Základní instinkt 2 (2006)

Myslim si ze to je podhodnoteny film, jednotka to sice nie je, to ano, ale styridsat percent je malo. Sheron Stone sa za 15 rokov velmi nezmenila, a dobre dokazala nadviazat na svoj prvy vykon. O tom, ze tu chybala akakolvek iskra, ci plamienok sexualneho napatia z jednotky diskutovat netreba. Taktiez, ze herecke obsadenie bolo slabe jak nedovareny caj, na tvar Davida Morisseya som si nedokazal spomenut v casovych usekoch kde neucinkoval, nieto že si ho este budem pametat po dopozerani. Taky nevyrazny herec sa len malokedy vidi. Prave to, co robilo jednotku originalnou sa v dvojke uplne vytratilo, jediny element co maju spolocne tieto dva filmy je nesmrtelna S.S. Tu sa viac do popredia dostava nezaujimavy krimipribeh s postavami, a vztah spisovatelky s psychiatrom je vykreslovany slabo. Zaujala ma hlavne scena, kde ju topi v bazene a ona sa jednoducho prestane branit a on mysliac si, ze je mrtva prestane utocit /vzdy, ked som videl vo filmoch podobnu scenu, tak mi neustale chodila po rozume tato myslienka, to bol jeden z toho mala za zmienkustojacich momentov vo filme /ked mam vymenovat dalsie, tak scena kde SS vysvetluje doktorovi, ake ma s nim sexualne plany, alebo ked v zavere vyklada obsah svojho noveho romanu//. Celkovo to je na tri hviezdy, ale ked si spomeniem, ze Zakladny instinkt 1 som spociatku hodnotil tiez hviezdami troma, tak sa citim trocha previnilo.

Total Recall (1990)

Akcna, futuristicka lahodka plna mrtvol, nasilia, brutality a krvi. Buducnost je nakreslena zaujimavo, niektore hracky su dost prakticke /taxikar ako robot, rychle prefarbovanie nechtov/. Scenar je napisany naozaj bravurne, je v nom mnoho dejovych zvratov a prekvapeni a rezia tiez nezaostava, Verhoeven si zo mna robil blazna, ked som niekedy nevedel, ci to je sen alebo nie. Vela dobrych akcnych napadov, niektore aj dost nechutne natocene, plus ked si spomeniem na niektorych mutantov, tak mam zavraty /nemyslim tym zenu s tromi prsnikmi/, a jeden mutant mi navyse pripominal slonieho Johna Merricka. Mozno uz viem, odkial brala inspiraciu Rowlingova pri pisani Voldemortovej postavy v Kameni Mudrcov /Kuato/ a a ake filmy pozeraval Nolan.Total recall je jeden z tych filmov, kde Arnold nehra svojimi svalmi, Sharon stone zasa rola sekne, preto minimum priestoru je na zaplakanie. Celkovo vsak nic na dlhsie zapametanie nehrozi.

Základní instinkt (1992)

V tomto filme vladne sexualne napatie to myslim hlavne v scenach, kde su obleceni. Sharon Stone tu je neuveritelne provokativna, a je to citit z kazdeho jej uskrnu a kazdeho slova. Dokonaly vztah Douglas-Stone je hlavnym motivom filmu, a len niekde v pozadi sa odohrava akysi kriminalny pribeh. Ale po prvej, takzvanej "sustacke storocia" filmu zretelne dochadza tempo, o ktore sa starala prevazne hlavna dvojica a stale viac sa zamotavame do spletenej krimi, ktora neponuka nic strhujucejsieho,len "povinnu" davku prekvapenia. Hudba Jerryho Goldsmitha je skvela a hodi sa velmi a dodava atmosfere este vacsie iskry. P.S.: Musim dat stvrtu, lebo na druhy den po dopozerani mi niektore sceny neustale behali po rozume.

Vražda na objednávku (1954)

Hitchcock bol vazne posadnuty vrazdou, lebo inak si neviem predstavit ako moze niekto natocit nieco tak dokonaleho. Mozme tu sledovat krasne rozrastanie charakterov postav, velke mnozstvo logickych suvislosti co do seba zapadaju a skvelu ukazku toho, ze dokonaly zlocin sa sice spachat da, ale tazko. Je to ako strom, z kmena stromu vyrasta niekolko /nie vela/ hlavnych konarov, z ktorych dalej rozrastaju dalsie, a z dalsich dalsie, az nakoniec mame tisice moznosti, kde moze vykvitnut listok. Strom treba pozorovat dlhe roky, aby ste poznali jeho kazdy detail a nenechali ani jeden jediny konar bez vykvitnuteho listu. Takto nejako si predstavujem tento film, ako vecne zivy strom.

Modrý samet (1986)

Lynch vie obalit zdanlivo jednoduche scenare do zlozitych a plnych tajomstiev. Modry zamat ma zo zaciatku dobru atmosferu, a aj zmiesane pocity z tajomneho bytu a neznamej spevacky. Momenty ked sa Jeffrey zoznamuje so spevackou su sexualne lahodne a postava Franke je dobre napisana, a obcas aj odporna a nechutna /ked s krvavymi ustami bozkava Jeffreyho, tak moj obed v zaludku sa pytal von/. Nepovazujem tento film vobec za vynimocny a zapametaniahodny, ale piesen Blue velvet sa mi velmi paci.

Zběsilost v srdci (1990) odpad!

Sherylin Fenn a Sheryl Lee, len ony si zasluzia byt spomenute v mojom komentari. Uz som si zvykol u Lyncha na nahotu v jeho filmoch, ale myslim ze tu prekrocil hranice nechutnosti. Mam len jedno stastie, keby som videl ako prvy Lynchov film tento, tak by som nikdy nespoznal jeho skutocne filmy, lebo asi len tazko by som sa prinutil pozerat od neho aj nieco ine. Pri tomto som len spal, kukal na hodinky a nechapavo krutil hlavou. Iba zvucne meno rezisera mi dodavalo trpezlivosti, aby som nevstal od obrazovky. Mozno si to aj objektivne zasluzi tu jednu hviezdu, ale po dopozerani som mal naozaj pocit, ze som uplne zbytocne stratil dve hodiny. Odpady nedavam, ale niekedy sa neda

Exmanželka za odměnu (2010)

Obcas dostanem chut na taketo prikreple filmy, to je bud vtedy ked mysel pracuje na nizsie obratky, aby som nemusel nad filmom rozmyslat, alebo vtedy ked v nom hra Jennifer Aniston. Od zaciatku tu je vtipny nadych, a preto sceny kde sa dvojica opat zblizuje vobec nepracuju ako by mali. Mozno len mne k sebe nepasuju humor s laskou, a mozno mi to nepasovalo len v tomto filme. Chcel som dat hviezdy dve.

Šéfové na zabití (2011)

Uz je to vyse roka co som videl pathviezdickovy film a pred zaciatkom tohto som nad tym ani nerozmyslal, lebo nedaval som tomu sance. Zazil som vsak obrovske prekvapenie, uvodnych okolo patdesiat minut som mal na ksichte nasprostasty usmev, a celkom uprimny, lebo vtipne sceny makali naplno, a takmer vsetky. Niekedy si ma proste najde film, ktory zeriem cely, aj ked nema vysoku intelektualnu uroven. Ja som sa rehotal jak saleny. Odteraz uz budem mat ku zubnym kefkam menej dovercivy vztah, a motherfucker budem vyslovovat spravne. Ked Motherfucker Jones dava v kaviarni rady a pride s napadom, ze kazdy zabije sefa toho druheho, tak hned ma napadol Hitchcock a jeho cudzinci vo vlaku.Tri vyborne charatery zamestnavatelov, a urcite nebudem sam ked poviem ze som zavidel asistentovi zubarky, a jeho sefka urcite nebola niekto koho by som chcel v takej situacii zabit. Jennifer Aniston nestarne!! Najlepsie sa smejem na vtipoch, ktore su rozpravane s vaznou tvarou, a tato trojka to brala tak nenormalne seriozne. Druha polovica filmu uz ocividne stracala tempo, preto je aj dobre ze to skoncilo relativne skoro, a nebolo to este viac natahovane. V tomto filme bol zaner krimi na vedlajsej kolaji, bol len akousi nutnou vatou. Netusil som, ake hovadiny ma dokazu pobavit

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Pozoruhodony film, ktory by bez Audrey Hepburn stratil vacsinu svojho povabu. Dost som sa nudil, bolo tu malo vtipneho, dost malo romantickeho, ja ani nedokazem povedat coho tu bolo dostatok, mozno trapnosti v podobe japonskeho suseda.Chcel som dat len dve hviezdy, ale logika nepusti, ked davam tri hviezdy inym somarinam, tak toto si menej jednoducho nezasluzi, aj ked ma film vobec nenaplnil.

Obchodník se smrtí (2005)

Film s nejakou myslienkou, takych neni vela, aj napriek tomu som sa prvu hodinu brutalne nudil a az ku koncu som mu prisiel na chut. Krasny obrazok o tom, ze poctive peniaze sa zarabaju tazko, nepoctive este tazsie, ale nie kazdy ma na to gule. Aj tak nakoniec stratite vsetko co mate radi a ostanu vam len peniaze, ktore si sami nedokazete uzit. Neni tu vela akcie, obvykle si na akciu ani nepotrpim, ale tu mi nejak chybala. Pristatie lietadla v pusti je genialne, aj zopar dialogov ma sancu, ze si ich zapametam, ale dve dost nevyrovnane polovice filmu ma natolko zneistili, ze pouvazujem este, ci si to pozriet znova.