcete niekoho uspat, toto zarucene pomoze.No proste absurdita.A navyse,malokedy mi je niektory herec tak nesympaticky ako mi v tomto bola Jennifer Jason Leigh.

Prázdniny v Římě (1953)

Nevedel som o sebe, ze som az takto romanticky zalozeny, ale ono ma tento film naozaj v sebe obrovske kuzlo. Je to nepochopitelne. V zavere som mal co robit aby som sa udrzal suche oci.