Líbáš jako Bůh (2009)

Komedie. :-) A u komedie nemusíme přehnaně myslet ani hledat chyby. Důležité je, že nás rozesměje. A to se Marii Poledňákové povedlo. Po , pro mne nepodařených Krokodýlech, zábavný biják. :-)

Kukačky (2008) (TV film)

Vtipné, lehké, zábavné. :-) Dobrý scénář, skvělé herecké obsazení.

Bludičky (2010) (TV film)

Zajímavé, drsné a uvěřitelné. Postava Terezy Nvotové mě doslova vytáčela.. :-) Velmi povedený Tv film.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Na můj vkus moc tmavé, podivný střih, chvílemi nudné... To se mi u HP dosud nedělo. :-( Apropó: Harry za ty roky studia neumí drsnější kouzla? :-) No nic, raději jdu.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Předlohu filmu, knihu K. Keseyho, jsem četla jako puberťačka. Tenkrát se to jmenovalo "Bol som dlho preč". Kniha byla na mne těžká. Posléze jsem viděla film a ten byl prostě úžasný. Někdy vezmu knihu do ruky a říkám si, že si ji přečtu, že už jsem starší atd. ... Ale pak mi ruka sklouzne na polici s DVD a je vymalováno. :-) Přece se nenechám knížkou ochudit o takový režijní a herecký koncert! Pyšná na to nejsem, ale když člověk miluje- není co řešit.

Forrest Gump (1994)

Špička! Za ty roky jsem film viděla snad 15x a pokaždé mě zarazí do křesla a zírám. :-)

Na dotek (2004)

Toto komorní- původně divadelní- drama, hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Tok času vnímám jen z dialogů, z proměn interiérů nebo účesů či z "odkrývání" charakterů hlavních postav. Pokřivená je každá, no Jude Law se mi ekloval nejvíce. Atmosféra snímku, vyrovnané výkony všech čtyř herců, hudba, geniální scénář i napětí a zvědavost, kterou ve mě film prvně vyvolal... dokonalé! A neztrácí na své kvalitě ani při opakovaných projekcích. Postavit vedle sebe C. Owen, J. Roberts, J. Law a N. Portman...? Vynikající tah, pane režisére!

Musíme si pomáhat (2000)

Tento film je FILM! A když jsem jej objevila v jedné americké DVD půjčovně, srdce se mi zatetelilo radostí a (světe, div se) hrdostí! Bolek Polívka je ve vážných rolích jedinečný a Csongor Kassai má herecké i divadelní kvality světového formátu. Zpátky k filmu: vynikající kamera, střih, hudba, scénář, působivé herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích... celkově bezchybné. :-)

Kawasakiho růže (2009)

Pan režisér Hřebejk potěšil! Už se mi vcelku omrzeli ti jeho Nestydatí Horem Medvídci - Pádem Krásky... (krom Musíme si pomáhat- ten mě drží stále...) Kawasakiho růže? O ledových očích Ladislava Chudíka se mi i zdálo! Kvalitní herecké výkony, atmosféra filmu i složité téma se mě dotkli a vedli k pofilmové diskuzi u čehosi ostřejšího. Tak to má být...