Rain Man (1988)

Tomuto filmu snad není co vytknout a všechno, co bych chtěla dodat, tu už vyjádřily za mě jiní. Výborný film se skvělými herci. Výkon Dustina Hoffmana snad nepotřebuje komentář a ani Tom Cruise se vedle něho neztrácí.

Můj týden s Marilyn (2011)

Tento film není nic převratného ale je to rozhodně moc povedený snímek s výbornou Michelle Williams, která mě v poslední době doopravdy příjemně překvapuje a v tomto filmu mi znovu potvrdila, že hrát vážně umí. Původně jsem si jí v téhle roli ani nedokázala představit a nakonec mi spadla brada, jak skvěle hrála a jak se do MM krásně převtělila. Nepřeháním. Ocenění za svůj výkon, které získala, si rozhodně zaslouží. Navíc, nezdá se vám, že je Michelle alá Marilyn ještě hezčí než Marilyn v originále? :)

Agent bez minulosti (2002)

Napínavý, skvělá režie, scénář i herci, prostě špičkový akčňák jak má být.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Film o životě, o velké lásce, která končí rozpadajícím se manželstvím. Tohle je opravdu neuvěřitelně realistický snímek, rozhodně nedoporučuju romantikům věřícím v lásku na celý život, novomanželům nebo prostě čerstvě zamilovaným. Nejlepší na tomto filmu je Gosling a Michelle Williams, oba hrají výborně a tak strašně přirozeně, že jsem jim všechno uvěřila. Je smutný, když vidíte co se stane z tak velké lásky a zároveň co se dokáže stát z jednoho člověka - kromě toho, že Gosling hrál skvěle (ale i Michelle mě příjemně překvapila, jak dobrá tu byla) se na něm i maskéři opravdu pěkně vyřádily, ze začátku sympaťák, nakonec člověk, se kterým bych v jedné domácnosti nevydržela ani minutu. Smutný film ale tak pravdivý, jak to v životě doopravdy je. I přesto si ale nemůžu pomoct, ale na čtyři hvězdičky to u mě není, něco mi v tom prostě překáží, je to pořád spíš jen průměr. Ale shlédnutím rozhodně nic nezkazíte. 13.09.13 - Měním názor a tři hvězdy na čtyři.

Prokletý ostrov (2010)

Pro mě hrozně depresivní a děsivý film, ale to se mi právě líbí. Tajemná atmosféra je přímo dokonalá. Herci moc dobří, DiCaprio jak jinak než výborný. Mark Ruffalo a Michelle Williams mě příjemně překvapily, Michelle obzvlášť se mi v poslední době docela líbí. Těšila jsem se na mojí oblíbenou Emily Mortimer a nezklamala mě. Bezchybný thiller se skvělou pointou, 100% vás zaujme a v žádným případě neočekávejte nudu.

Sedm (1995)

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy viděla. Neskutečně napínavý, pohltí vás to a už nepustí. Úžasná atmosféra, režie je jak jinak než vynikající (to také od Finchera jiného čekat, že?) a herci perfektní, skvělý výběr. Pitt a Freeman jsou jako dva detektivové dokonalá dvojice, Kevin Spacey zase dokonalý hajzl, navíc s tím jeho klidným obličejem. Je zajímavý, že ačkoliv se tam objeví jen chvilku, dostane vás. Špičkový film, kterému snad není co vytknout.

Okamžik zlomu (2007)

Původně jsem jsem chtěla dát čtyři hvězdičky ale nakonec je to dokonce za plný počet. Mě se to prostě moc líbilo. Bylo to napínavé ale zároveň to nebylo přehnaně akční a krvavé, takže tím líp pro mě. Prostě nadprůměrná kriminálka, která vážně upoutá. Plný počet hvězd je ale také rozhodně díky dvěma hlavním hercům. Hopkins s Goslingem hrají výborně a oba se krásně doplňují. Hopkinse jsem jako vraha nemohla vystát, ikdyž pro někoho mohl být i v jádru docela sympatický ale já jsem mu díky tomu jeho chladu a až nepříjemnému klidu přála fakt to nejhorší a Goslingovy, který mu byl opravdu rovnocenným soupeřem, fandila. Nejprve jsem od tohoto filmu nic moc nečekala a opravdu mě překvapil, čekala jsem to horší. Moc se mi to líbilo.

Mary a Max (2009)

Skvělý, originální a tak trochu podivný animák pro dospělé, vlastně dost smutný a depresivní ale to mám ráda. Je úžasné, jak dokáže vzniknout tak poutavý film, který je vlastně jen o tom, jak si dva lidé dopisují. Konec se taky povedl. Je to každopádně jeden z nejlepších animovaných filmů, jaké jsem zatím viděla.

Sólokapr (2006)

Tenhle film je opravdu strašně milý a roztomilý, konečně nějaká inteligetní komedie. Scarlett Johansson je tu dokonalá, Woody Allen jakbysmet. Hrozně mě to bavilo a vážně jsem se skvěle zasmála. Moc příjemná podívaná. Neříkám, že to je nejlepší film Allena, určitě má i lepší ale nemůžu jinak, mě to prostě bavilo. Vážně moc.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Tak trochu zbytečný film vlastně o ničem, který mě hodně nudil. A to mám nakupování a módu ráda. :)