Blade Runner 2049 (2017)

Villneuve opat v skvelej forme. Novy Blade Runner mi je blizsi ako povodny. Je to natocene podobne depresine ako jednotka. Tym padom si ma opat ziskala vzniknuta atmosfera. Jednotka je uz dost stara, takze dvojka moze tazit z uzasnych audiovizualnych efektov. Hned je to iny zazitok. Aj Zimmer ma podiel na skvelom zazitku. Na druhej strane citim, ze ten pribeh ma par ciernych miest. Zaporak bol velmi slabo predstaveny. Cakal som ze v 3 hodinovom filme bude mat viac priestoru. Urcite to je ale podarene pokracovanie, ktore neurazi ani milovnikov povodneho filmu. A konecne som videl Goslinga v nejakej poriadnej role. Bol skvely. Ford to ustal tiez. Nemam problem s pripadnym pokracovanim.

Rampage Ničitelé (2018)

Dokonaly vyplach mozgu, ktory bavi pocas celych 107 minut. Neviem ci je vo filme aspon 10 min hluceho miesta. Cely film sme s kamosom hovorili, ze nas to bavi a ze je to celkom supa. Z hladiska zabavy teda davam plny pocet, no niektore elementy filmu su totalne na smiech. Napriklad hlavna zaporacka dvojica. To akoze fakt? Ta zenska este ako tak, aj ked jej to neveril asi nikto, no ten jej brat bola cista hanba zaporakov asi v ramci celej historie kinematografie. To uz fakt v ramci tej politickej korektnosti budeme az tak odtrhnuti od reality? Je to film, ja viem, ale zaporaka si proste predstavujem inak. Vo vysledku priemerna blbina, ktora ma svoje tempo. George bol funny, s tym svojim zmyslom pre humor.

Divoká karta (2015)

Stathamovi fandim vzdy, no toto bolo strasne plytke. Niektore sceny boli uplne o nicom. Zaverecny fight bol rychly, ale celkom efektny. Uroven Stathamovych filmov je slabsia a slabsia.

Columbo - Columbo v přestrojení (1994) (epizoda)

Opat jedna z nestandartnych casti, ktoru si taktiez pamatam z detskych cias. Vtedy sa mi to ale nepacilo. Dnes nemam nejake velke vyhrady voci tejto casti. Jedine co ma odradzalo od plneho poctu bolo niekolko momentov, ktore som ani vdaka pretoceniu si celych scen nedokazal pochopit. Za vsetky uvediem priklad, ked porucik s kolegom prehladavaju byt jedneho z obeti a bavia sa o ziarovke, potom sa bavia nieco o cigarach a zrazu zmlknu a obaja sa pozru na tu ziarovku. Samozrejme najdu co hladali. Dva krat som si to pretacal a neviem ci neumim cesky, alebo je problem niekde inde. Chapem, ze mi asi nieco unikalo, ale to predsa nie je moj problem ;-). Inak som sa bavil, kedze skladanie tej fotografie je vcelku zaujimave. Ked tak nad tym dielom uvazujem tak ide urcite o jeden z najnestandartnejsich dielov vobec. Pocet mrtvych je vysoky, porucik ma partaka, bali zeny, meni look, dostane na frnak. Bola by skoda neocenit takuto chutovecku.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Na toto som sa strasne tesil a bez zbytocnych reci davam 5*. Preco? Pacila sa mi hudba, v niektorych momentoch som mal pocit, ze sledujem Indiana Jonesa. Pacili sa mi odkazy na osemdesiate/ devadesiate roky, scena s Osvietenim bola skvela. Bolo to sice zahltene CGI bordelom, ale v tomto filme to bolo viac nez potrebne. Dalej sa mi pacili jednotlive prechody s VR do reality a spat. Bolo to plynule, bez zbytocnosti a vobec ma to nerusilo. Ocenujem ako sa postava Wadea vyvinula z obycajneho hraca hry na cloveka, ktory si sam vybral smerovanie svojho zivota. Potreboval postrcit, ale ono je to tak vzdy, aj v realite. Ten zaver s Utorkami a Stvrtkami mi prisiel zvlastny, trochu smiesny. Vraj to nie je uplne podla predlohy, no kedze som to necital, vytknut velmi nemam co. Viem si predstavit, ze z knihy je tu mozno 30%, ak vobec. Som vsak rad, ze sme so Stevom opat raz nasli spolocnu rec.

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Zaujimavy diel, ktory sa tyka prehnanej starostlivosti o dieta. Od odkrytia hlavnej myslienky to vsak uz nema cim prekvapit, takze z mojej strany mierne sklamanie. Zaver bol presne taky ako som predpokladal, takze dnes to na plny pocet nie je. Skoda tej priamociarosti, chcelo to nejaky lepsi zvratik. Tento diel by som bral ako skolenie pre sucasne matky.

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Farebna "startrekovska parodia", ktora proste musi zaujat. Zaciatok bol trochu vlazny podla mna, no neskor to bolo velmi dobre. Pacilo sa mi ako som pocas deja musel prehodnotit nazory na jednotlive postavy. Najviac vsak samozrejme zaujme Plemons, ktoreho som v kratkej dobe videl v dvoch filmoch a v oboch hral trhleho magora. Musim uznat, ze sa na podobne role hodi. Aj vdaka jeho ucasti idem do plneho poctu, lebo musim priznat, ze som nasiel par momentov, nad ktorymi sa dalo lepsie zamysliet. Zaver bol svojsky, v ramci zanru sa neoplati riesit logickost celej tej situacie, ale vysledok bol nadherny, pre posadku USS Calister.

Columbo - Motýl v šedých stínech (1993) (epizoda)

Tentokrat si Shatner nezahral takeho sympataka ako v predchadzajucej casti. Aspon som mal dovod fandit Colombovi viac ako obvykle Porucik nas tento krat bavil zaujmom o mobilny telefon, nakoniec mu to pomohlo pri usvedceni. Motivacia vraha mi prisla trochu pritiahnuta za vlasy. Pacilo sa mi vsak samotne vysetrovanie, prislo mi totiz celkom vtipne. Mal som pocit, ze tie vyhovorky vraha boli neskutocne slabe, aby im akykolvek detektiv uveril. Zaver s cyklistami som najskor nechapal, no ked to porucik zacal vybalovat, hned bolo jasne o co ide. Koniec Jerry.

Columbo - Ve hře je všechno (1993) (epizoda)

S casovym odstupom davam 4*. Cast ktoru si budem pamatat hlavne vdaka krasnej Faye Dunaway. Najkrajsia zaporacka :-). Bolo to celkom mile ako to na neho hrala. Ale samozrejme to mal Colombo pekne vymyslene a on sa hral s nou. Ako vzdy. Zapletka inak taka priemerna mam pocit.

Bunraku (2010)

Film ma zaujimavu atmosferu docielenu hlavne vizualom. V tomto smere to bol pre mna jeden z top filmov. Samotny dej je vsak priemer. Nebavilo by ma to keby to je natocene standartne. To spracovanie bolo, ale fakt nezvycajne a film si ma tym ziskal. Niektore napady boli ozaj super, hlavne kamera ma velakrat potesila. Scena s automobilovou nahanackou bola fakt skvela. Bitka vo vazeni bola ako level z PC hry. Harnettove fuzky boli ale strasne, smial som sa na nom. Herecke osadenstvo bolo ale fajn, Harrelson ma bavil velmi. Skoda, ze prva polovica filmu vyznela akosi zvlastne. Ku koncu ma to uz bavilo. A nezabudni: "Vzdy je niekto silnejsi nez Ty."