Rozpolcený (2016)

Ma to silny nabeh na plny pocet, no tentokrat odolam tomuto volaniu. Fakt skvely McAvoy, film pozdvihol o triedu vyssie. Tu si jeho herectvo fakt uzivate. Zamrzelo ma len to, ze po pozreti filmu som toho nazoru, ze sa to dalo aj lepsie. Podla mna, chybou tohto filmu je len to, ze to nie je horor a vlastne ani thriller. Ocakaval som asi film, ktory ma viac ocari svojou akciou. Prislo mi to akoby to bolo bez jasnej vizie. Len sa to vlieklo. Na druhej strane, namet ma velmi zaujal. Preto, aj ked to bolo pomalsie, dufam, ze spravia aj dvojku. Ved, bolo by o com ;-)

Neslušný návrh (1993)

Demi Moore v najlepsich rokoch. Nie som na taketo romanticke veci ale toto ma celkom bavilo. Hlavne tie kratasky Demi :-). Trochu to bolo pomale, ale prezil som. Pre mna cisty stred.

Temná strana internetu (2016) (seriál)

Dufal som, ze serial bude priblizovat detailne ako to vsetko funguje. Podla mna to vsak bolo dost povrchne spracovane. Kvitujem vyber temy a pokus to priblizit, ale nakoniec to nedopadlo podla mojich predstav.

Doktor Strange (2016)

Velmi dobre. Ani som nevedel ze komixovy svet ponuka aj takehoto hrdinu. Pacil sa mi vyber herca. Benedict Cumberbatch bol super vyber. Pripominal mi Downeyho Starka, aj ked Dr. Strange bol celebrita v inom obore. Niektore sceny, hlavne ta ked zistuje, ze svet je o cosi komplikovanejsi ako si myslel, su brutalne. Niektore su "vykradnute" z inych filmov, no to mi teda fakt nevadilo. Dufal som, ze Mikkelsen bude mat ako zaporak viac priestoru. Swinton sa mi tiez pacila vo svojej role. Vlastne, vsetci herci boli super. Do plneho poctu vsak cosi chyba. Tieto komixy su kazdy iny, ale zaroven su vsetky totalne rovnake. To uz vsak asi nezmenime.

Assassin’s Creed (2016)

Bolo to nejake prekombinovane, ale nebolo to az tak zle ako som cakal. Neohuri to asi nikoho, ale mna to ani neurazilo. Ten Animus bol pekne vymysleny. Chcelo by to aby sa viac deju odohravalo v minulosti. Dalej ma trosku rusilo to, ze som to cele akosi nemal dostatocne vykreslene Sice ma to bavilo, ale prislo mi to nejako na rychlo poplatane. Urcite sa z toho dalo vytazit ovela viac.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Neodsudzujem napad, ale od prvych troch filmov je to na mile vzdialene. Bolo tam plno usmevnych momentov, co v predchadzajucich filmoch nebolo. Tymto sa film sam degraduje. Zaver s tou obludou bol uz vrchol nemohucnosti scenaristu. Cely film som vsak sledoval so zaujmom, ved je to Alien.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Dva filmy s Felicity Jones za jeden vecer. Vsimol som si to az teraz lebo vo Volani netvora som si ju nejako neuvedomil :-). V Roughe One sa mi teda pacila urcite viacej. Samotny film nie je az tak vyrazny, skodi mu hlavne absencia rytierov Jedi. No i napriek tomu sa mi tento "epizodny" film velmi pacil. Postavy su pre svet Star Wars nepodstatne, takze nikto sa s nikym nemaznal. Najvacsie plus je to, ze to uplne krasne zapadlo do celeho universa Star Wars. Ci uz z hladiska kostymov, strojov, princezny Leily a vlastne vsetkeho. Jedine ten robot bol trochu "out", ale bol vtipny takze ho beriem :-). Zaver som samozrejme dopozeral s totalnym usmevom. Uz sa tesim na dalsi kusok.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Velke prekvapenie. Prakticky som o tom filme nepocul, az do momentu ako som ho objavil na torrentoch. A bolo to necakane zaujimave stretnutie. Pacil sa mi napad, hlavne fantasy cast bola super. Weaver bola v role starkej super. Trochu mi vadilo to citove vydieranie. Keby sa v tomto smere az tak netlaci na pilu, tak idem do plneho hodnotenia.

48 hodin v Paříži (1988)

Super natocene. Forda som sice nevidel vo vela filmoch, ale patri medzi hercov,na ktorych sa rad pozriem, ked je moznost. Za tento film som rad. Malo to atmosferu, aj nejaky ten zvratik. Taka klasicka zalezitost z 80tych rokov. Sice s pomalsim zaciatkom, ale po prvej polhodke to pekne odsypalo.

Léto All Exclusive (2015)

Pacilo sa mi ako bola vacsina deja "odrozpravana" z nahravky najdenej kamery. Vlastne ta cast filmu je asi najlepsia. Ku koncu to uz zacalo trochu nudit, bolo to predvidatelne ako pocasie na Sahare. Na nahodny film v TV to celkom stacilo a bol som rad, ze som sa v Sobotu vecer nemusel trapit s nejakym tazkym filmom.