Bílá nemoc (1937)

Jedno z mála děl, kterého si vážím. Již na základní škole jsem si tento snímek oblíbil, když jsme na něj o hodinách českého jazyka koukali. A nyní... po tolika letech jsem se na něj kvůli povinné četbě podíval znova. Herecké výkony velmi působivé, knižní předloha skutečně skvostná, co víc si může člověk přát. Nemám snad ani co bych mohl filmu vytknout. 95% (viděno na DVD česky).

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Hrozný film... další důvod, proč nemám rád českou filmovou scénu. Přes 100 minut nudy, kde opravdu není nic k pochválení, pár komických scén a titulky, toť vše. V tomto případě bych za mnohem lepší považoval natočit nějaký film, který nebude vycházet z knižní předlohy, neboť málokterý český film dokáže být tak kvalitní, aby dokázal věrně napodobit knižní předlohu. 25% (viděno na DVD česky).

Othello (1995)

Snímek se mi poměrně líbil, ale zajímalo by mě, kdo vymyslel ty monology od Jaga. Za to bych dotyčného zastřelil, protože to šíleně ubírá na kráse filmu a nebýt toho, zvažoval bych i plný počet hvězd. Každopádně film si určitě budu chtít pustit i v originálním znění, neboť čeština tomu snímku dle mého hodně ubírá. 60% (viděno na DVD česky).

Černobylské deníky (2012) odpad!

Asi jsem se na tento snímek těšil až moc, každopádně nejde to ohodnotit lépe. První polovina filmu diváka znudí, druhá polovina trochu zaujme a konec tomu zasadí hřebík do rakve. Kdyby se skupinka lidí ocitla v jejich situaci, bylo by dost pravděpodobné, že by někdo dokázal přežít, protože by nedělali takové kraviny jako ve filmu (proč ne, půl dne budeme hledat zbraně, když bychom se místo toho za tu dobu mohli dostat do bezpečí), ale budíž. Lekaček tu je až bídně málo (to jsem se už více lekal u PA4) a co jiného by mělo film zachránit? Snad né mutanti, kteří tam jsou úplně nevyužití. 10% (viděno na DVD česky).

Žena v černém (2012)

Druhý nejlepší horor minulého roku? To už film klesnul tak hluboko, že tohle může být druhý nejlepší hororový film? Knižní předlohu jsem tedy neměl tu čest číst, každopádně nemyslím si, že by to mělo nějaký vliv na změnu hodnocení. Film ve kterém hororový fanoušek ví od počátku vstupu do domu, co bude úkolem hlavní postavy filmu. Navíc není to první film, kde je příběh úplně stejný, pouze s rozdílem konce, herců a prostředí. Když k tomu připočtu, že zde je pro mě šíleně nesympatický Radcliffe, je to pro mě jasná volba pro snížení hodnocení. Jediným pozitivem na celém filmu jsou lekačky a atmosféra zvyšující nevyužité napětí, každopádně bych od filmu čekal daleko víc. 30% (viděno na DVD česky).

Romeo, Julie a tma (1959)

Z historického pohledu se o toto období vůbec nezajímám a nebaví mě, každopádně tento film si jistojistě zaslouží pozornost a minimálně jednou shlédnout. Pokud na tento film někdo koukal namísto četby knížky, pak dávejte velký pozor na celkový obsah (poměrně dost se odlišuje). Co se filmu týče, je to skutečně až dojemný příběh lásky v období, které zrovna lásku mezi Židovkou a někým jiným nepřipouštělo. Zároveň je zde možnost pozorovat chování rodičů k jejich synovi. 75% (viděno na DVD česky).

Hlídač dynamitu (1960) (studentský film)

Příjemná podívaná, možná až moc krátká. Každopádně film ukazuje přesně to, co ukazovat má a to je to, co spousty lidí již nedokáže obhajovat a nedokáže za to bojovat. Za svobodu naší vlasti. 70% (viděno na DVD česky).

"O" (2001)

Pustil jsem si to v očekávání, co se dozvím podstatného o Othellovi... dozvěděl jsem se to, že to defakto nemá nic společného (mimo "příběhu") a začal to brát tak, že to je naprosto jiný film. A hle, ono to není zase tak špatné. Zajímavý příběh, celkem sympatičtí herci a poměrně dobře propracované myšlení Huga. 70% (viděno v češtině na DVD).

Paranormal Activity 4 (2012)

Nebýt sympatičnosti herců, tak tento díl nemá vůbec co nabídnout, což je celkem škoda. Navíc ve spoustě scénách je useknutý rozhovor, myšlenka, což vůbec nepřidává na profesionalitě, naopak to dokazuje naprostý amaterismus režiséra, potažmo střihače. Hlavně by mě zajímalo, proč neustále dávají do baráků kamery, když na ty videa stejně v drtivé většině nikdo nekouká. Přece když už si dám kameru, aby mě nahrávala i v noci, tak se na to třeba i 8x (nebo i vícekrát) zrychleně podívám a mám přehled o tom co se dělo. No, každopádně nemohu PA4 doporučit a v případě, že PA5 nepřinese nic nového, obdrží odpad. Nezasloužených 25% (viděno na DVD česky).

Vzhůru nohama (1938)

Občas jsem se i příjemně pobavil a místy zasmál. Filmu musím vytknout (možná to bylo způsobené vysíláním ČT1, netuším), že dost často přeskakovaly scény a některé dialogy byly tímto způsobem useknuté. Každopádně v dnešní době už to je jen snímek, který současnému člověku nic neřekne a nemá žádný přínos, ale na zabití volné chvíle je určitě vhodný a na odpočinek po obědě můžu vřele doporučit. 55% (viděno v TV česky).