• Thriller

Pistolnice Jane (2016)

Na to, koľko okolo toho filmu bolo rozruchu, je to strašne slabý western. Ani ten príbeh retrospektívne rozprávajúci nie je tak strhujúci, ako by sa dalo čakať. Nebaví ma proste pozerať na jeden polorozpadnutý drevený zrub, prach a tri postavy. Ešte aj tá prestrelka je v tme. Sklamaný som. 1 z 5

Trezor (2017)

Aspoň že na tú americkú Táničku Eastwood Vilhelmovú sa dobre pozeralo. Inak je to dríst. Slabý horor, o ničom thiler, s nelogickými záležitosťami. 1 z 5

Lék na život (2016)

Prečo to vzniklo? Neviem. Komu bol určený? Neviem. Páčil sa mi? Neviem. O čom bol? Že starý Malfoy je temný demón a vo svojom hrade robí pokusy. Fajn, ale to prevedenie, halucinácie, kekse a pičoviny, to som nejak nepobral. Rozťahané, nezáživné, ale ideálne na vyplnenie volného času. 2 z 5

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Kingsman 2 je presne to, čo som očakával. Absolútne vypatlaná, nesúrodá sračka, bez kúska inovácie, bez možnosti brať to vážne. Akciu robil kto, štáb z Marvelu? To je ešte viac v piči jak Cruisova Mission bárz aká a to je už silný masochizmus, tak vám poviem. Dej klišoidný a šablónkovitý, pri dialógoch som si šklbal kotlety, minutáž je tak prestrelená, jak Japonsko hlavicou zo Severnej Kórei. Herci? Tatum nič, mľadas nič, Firth WTF?, Moore to isto zobrala len preto, že musí splácať hypotéku, to je taký jej štýl. Fúzatý mexikánec zlikvidoval družstvo vojakov a nevie si poradiť s dvoma agentami? A takýchto sračiek je plný film. Už jednotku som zavrhol, lebo to bol výsmech špiónskym filmom, ale dvojka to zaklincovala úplne. Na trojku do kina? Preboha NIE! Upotená jedna len za tu kameru a spevácke sólo Stronga. A aj tak ho isto ešte uvidíme. Táto séria to dokáže. 1 z 5 (Kino Dukla Svidník)

Bába z ledu (2017)

Češkovia sa zjavne boja dávať do filmu hudbu a točiť niečo iné, ako sú drámy o rozvrátených rodinách a depresívnych sliepkach. Ale to ani zďaleka neni to najhoršie, čo diváka postretne pri tomto veľdiele. Prvý vrchol je, keď sa banda geriatrikov pokúša mať sex a druhý vrchol je, keď banda geriatrikov vtesnáva svoje amorfné telá do ľadovej vody, lebo sa hrajú na otužilcov a závodia medzi sebou. Pipíš s lálami sa vrátili naspäť do tela a poslali mi esemesku, že keď to prestanem pozerať, mám dať vedieť, oni znova vylezú. Dovtedy mám zakúriť. Jediný Vašek ma bavil a nvm prečo v každom filme robia z Tatiani mrchu. My na Oskarov vraj posielame Čiaru, pri čom sa človek aspoň uchechtne, aj keď hodnotne je to rovnaká píčovina. Aspoň svorne ruku v ruke vyletia už v prvom kole. Ani vlastne neviem začo 1 z 5

Kniha lásky (2016)

Smutný príbeh. Nenadchne, neurazí. Šup s nim do telky, nech maju ženy pri čom žehliť v sobotu poobede. 2 z 5

Velký dar (2017)

Film o matematike. Vytrestal som sa tak na týždeň. A popri tom dejová linka o malom dievčati, jeho strýkovi, otravnej susede a ambicióznej babke. Našťastie to celé pôsobilo príjemne, svižne a divák je v záveré rád, že Captain America zase vyhral a jednooký kocúr prežil. 2 z 5

Modlitba lovce (2017)

Príjemný film, ktorý nenudí, nesnaží sa hrať na niečo čo nie je, priehľadný, ľahko čitateľný, neotravný a rýchlo zbehnúci. Akcie je primerane, súboje uveriteľné, medzi hercami to funguje. 3 z 5

Pomsta: Milostný příběh (2017)

Vzhľadom k tomu, v akých hovnách sa Klietka v poslednej dobe ukazoval, je toto plnohodnotné B-čko s trochu rozcukaným tempom. Vykrýva to ale jednotkami na hlavu, minutážou a bez zbytočných keksov a snových pohľadov. 2 z 5