Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Sice po třetím díle, ale zatím fakt "bavka"! Dobré je to a Steve Buscemi tam sedí jako ulitý! Perfektní atmosféra, výprava, zajímavé postavy. Třesu se na další díl! :-)

Oko nad Prahou (2010)

Působivé, důstojné a osobní. Před takovým vyjádřením úcty mohu jen smeknout. Smekám!

Láska nebeská (2003)

Pro mě nejlepší romantická komedie, se vším všudy! :-) Režie, scénář, hudba, střih, herecké obsazení výprava i kostýmy chobotnice a langusty... Tento film je zkrátka moje srdeční záležitost a budu si ho pouštět v předvečer všech Vánoc , které mě kdy čekají! Přísahám! Ano, nejsem objektivní, vím to... mám ten film prostě ráda. :-) P.S. : Prvně viděno v kině, vzal mě na to kamarád.., sice mu to nedopadlo :-) , ale zavedl mě na jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

Malá Miss Sunshine (2006)

Nenormálně zábavná rodinná road movie, která prostě nemá chybu! Závěrečná "taneční" scéna mi způsobila záchvat smíchu, který neměl obdoby. :-) Laskavý, senzačně obsazený, výborně zahraný filmeček s výbornou hudbou a excelentním scénářem! Plný počet! :-)

Precious (2009)

Tento film na mne zafungoval dokonale. V určitou chvíli jsme zmáčkla stop, šla do dětského pokoje a vzala svou spící dceru do náruče. Být v kině, musela bych utíkat domů. :-) Myslím, že Gabourey Sidibe měla dostat Cenu americké akademie. A když by náhodou nikdy v ničem jiném nehrála, zůstane pro mě stejně nezapomenutelná jako například Náčelník v Přeletu nad kukaččím hnízdem. :-) Mimořádný výkon.

Krajina s nábytkem (1986)

Vladimír Javorský si mne tímto filmem získal. A po celá léta spokojeně pozoruji, kterak se jeho herecká dráha a výjmečný talent vyvíjejí. Krajinu s nábytkem jsem viděla po dlouhých letech a opět mě dostala! Silný příběh o studentovi v těžké životní situaci. Drsný, lidský, dojemný. Dle mého názoru nejlepší film režiséra Smyczeka.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Navzdory četným kritikám se mi film velice líbil a své kouzlo neztratil ani při opakovaných projekcích. Pan Menzel umí! Dávám plný počet. :-)

3 sezóny v pekle (2009)

Film, který mě původně neoslovil jsem si pustila s odstupem let a filmu se to vyplatilo. Po skvělém Standovi Pekárkovi jsem přišla na chuť Hádkovi, takže jsem dokázala vnímat nádhernou kameru, taky parádní hudbu Filipa Jelínka, fantastického Martina Hubu i zajímavé pojetí filmu. Egon Bondy, sprostý udavač, červ, vychcanec, pozér a samolibá kreatura toužící být v učebnicích, je vyobrazen věrně, po únoru nastalo bez debaty peklo, jen bych si dovolila dodat, že ne každý statečný a rovný člověk nedopadl jako aktivní spolupracovník KGB. Jsou tací, kteří si své odseděli, odrubali v uranových dolech a bonzovat (nebo střílet do nevinných) nikdy nezačali, protože měli úroveň, důstojnost a vkus. Tento film, aby byl správně pochopen, doporučuji pouze divákům znalých všech podrazů, které Bondy napáchal. Nejen na Plasticích. Život zničil mnoha dalším, udával i na svou družku, byl to mimořádně odporný hajzl, v podstatě opět takový Standa Pekárek. Buran, který to schovával za svou extravagantní aroganci. Prý uhořel v posteli. Počítám, že dosti lidem odlehlo. Filmu sice zvedám hodnocení, ale pokud má být řečeno A, musí zaznít i B.

Babí léto (2001)

Tento krásný film vnímám jako jakousi rozlučku s paní Stellou Zázvorkovou a panem Vlastimilem Brodským. A tím myslím důstojnou. Vždycky se s nimi loučím v slzách. :-)

Kajínek (2010)

Dobré to bylo. Kupodivu. Bavilo mě to od začátku do konce, Táňa dobrá, V. Dlouhý odporný ( v tom nejlepším slova smyslu), kamera skvělá, myslím, že se český krimi thriller vydařil. ...a jestli to Kajínek udělal nebo ne, ví asi jen on, takže tohle téma mě nechává naprosto v klidu. Dodatek: viděno a psáno v době, kdy jsme ještě netušili, že mu Eman udělí milost a z Kajdy se stane celebrita.