Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Dlouho mi trvalo si to všechno v hlavě zpracovat, navíc kino jsem opuštěl mírmě rozčarovaný, takhle věci utnout uprostřed toho, jež jsem předpokládal že bude brilantní závěr...? No těžko tak dát 5*, když teď budem x let čekat na rozuzlení. Další velký problém je podle mě tempo. Je to jakoby někdo držel plynový pedál až na podlaze a občas jen tak krátce, ale za to plnou silou, dupl na brzdu. Akce je potom občas až příliš zahlcující, a některé charakterní momenty až příliš roztažené. Nicméně si myslím že tvůrcům se povedlo vytvořit celkem svěží mix komiksových klišé a styl animace nenechá oko se ani chvíli nudit. A až bude pokračování, rozhodně zvážím maraton. Samo o sobě je 85%, nezbývá než věřit že pokračování to posune do kategorie legend.

Tár (2022)

Šel jsem do toho hodně naslepo, a byla to asi chyba. Prvních 15 minut jsem se zaujetím poslouchal ty rozkošatělé nesmysly, ale po hodině a půl už mi z toho odumírali mozkové buňky. To jsou skutečně tak stimulující dialogy, "...nezvi Franceszku na večeři, u dirigování vypadá jak před vyvrcholením....", budu nad tím muset aspoň měsíc popřemejšlet. Plus ta ženská je celou dobu tak odporně nepříjemná a nesympatická. Ještě že to prostředí okolo není moc okoukané, teda ne pro mě. Celou dobu jsem čekal jestli teda přijde nějaký zvrat, postavy celou dobu rozebírají různé skandály a perzekuce, Lydia trpí stihomamem, záhadné události pomalu eskalují, k něčemu to snad směřuje ne? Asi.... těžko říct, když konec je úplnej bizár. Na celým tom nejsou nejhorší mý tři promarněný hodiny. Ale stovky hodin od každého ze stovek jmen v titulkách. 50%

Jednotka Q (2021) (seriál)

Bylo to vlastně celkem v pohodě. Typický, unavený a klišoidní animák o ničem. Zaměření na nepopulární menšinu víceméně nepřineslo žádná pozitiva ani negativa. Ale já u toho netrávil sobotní večery, a dokonce jsem i párkrát zasmál, což se dá říct že je, na blbost bez orignálního nápadu. slušný výkon. 45%

Půlnoční evangelium (2020) (seriál)

Osobně mě to nějak extra nevzalo, ale jednotlivé rozhovory jsou i samy o sobě zajímavé a animátoři ze sebe určitě vydali duši. Když to vemu kolem a kolem, byl to příjemně strávený čas. 75%

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení, humor je slabý a formulaický. Každá epizoda se marně snaží jakoby něco sdělit o lidech, ale ve výsledku to vyznívá povrchně a neupřímně. 40%

Všechno, všude, najednou (2022)

Naprosto průměrné, unavené a mírně povrchní, velmi efektní vizuál slouží jen k zakrytí extrémně jednoduché nosné myšlenky, vykradené z Rychle a zběsile 8 (2017) . Bohužel na odpočinkovou blbost je to strašně dlouhé. 50%

Danganronpa: Kibó no gakuen to zecubó no kókósei – The Animation (2013) (seriál)

Ani jako fanoušek původní hry nemůžu říct že by se jednalo o nějak povedenou adaptaci. Původně herní mechaniky nepasují do neinteraktivního formátu. A vystřižením obrovského množství původního textu, se sice povedlo dostat celý příběh do 13 epizod, ale s vaničkou animátoři vylili i dítě a ztratila se většina charakteru postav. Neurazí, ale nenadchne. 60%

Avatar: The Way of Water (2022)

Těžko uvěřit že už je to přes 13 let co se celý svět zbláznil a všichni museli vidět Avatara. No,... dvojka je prý zase kasovní trhák, ale zeitgeist už se asi pohnul, protože to obecné nadšení se mi zdá, mě i většinu lidí minulo. Nakonec zvednout prdel a jít do kina jsem se rozhodl, spíše z obecného nadšení pro počítačovou grafiku než nějaký společenský tlak. No, a jako, jo, ta voda se jim fakt povedla, a to 3D je fakt poznat (až moc), a ta vysoká snímková frekvence funguje (většinou). Proti jedničce je to opravdu velký krok vpřed, jenže protože je to na 3h, po čase člověk začne spíše vnímat všechny ty nedokonalosti a limity simulace, a v nějakém momentě dokonce mé oči dokázali vnímat každý obraz zvlášť, takže jsem titulky viděl dvojmo. Když jsem byl dítě strašně jsem žral všechny tady ty milion D zážitky, ale tehdy měli soudnost a myslím že nejdelší na kterém jsem byl měl nějak 30min. No nic doufám že za dalších 13 let to Cameronův mozek v nálevu spraví a tentokrát by to třeba mohl někdo streamovat přes Muskův neuralink přímo do mého mozku po 7G internetu. 50%.

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Cyberpunk má být kapitalistická dystopie, ne bezbřehý nihilismus. Panebože ten konec, to mě bude budit ze spánku ještě dobrou chvíli. 75%

Solaris (1972)

Ve světě kde ve stejné stopáži Hollywoodští polobohové obdaří sprosté masy crossoverem složeným z nějakých pár set reklam na jejich další produkty, si musíme vážit umění, které vzniklo bez marketingových expertů, demografických tabulek, zámožných investorů a 5s dlouhé elevator pitch. Je tu nad čím přemýšlet mnohem déle než necelé 3 hodiny. 90%