Na dotek (2004)

Herci výborní, všechny je miluju! Ale jak se baví necelý dvě hodiny tom, kdo jak s kym šuká, mě u srdce nevzalo. Zbytek viz. Matty

Kouř (1990)

Navzdory divák zpívá: Je to fajn fajn fajn! Pro mnohé tento film kultovní je, včetně mne. Svědčí o tom i cifra lidí, co ho tu hodnotila, a jak vysoké má hodnocení. Myslím, že si i po letech získává nové a nové fanoušky, prvotně hlavně díky DJ Arnoštkovi. A to se mi po prvním shlédnutí zas tolik nelíbil... s každým dalším shlédnutím a snad i pochopením tohoto snímu se ale bavím víc - tou šedavou kouřovou atmosférou, schválně přehrávajícími herci, nápaditými hudebními vložkami a suchými hláškami typu "Je to tak! Jsem jeden z nejlepších tanečníků disko. - Hele to se jede u vás, todleto? To je teda pruda, teda!" nebo "Seš tady tak sám! - Ale já tady nejsem sám, já tady tak chlastám... - Ale seš sám. A já jsem taky sama." Škoda, že Kouř v TV nedávají častěji. Zasloužil by si připomenout, aby nebyl v archivu tak sám a nevytratil se z povědomí diváků jako kouř... P.S. Po přečtení většiny místních komentářů mi připadá, že mnozí viděli jen vystřiženou scénu s Arnoštkem. A někteří kvůli tomu dávají maximum a jiní minimum hvězdiček. Tenhle film je potřeba opravdu shlédnout celý, aby si člověk uvědomil, že to není jen komedie plná hlášek. Agituji za druhou šanci pro všechny "nezakouřené", ikdyž chápu, že na tenhle snímek je třeba dozrát, nikoli však přezrát. To by rádo vidělo, oko moje mrdavé! ;-)

Na sklonku srpna (2009)

Zajímavý snímek, který si mě dostal svou reálností. Manželé, kteří jsou najednou vrhnuti do úplně nového prostředí na venkovské samotě, kde je čas o věcech a vztazích víc přemýšlet - bez teplé vody, světla a signálu. Do ne zas tak harmonické rekonstrukce "hnízdečka lásky" po dlouhém rozmýšlení pozvou Thomasova bratra, kterému se zhroutil svět. A ten se najednou ukáže být daleko dospělejším, schopnějším a v mnoha ohledech bližším Hanně, než její manžel. Zvlášť v konfrontaci s další nečekanou návštěvou - postpubertální Hanninou kmotřenkou, se kterou si zase porozumí Thomas. Spíš myšlenkový a citový propletenec, než erotický, ale o to víc zamotá hrdinům hlavy. Myslím, že jejich život i po odchodu návštěv už nebude stejný... Kdyby nic jiného, tak jsem konečně ve filmu viděl hezkou němku a líbili se mi závěrečné titulky.

Michael Jackson: Black or White (1991) (hudební videoklip)

Nevim, jestli bych tento videoklip zařadil mezi hodnotitelné filmy, ale každopádně je na svou dobu super. A ještě víc mě dostala parodie na závěrečnou jeho část na konci klipu dalších hudebních legend Genesis, výstižně nazvaném "I can't dance" :D (www.youtube.com)

Avatar (2009)

Co napsat k filmu, o kterém už bylo napsáno snad vše? Snad jen shrnutí, že forma (5*) opět zvítězila nad obsahem (3* se zavřenýma modrýma očima). Snad proto dávám 4* s tím, že tento film můžete odsoudit jako nestydatě vykradenou disneyovku Pocahontas či velebit až do nebes za neskutečnou vizuální podívanou v 3D. Mimochodem by mě zajímalo, jak se mi Avatar bude líbit na obrazovce klasické televize... Nejspíš zbydou jen vzpomínky na IMAX.

Studoval jsem FLE (2005) (amatérský film)

PÍSEK! Kdo nestudoval, nepochopí - ALE postavy jsou velice přesně zahrané, prostředí a atmosféra skvělá a dialogy precizní! Oskarový výkon hlavního hrdiny. Opravdu, jako ze života. :-D Jdu si pustit AZ Kvíz a sníst čevapčiči... P.S. Doporučuji další krátkometrážní snímky TVLesák

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Podle stopáže a popisu hádám, že jsem viděl stejný výběr scének z Atkinsonových živých vystoupení. Některé scénky povedenější než jiné, jedna vystřižená z Mr. Beana. Apropo toho mám s Rowanem natolik spjatého, že mluvené slovo mi k němu jaksi nesedí. A už vůbec ne s dabingem...

Tuyino manželství (2006)

Možná být to film odjinud, dal bych hvězdičky tři. Ale tohle je poprvé co jsem viděl Mongolský film (ok čínský, ale s mongolci a odehrávající se v Mongolsku) a mohl tak poznat alespoň část jejich kultury, mentality a stylu života na "venkově". Nejspíš ze života.

Top Gear (1978) (pořad)

Někdo tvrdí, že tenhle seriál o autech je neobjektivní, ulítlý a politicky nekorektní. :-) Vskutku mě překvapilo, že tenhle automobilový magazín (spíše než seriál) jde už od roku 1978! A já ho přitom znám jen něco přes rok, co ho začali dávat i u nás... Jako fanoušek aut a britského humoru jsem o hodně přišel. Kde jinde mám totiž možnost vidět takové absurdity jako převážení lanýžů Bugatti Veyronem, "vajíčkový test" v britských veteránech, hon na auto-lišku a závody aut například s maratoncem, klukama na kolech, mužem v holínkách, horolezci, stíhačkou, vlakem, letadlem, lodí a kdovíčim ještě. Nesmím zapomenout ani speciály jako cestu dvěma Hiluxy na severní pól, Zimní olympijské hry aut, výpravu veterány do Botswany nebo Britsko-Německou válku. A takřka Boratovskou jízdu přes několik Amerických států... Chtěl bych vidět rozpočet BBC za tyhle tři blázny (+ okouzlujícího Stiga). Zábava nejen pro motorové nadšence :-)

Kdo probudí Pindruše ...? (1989) (TV film)

Originální, celkem vtipná a mírně ekologická pohádka. Do houbiček se nekopá! Houbičky se suší... :-) Vzpomínám, že jako malej sem se těch pindruší dokonce bál, dneska už jsou mi ty potvory k smíchu. Pokud nejsem na houbách.