Kruté oči hor 2 (1984)

Je to zbytocne, nema to zmysel pre logiku, ci strachnahanjucich zaporakov /to nemala ani jednotka/, ale je to zabavne a da sa na to pozerat a to je hlavne. Postavy nie su obzvlast zaujimave, okrem slepeho dievcata, je to najlepsi charakter vo filme. Sice ma podozrivo kvalitny cuch, sluch, telepaticke schopnosti a neviem co este, ale je krasna, co je vyborny /hoci nie jediny/ tahak na dopozeranie filmu. Sceny s nou a kanibalom v podzemi su dost strasidelne, vynasobene prave tym faktom, ze nic nevidi.Craven spociatku spomina prostrednictvom platna na prvy diel, a spomina v celych scenach, dokonca aj pes si zaspomina. Dvaja hlavni a jedini mutanti su smiesni, a mozno trocha desivi, ked im pocut len hlas v krovi, ale ked sa ujmu vrazdenia tak to ma gule. Nie su to znudene dva, skor diplomaticke /tym, ze len vynimocne davam rovnake hodnotenie dvojkam/.

Pátek třináctého 2 (1981)

Zaciatok v zmysle "v minulych castiach ste videli" odstartuje uvodnu hodinu kde sa pomaly nic nestane, ale za to v zavere vam poriadne tuhne krv v zilach.Nove vrazedne nastroje, novy vrah, krajsie zeny /je tu asi najkrajsi zadok aky som kedy v 80tych rokoch vo filme zahliadol/, ale inac vsetko je rovnake ako v jednotke. Za "atmosfericke" sceny, kde viete ze nas reziser len natahuje, aby vyplnil aj tak kratku minutaz filmu, a neoriginalitu stahujem hviezdu. Ale co sa tyka zazitku, tak je to porovnatelne s Pani Voorheesovou.

Pátek třináctého (1980)

Nikdy ma nenapadlo, ze niekedy zazijem, ze jeden film moze spoilerovat druhy aj ked s nim nema nic spolocne. Totiz nedavno som videl Scream a ona tam uvodna scena nieco o Piatku trinasteho rozpravala :). Vyrazne ovplyvnene Hitchcockovovym Psychom a Carpenterovym Halloweenom.Ale ani k jednemu sa to nepriblizilo. Vrazedne sceny su zahalene ruskom tajomstva, lebo su snimane z pohladu utocnika, preto netusime co je motivom. Vrazdy su vykonane brutalnymi sposobmi a zaroven velmi rychlo, cize jedna scena netrva ani 15 sekund, co je mozno skoda, mozno nie. Ale dvakrat som sa lakol poriadne, az som mal srdce v krku. Mraziaca hudba, tmavy les, temne prostredie, to vsetko tvori dobru atmosferu, len nieco tomu chyba. Mozno charakterovejsi zabijak.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Prva polhodina je nudna vata ;zombici nikde, strach nikde, v druhej sa uz zoznamujeme s postavami spolu s ich nazormi na vec; zombici nikde, naznaky strachu, az tretia polhodina sa zacina javit ako poriadny horor, ale je to len zdanlive, totiz absolutne nedesivi zombici nam prinasaju vytriezvenie, ze nie je sa coho bat. Pomerne velke mnozstvo casu je venovane teoretickym uvaham a poznatkom, ktore sa ludia v dome dozvedaju z medii, co je podla mna totalne destruktivne k tej minimalnej atmosfere co tam je. Tak ako je s postavami bezcitne zaobchadzane /co dokumentuje aj posledy vystrel/, tak bezcitne sa ku nam Romero sprava, tym ze do rezie vsuva nespocetne mnozstvo naivnych okamihov, najme co sa tyka niekedy nepochopitelneho spravania postav /len moj nazor/. Na stupnici do 10 by som dal aj 5, ale v nasich pravidlach viac ako dva dat nesmiem a nechcem.

Barbarella (1968)

Velmi nevyrazny film, cele je to take hluche, ze pocas sledovania sa mi pravidelne stavalo, ze som uplne prepol mysel na ine veci, a to jedine v strihoch kde neucinkovala Barbarella. Ciastocne tomu dopomahala hudba, ktora bola miestami neznesitelna, a miestami totalne nevhodne vybrate tony k scenam. Moj prvy film v zanri "eroticke" sci-fi, ako bola Jane Fonda sexy pred 50timi rokmi, tak je dodnes, niektore veci sa casom nemenia a to aj napr. pohlad na zensku krasu. Co sa tyka pribehu, dalo sa to natocit aj horsie, ale neviem si velmi dobre predstavit ako. Aj ked si nespomeniem na ziadnu dobru scenku okrem tych kde Jane Fonda zvadzala, je to nezabudnutelny film.

Noční můra v Elm Street (1984)

Az po zacati zaverecnych titulkov ma zachvatil uspokojivy pocit. Nocna mora v Elm Street je horor malo vecný, Craven sa skor zaobera psychologiou sna, co je dost skoda si myslim, lebo vrazedne sceny su natocene bravurne /u mna vyhrava dievca rozmetane na strope/, a ked raz vstupi na platno Freddy Krueger tak je sa na co pozerat a asi v dvoch scenach som aj prestaval na chvilu dychat. Caste striedanie sna a reality vyvolavalo pocit neistoty a chvilu mi trvalo kym som sa spamatal.Nie je to jeden z tych hororov po ktorych budem mat problem prejst nerozsvietenou chodbou, ale je dobre doplnit si klasicke hororove vzdelanie. P.S.: Po zhliadnuti dvojky ma nejak zachvatilo nutkanie pozriet si toto znova. P.S.S.: Dnes sa mi snivalo s Freddym /27.10.2012/ tak som opat dostal chut na Cravenov original, ale len som sa uistil, ze viac ako tri to pravdepodobne nikdy odo mna nedostane.

Hrob světlušek (1988)

Po chvili pozerania vam je hned jasne, ze film ma jediny ciel, ktory pomocou argumentu a contrario jednoducho uhadnete. Na niekoho to evidentne zabera, a na niekoho - ako podla mojho hodnotenia mozno usudit - absolutne nie. Hudba je hlavny motiv, ktory vo mne vyvolal aspon nejake stipky emocii. Nacrtnuty vztah brata a sestry je mozno hodny tych dvoch hviezd, ale ako celok ma film nijako nenadchol. Moje prve stretnutie s japonskou kinematografiou a mam silny pocit, ze na dlhsiu dobu aj posledne.

Nebezpečný vlak (1999) (TV film)

Vtedy sa mi to zdalo napinave. Nemam s cim porovnavat, lebo podobny film som este nevidel, ale mam cudny pocit, ze to ide aj lepsie.

Der Todesbus (1997) (TV film)

Ked vidim pri filme krajinu vyroby Nemecko, tak viem ze ziadny umelecky zazitok ma necaka.. Autobus smrti je dalsich z toho neslavne popularneho zanru katastroficky horor. Nemozem dnes relevantne hodnotit, lebo decko predsalen inak vnima pojem dobry film ako dospely.

Bravo Girls: Všechno nebo nic (2006)

Klasicky stredoskolsky polofilm s minimalnymi hereckymi vykonmi a obohranym pribehom dvoch kralovien skoly. Vsade same naspulene pery, dievcenske intrigy, primitivne rozhovory a absolutne nic inteligentneho. Krasneho to ano, ale to uz je druha vec.