Odstřelovač (2016) (seriál)

Přetavení podprůměrného filmu na zlehka průměrný seriál. Nehodící se Phillippe, slabá televizní akce ale svižné tempo, které zabraňuje nudě. Stačila jedna série, zbylé mě nijak nelákaly. 50%

Švédská trojka (1994)

Tématem dost aktuální ale jinak sympatická romantická komedie, která se nebojí být odvážnější a jít do hloubky vztahových problémů.

Purpurová barva (2023)

Úplně mi nesedí rozjuchané, černošské písně k tématu filmu (které zde není tak syrové než originál od Spielberga) ale pořád je nové zpracování Purpurové barvy řemeslně velice slušné i zručně zahrané.

Otčina (1994) (TV film)

Skvělý námět utopený v průměrném a úmorném filmu, který nedokázal řádně zpracovat výborné téma, které měl k dispozici.

Zimní prázdniny (2023)

Hezké, milé, celkově hřejivé i dramatické, takové jsou Zimní prázdniny, které mohli být klasikou i novodobým, populárním, vánočním filmem, ale žádnou část nemají dopilovanou k dokonalosti. Herecky excelentní, v čele s životním Giamattim, scénáristicky chytré a ze života, ale zároveň nijak originální s neustálým pocitem "tohle už jsem někde viděl a tuším co bude následovat". Payne nikdy nezatlačí výrazně na pilu ať už po emoční nebo humorné stránce a celé vyprávění je opatrné a neurážlivé. Pěkný film, kterému nechybělo moc k tomu, aby byl perfektní až nezapomenutelný.

Mám rád filmy (2022)

Kanadské indíčko, od kterého jsem čekával úplně jiný film. Ve výsledku klasická teen dramedy o dospívání, naroubovaná do světa filmů, které zde hrají menší roli, než jsem očekával.

Adi Shankaracharya (1983)

Věřím tomu, že si v tom spousta diváku dokáže něco najít ale pro běžného konzumenta, prakticky nekoukatelné.

Shiti Hanta (2024)

Až moc japonská pitomina, která je svižná ale pro tuzemského diváka příliš bizarní a s minimem akce.