Ten kluk je postrach 2 (1991)

Pozeral som to casto, mal som to nahrate na kazete, ale dost mi to splyva s jednotkou.

Ten kluk je postrach (1990)

Prva cast z tejto smiesnej trilogie. Zrejme najlepsia. Nejake vtipy sa najdu, ked tak spominam aj nejake nezabudnutelne sceny, ale nie je ich vela.

Šílený rande (2003)

Film pre menej narocnych divakov s mnozstvom nevtipnych scen a s dost nakreplym pribehom. Ashton Kutcher je ako vzdy nezaujimavy, Tara Reid a Carmen Electra su ako vzdy krasne.

Watch Over Me (2006) (seriál)

Telenovela, ktora vynika tym, ze ma asi 3krat menej dielov ako klasicka. Ale inac neni co hodnotit, dookola to iste.

Space Jam (1996)

Dalsia rozpravka z mojho detstva, ktoru som videl x-krat a ktora mi uz dnes nepride zaujimava. Spojenie realneho a kresleneho sveta mi vtedy nejak neprekazalo, ved na bugs bunnym som fičal. A piesen I believe i can fly si uz navzdy budem spajat len s tymto filmom.

Pokémon: První film (1998)

Kebyze mam 10 rokov tak sa nad tym rozplyvam, ako vacsina vtedajsej generacie. Teraz uz na to nechcem mysliet. 3 z nostalgie.

Thunderball (1965)

Stvrta, zatial najdlhsia a najhorsia cast. Velmi vela nonsensov, viac ako dokopy v predoslych troch dieloch. Pribeh na mna uz neposobi tak ako predtym, zachranuju to len samostatne sceny, ktorych je dost dobrych. Prijemne osviezenie su zraloky. A zaverecna bojova pasaz pod morom je pre mna neprehladna a nudna, mozno sa to zabavnejsie ani natocit neda, ale viac ma vzrusuje zem ako voda.

Pravdivá romance (1993)

Velmi, velmi jednoduchy pribeh, z ktoreho len tazko mozno viac vyzmykat. Nie je tu vela akcnych scen, ale tych zopar co tu su, su naozaj podarenych. Moja najoblubenejsia je ta s Christopherom Walkenom, dalej ta, kde sa mlatia Alabama s chlapom a urcite aj ta posledna, kde kazdy mieri na kazdeho a malokto prezije, a je aj perfektne vyplnena humorom. Tarantina naozaj cítiť, ale nie je to ta vona, ktorou ma omamil v Gauneroch a v Pulp Fiction. Zopar hlasok, na ktorych sa zasmejete, ale inac vypln medzi scenami, ktore som spominal je dost chaba. A navyse ked najkrajsia postava vo filme ma dve tretiny stopaze cierne okuliare, ktore jej zakryvaju krasne oci. Neviem posudit, ci Patricia svoju rolu zahrala tak dobre, alebo je taka v skutocnosti, ale povab jej nechyba tak ci tak.

Insomnie (2002)

Kriminalka, ktora nie je ani tak o vyrieseni zahadnej vrazdy, ako o hre dvoch muzov v zmysle ja mam nieco na teba, ty mas nieco na mna, budme partneri, avsak postupom casu to jednemu zacne liezt na svedomie, tak zacne so sebou bojovat a nakoniec aj prehra. Nolanove filmy su na mna asi prilis zlozite. Videl som vsetky, ale ani o jednom sa neda povedat, ze by bol jednoduchy.V Insomnii citit tradicne Nolanove reziserske tahy, neskutocne zaujimavo vygradovane umrtia postav; aj tu postavu, ktora nie je velmi dolezita /Hap/ vie Nolan "epicky" zabit a divakov tym citovo znicit.Velmi kvalitny strih a dobra hudba, aj ked neobsahuje ziadny zimomriavkovy tón, plus zmyselne pery Hillary Swank a Robin Williams, ktoreho neviem vobec zaradit. Na jednej strane mi jeho ksichty stale pripominali Jumanji a Jacka, ale na druhej strane sa do role hodil nesmierne, lebo jeho tvar presne zobrazovala moju predstavu o psychopatickom vrahovi. Citim, ze ma film nenaplnil, a nevstrebal som vsetko co bolo potreba pre 100%ny zazitok.

Goldfinger (1964)

Tretia, menej ukecana Bondovka, hlavne v scenach kde reci nie su potrebne. Jedno luxusne auto s mnozstvom funkcii, ktore Mr.Q panu Bondovi dokladne vysvetli a nakoniec aj vsetky vyuzije, ale kazdu len raz. V tomto dieli je sice menej krasnych zien, ale za to sa to viac vyrovnava humorom. Za zmienku tiez stoji Goldfingerov korejsky pomocnik so smrtelnym klobukom, ktory nepovie za cely cas ani jedno slovo. Opat nechyba zopar prekvapeni, genialnych bondovych unikov a samozrejme hlasok, lebo tu sa z Bonda stava hláškova mašina, ktora chrli jednu lepsiu za druhou. A zaver je maximalne vygradovany, aj ked bohuzial nie je velmi priestor na hadanie ako to skonci, lebo je to kazdemu jasne, ale aj napriek tomu to ma stavu. A ked sa casomiera zastavi na cisle 007, tak to je len ten pravy vrchol filmu.