Pravda je jen slovo (2013)

Súdna drama s dobrým prípadom. Nič prevratného, ale osobne nevyžadujem v tomto podžánri až tak inovatívny prístup. Po celý čas u mňa film vzbudzoval záujem o budúci dej, a to je najdôležitejšie. Ku koncu však už filmu zreteľne dochádzajú baterky a dejová línia zo súkromného života Cate McCallovej ma veľmi nebavila. Ale som rád, že som to videl a dvojnásobne kvôli Kate Beckinsalovej.

Dom Hemingway (2013)

Film jedného muža, Law je v tomto úplne dokonalý. Výborná čierna, chlipná, bizarná komédia a takmer bezchybný film, ktorý v prvom rade dobre pobaví, a nie o jednu, ale o rovno dve triedy je to lepšie a zábavnejšie ako tohtoročná podobná, podivná Špina s McAvoyom. Tentokrát mi britsky humor sadol ako uliaty.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Ja byt jednym z tvorcov tohto filmu, tak by som sa hanbil pustit to do eteru, take nieco trapne som nevidel uz par tyzdnov. Prve co sa da vsimnut v uvodnej scene je lacno vyzerajuci vizual, to vsak nie je jediny dovod preco sa to pohybuje na hranici modreho a cierneho. Z hereckych vykonov sa cloveku chce zvracat a tie bitky som mal chut prepinat...a k tomu navyse podotykam ze na tomto "skvelom" scenari sa podielali udajne styria ludia, no neviem. Vseobecne mam rad taketo akcne vymyvacky mozgov, ved tohtorocne pokracovanie Tristovky zboznujem, ale toto je velmi zly film, v kazdom ohlade. Urcite najhorsi film od Rennyho Harlina. Zahada hory mrtvych, Zradna hlbocina, Smrtonosna pasca 2, ci stvrta Nocna mora, to su vsetko vyborne filmy ale toto je hnus.

Nymfomanka, část II. (2013)

Posledná scéna ma nasrala! Celu noc počúva jej p**oviny, ako jediný muž sa k nej sprava slušne a takto sa mu odmení?! K**va jedna.

Veronica Marsová (2014)

Ze tento film bude ako jedna predlzena epizoda zo serialu bolo kazdemu jasne, s tym sa neda argumentovat. Otazka skor znie, ci ma tento film zmysel aj pre divaka serialu neznaleho. Myslim si ze ano. Bolo vidno ze film v istych momentoch pocita so znalostou serialu, ale nezaklada si na tom a to je dobre, ale aj tak...nevidim dovod preco dat viac ako dve hviezdicky, je to len priemerny kriminalny pripad, a len v jednej scene sa mi trocha zvysil adrenalin.

Třídní sraz (2013)

Velmi zaujimavy filmovy experiment o filme vo filme. Strasne z toho citit tu spolocensku trapnost, pri ktorej ma az fyzicky boli cely clovek. Anna Odell zrezirovala a zahrala si vo filme o sebe, v ktorom ide o jej zivotny pribeh, a je az bolestive sledovat niektore situacie a reakcie tych ignorantov. Rozdelene na dve polovice, pricom prvej casti by som dal bez zavahania styri hviezdy, odvaha hlavnej hrdinky povedat im vsetko do oci bola uzasna. Druha cast zacina klucovym dejovym zvratom a cely cas sa nesie v ponurejsom tempe, a zato davam tri lebo zaverecnych 15 minut je uz dost slabych. Vykon hlavnej predstavitelky vsak po cely cas fascinujuci.

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Nepozeram to kvoli tomu aby som na to nadaval a kritizoval, treti film serie sa mi pacil, vsetky ostatne vratane tohoto mi lezu na nervy. ... Pride mi velmi trapne ked clovek v priamom ohrozeni zivota nepusti kameru ani na sekundu z ruky, kto by toto robil v naozajstnej situacii? Dobre to je jedno. Ale co tie dialogy? What the fuck. Holy shit. Fuck this shit. Fuck dude, dont do this shit, man. Fuck...toto mam pocuvat? Este raz sa pytam, toto mam pocuvat?? Neuveritelne. Toto je nepozeratelny film, smrtelne nudny, zufalo nestrasidelny, na nervy lezuci, prvoplanovy a prizemne neoriginalny, no jednoducho zbytocny a musel by mi niekto zaplatit aby som to pozeral znova. Cisty, číry ODPAD.

Ledová archa (2013)

Davam styri, ale necitim sa na to; objektivne polhviezdu za originalitu vsak nemozem nedat. Trocha som sa obaval sprosteho konca, a opravnene, jedine zvyseny patos a sentiment mozem vytknut; zvysok je bezchybny. Ale uplne zaverecna scena a zlto-cierno-biely kontrast ma uz dojali.

Vijay and I (2013)

Moritz Bleibtreu mi svojou blbou mimikou /v dobrom zmysle slova/ silno pripomina Bena Stilera, ktory tiez zvykne hravat velkych smoliarov. Ale teraz vazne, toto je skvela komedia, v prvom rade s vybornym napadom. Je to mile a naivne, a ocenujem komediu ktora mi nielen dokaze vycarit usmev na tvari, ale dokaze ma hlasito rozosmiat, a nie raz. Je prakticky iste, ze ak by vo filme nehrala Patricia Arquette, ani omylom by ma nenapadlo pozerat sa na to, preto som dvojnasobne rad. Posledny film ktory som s nou videl bol este z minuleho storocia /zas je pravda, ze velmi aktivna v poslednom obdobi nebola/, a musim teda povedat ze uz to nie je zdaleka taka kondicia ako v Lost Highway.

Pompeje (2014)

Je to dost slaby film, som si isty, ze do tyzdna nan zabudnem a ani mi nebude chybat! Zakladna dejova premisa vychadza z Titanicu, badat podobnost so Spartakom, serialom myslim..., dokonca sa mi asi raz-dvakrat zdalo, ze tu boli pouzite rovnake repliky ako v Gladiatorovi. Prvu polovicu mam za dve hviezdicky...je tu par subojov, nic prevratneho, postavy absolutne nula bodov /ak si odmyslim Emily Browning ktora zaujala len svojou krasou, a chlapika menom Adewale Akinnuoye-Agbaje, ktory by mi bol sympaticky v kazdej role/, kasting je podla mojho nazoru nepodareny, jedina potesitelna je scena v arene. A scenar, niekedy mi pride ze cim viac ludi sa podiela na pisani scenara, tym je to horsie... Druhej polovici by som dal aj tri, lebo bola akcnejsia..tupa, ale akcnejsia a vcelku ma neurazila ani zaverecna slzotvorna scena. Ale ked to mam porovnat s nedavnou Tristovkou, pohybujeme sa v rovnakych vodach, ale vysledok je neporovnatelne slabsi. Mozno s vynimkou Adewaleho Akkin... /no ten cierny otrok proste/, a poslednej sceny som tu neveril nicomu.