Asteroid City (2023)

Tesil som sa na to a hned na uvod sa musim priznat, ze ma to dost minulo. Chapem ze Anderson to takto robi, no pre koho tie filmy bude tocit ak pojde takto dalej, neviem. Vykony hercov su zaujimave, vlastne len kvoli tym prejavom som bol schopny dopozerat tento pokus o predvedenie nejakej formy stretnutia tretieho druhu. Cele mi to teda prislo kus unavne, nudne, zbytocne. Tak to citim aj kvoli dialogom, v ktorych som sa proste v polke dokazal aj stratit, a mozno aj vdaka tomu rozdeleniu deja (zakulisie hry a samotnu divadelnu hru). Mozno ked dospejem do zreleho veku ma taketo filmy ohuria, zatial aj napriek hviezdnemu kastingu nad tym len krutim hlavou.

Barbie (2023)

Nemozem tomu upriet napaditost, lebo niektore malickosti boli super podane. Ci uz ploche nohy, pohyb babik z domu do auta, pitie napojov a pod. Taktiez ma pobavili muzikalove cisla, celkom sa mi to k tomuto filmu hodilo. Mimo tychto tem sa mi to az tak nepacilo, lebo postavy bili jednu klise frazu za druhou. Prislo mi to kus ako vymyvacka, no je pravda ze az tak vela som od toho necakal, takze nie som extra sklamany.  Na druhu stranu, kasting bol skvely, Gosling hral Kena myslim si aj lepsie ako Robbie Barbie. Robbie je vsak podla mna aktualne najkrajsou zenou Hollywoodu a pozeralo sa na nu uchvatne.

The Covenant (2023)

Skvely film. Cakal som viac propagandy, takze ja som mega spokojny, aky bol z toho filmovy zazitok. Ritchieho filmy mam fakt rad a toto je dalsia trefa do cierneho. Nebol to sice uplne buddy film, kedze az taky vztah si medzi sebou chlapci vybudovat nestihli. No zmysel pre spravodlivost a cest tu serzantovi John Johnovi nechybal a zachoval sa ako pan.  Pribeh hodny sfilmovania. Gyllenhaal je super, rola vojaka mu fakt ide a vyzera uveritelne. Stopaz ma tiez potesila, lebo som sa bal ze podobny snimok si vysluzi prepalenu stopaz, ako je dnes moderne. Za mna kazdy aspekt, ktory obycajne sledujem pri filmoch na plny pocet.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Film pobavil, lebo to malo vsetko co sme zvyknuti pri tychto Marvel filmoch. Guardianov musite milovat, no tento konkretny diel je asi najslabsi. Sice fajn ze som videl ako vznikol Rocket, ale bol by som aj bez toho a radsej by som si pozrel nieco kde sa viac riesi pritomnost ako minulost. Taktiez ten zaporak nebol extra zaujiamvy. Ale ako dalsi film do zbierky je to ok.

Babylon (2022)

Dva dni som hladal spravne slovo ako opisat tento film. Pri citani komentarov som to slovo nasiel, teatralnost. Uz len ta stopaz je na trest. Film ma miestami zaujal a miestami hneval tym teatralnym opisom danej doby, resp. spravanim sa niektorich postav. Hlavna trojka bola sice zaujimavo poskladana, no na konci ked uz kazdemu bolo jasne, ze dobrodruzstvo konci, ma ten film uz kus hneval. Nejako sa to cele natahovalo, preto to kresem na 4*. Dlho som si myslel ze tomu naparim plny pocet, lebo od zaciatku to malo tempo a velmi ma to bavilo. Za tento film o laske k filmu som velmi rad, kedykolvek si ho pozriem znovu, lebo to bola celkom zabavna jazda.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Film z novinarskeho prostredia mam rad, hlavne filmy z 90tych rokov. Toto je tiez velmi kvalitny film, ktory ma bavil od zaciatku do konca. Herci boli skveli, zapletka a finale tiez.  Velmi sa mi pacilo ako sa v deji casto poukazovalo na stred roznych svetov, zenskeho a muzskeho, rodinneho a pracovneho, a pod. Uplne ma dostalo ako Streep kraca k dveram burzy a cakaju ju tam zenske zamestnankyne. Nemam rad ked sa privelmi tlaci na tieto temy, no toto bolo brilantne. Nebolo potrebne ani slovo v tej scene a vsetkym je jasne o co ide. Podobnych scen je tam viac. Necakane ma to v tomto filme velmi oslovilo. Ostava nam len dufat, ze podobne zazranych ludi je v tomto novinarskom biznise stale dostatocne mnozstvo.

Čistá práce (2008)

Uz dlhsie som mal tento film nachystany, ale nevedel som sa odhodlat. Nakoniec super zazitok, kedze ten scenar bol fakt zaujimavy. Zapletka bola celkom obstojna, rozumej zamotana. V priebehu deja to vsak vsetko zapadne a vysledok stal za to. Vyrusovala ma len ta romanticka linka Terryho, ktora sa mi tam akosi nehodila. Ale opat raz to dopadlo ako malo, aj ked miestami som fakt fandil tomu aby ho Martine ukradla. Doteraz neviem preco. :)

Muž z Hongkongu (1965)

Po hodinovom bezduchom prepinani v TV som narazil na zaciatok tohto filmu. Vravim si, že Belmonda si realne pamatam mozno z jedneho filmu, tak to skusim na pat minut. Nakoniec som to dopozeral cele. Bola to teda poriadna jazda. Podobnych fimov za sebou nemam vela, takze som ostal viac menej ohureny ake tempo si film drzi pocas celeho deja. Tie niektore sceny su fakt wau. Navyse nadherna Ursula bola bonus k tomuto zazitku.

Kouřové signály (1998)

Film je zaujimavou sondou do kultury dnesnych indianov, okoreneny o celkom zaujimavy pribeh.  Osobne som od toho ale cakal kus viac, kedze tie cisla su na podobny film fakt zaujimave. Takze z mojej strany kus sklamanie, lebo som cakal asi viac komedie.

Přiznej se, Fletchi (2022)

Ta ironia I.M. Fletchera a.k.a. Fletcha nema chybu. Neskutocne som sa nasmial na viacerych scenach. Pri scene s tym cernochom/ zidom som skoro odpadol. Ked bude casu, tak si iste pozriem aj originaly, mozno som to aj videl ako dieta. Zaujimavy film so zaujimavym napadom/ scenarom a celkom sympatickym obsadenim.