Podraz (1973)

Super film. Ustredna dvojka v podobe Newmana a Redforda nema chybu. Pacilo sa mi to od zaciatku do konca. Scenar je skvely, hudba tiez. Tie dve hodinky presli rychlo, tesim sa na dalsi podobny kusok z minulosti.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

V ramci nastavenych pravidiel ma tato cast nicim nevyrusovala. Dokonca som na konci nebol tak otupeny ako po trojke, no stale je to len vrazda za vrazdou. Ako oddychovka na Sobotu to nie je zly film, ocenujem vedlajsiu postavu v podobe slepeho zabijaka. Donnie Yen a.k.a. Ip man si cast show berie pre seba. Zaver pekny, aj ked asi nepravdovravny, uvidime v patke.

Tři dny Kondora (1975)

Film som si uzil, aj ked som cakal, ze ma to dostane viac. Prva polka bola dost pomala, tempo sa zvysilo az neskor.  Redford bol super,  Dunaway tiez. Najviac sa mi vsak asi pacil von Sydow v role cistica. Trochu mi to pripomina novsi film Enemy of the State.

Galapágy (2013) (seriál)

Skvelý dokument. Attenborough tomu dal úplne iný rozmer. Film o filme je tiež zaujímavý.

Flash (2023)

Nic som necakal a dostal som o cosi viac :). Miestami ma to bavilo, ale celkovo mi to pride ako dost zbytocne. Nemam rad filmy, kde hlavna zapletka vznikla kvoli tomu ze hlavna postava nieco zvrza a potom sa to snazi napravit dve hodiny. Keaton potesil, aj ked jeho Batman je uplne ina liga ako protivnici. Takze ok, videl som to, ideme dalej.

Kostlivec (2023)

Celkom obstojna zabava, avsak nevidim tam ziadnu snahu o novatorstvo. Horor je nevdacny zaner a ked tvorcovia neinovuju, tak ma to nezvykne bavit. Preto posledne roky sledujem horory len sem tam. Vsetko je to na jedno kopyto. Remeselne v poriadku, zena sa par krat slusne bala, ale z mojho pohladu to bola taka klisoidna blbost. Bolo tam dost nelogickych veci, avsak to monstrum bolo super spravene, takze pri hodnoteni som zvolil zlatu strednu cestu.

Kde zpívají raci (2022)

Pre mna uspech. Necakal som nic velke, ale film ma presvedcil, aj ked zapletka je jednoduchsia. Romantika je taka prvoplanova, nie som fanusik sladkych filmov, takze miestami som kus trpel. Zaujalo ma vsak, ze vrazda nebola vobec podstatna. Skor sledujeme pribeh "odvrhnutej" zeny v romanticko ladenej drame. V zavere som mal najskor pocit, ze to zbytocne natahuju, no ten uplny zaver bol svetovy. :)

Rock'n Roll (2017)

Nakoniec to bol poriadne trafeny film. Myslel som si, ze to bude taka klasika o krize stredneho veku osviezena tym, ze herci hraju samych seba. Zaujimavy koncept, avsak ku koncu to bolo miestami uz riadne natiahnute a nemalo to tempo. Tie dve hodiny boli pocitovo tri a fakt som uz koncu trpel. Aj ked prave na konci to bolo uz uplne mimo a mohlo ma to zabavit. No uz som fakt cakal koniec a az tak som si to teda neuzil. Hlavna dvojka pobavila, evidentne musia mat zmysel pre humor.

Invalida (2023)

Invalid je pre mna asi najlepsi slovensky film aky som kedy videl. Tie postavy su brilantne napisane aj zahrane. Pocuval som na to chvalu, ale fakt som necakal, ze to bude takto zabavne. Mozem odporucit vsetkymi desiatimi. Nad tym filmom sa mi neda normalne zamysliet, proste odpadol som.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Neslo o typicku komediu, kde by postavy chrlili hlasku za hlaskou. Ide skor o taku vtipnu kroniku jednej rodinky, ktora svojim pribehom zaujme kazdeho. Na tieto podivne filmy sa vzdy nalepi aj plno ackovych hercov. Ani v tomto pripade tomu nie je inak, takze sa treba tesit na skveleho Hackmana a spol.  Scenar je fajn, chybalo mi tam kus prvoplanoveho humoru. Film je viac vtipny okolnostami, t.j. zapletkou, vystrednymi postavami, typom humoru, nefungujuca rodina, ci rozdelenie filmu do kapitol. Necakane, ale idem do 4*.