The Mandalorian - Kapitola 10: Pasažérka (2020) (epizoda)

// Tak dlouho si u Disneyho nikdo nevěděl rady s tím, co chce vlastně Mandalorian být, až se z něj stal Zaklínač. Jako proč ne, s tímhle rozpočtem to ve druhé řadě aspoň vypadá hezky a jakmile si člověk zvykne, že je to v podstatě o ničem, je to docela fajn. Pořád bych si ale přál, aby někdo v tomhle světě konečně natočil něco opravdu ambiciózního.

Mělas to vědět - The Missing (2020) (epizoda)

// Nicole Kidman v totálním rozkladu a bomby nepřestávají padat. A nejkrásnější na tom je, že v drtivě většině ty paranoidní myšlenky ani nemusí být vysloveny nahlas - Kelley a Bier prostě umí.

Dámský gambit (2020) (seriál)

// Scott Frank si po Godless připisuje další trefu do černého. Šachy jsem miloval už od malička a doteď jsem ještě neviděl jediný film či seriál, který by tuhle krásnou hru dokázal podat tak mistrovským způsobem jako Dámský gambit, Anya Taylor-Joy a její uhrančivý pohled si to pochopitelně krade celý pro sebe, vedlejší obsazení ale o moc nezaostává. Vrcholem jsou ovšem partie, a to už od druhé epizody, kdy se to celý rozjede a nezastaví až do emocionálně zdrcujícího finále. Nebýt prvního dílu, který byl na můj vkus zbytečně dlouhý a ani zdaleka neměl takovou gradaci jako zbytek, byla by to desítková záležitost. Těch 9/10 ale nakonec bude na jeden ze seriálů roky bohatě stačit.

Město podivínů (2018)

// Dobrý nápad ve špatném provedení, kterému trvá příliš dlouho, než se rozjede, a mezitím vám otráví všechny hlavní postavy, takže už ke konci nezbyde komu fandit. Normálně do dětí nešiju a když, tak velice nerad, ale tahle malá holka mě otravovala jako už dlouho nic. Řemeslně OK a pár cool scén, jinak zabitý potenciál. 6/10

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

// Jeden z nejoriginálnějších, nejpříjemnějších a nejzábavnějších sitcomů, jaký jsem kdy viděl. Nebylo jediné vyloženě špatné epizody, seznámilo mě to s tolika skvělými herci a díky konstantně pozitivním koncům to fungovalo jako zaručený lék na každou mojí depresi. A že jich v roce 2020 nebylo málo. Výborný, nápaditý, některý epizody dokonce bravurně zrežírovaný. Pecka a silně doporučuju, pakliže hledáte něco, co vám zaručeně kdykoliv zvedne náladu.

Taková moderní rodinka - Prescott (2020) (epizoda)

// Další geniálně propletená epizoda, která je jedno nekonečné nedorozumění, tentokrát s třešničkou na dortu v podobě Davida Beckhama a Courteney Cox ve vířivce. "So when does Posh arrive?"

Boratův navázaný telefilm (2020)

// Čekal jsem, že to bude cringe, že budu mít problém některý sekvence vůbec usledovat, že se zase vytáhne ta největší žumpa Ameriky, a že to ve finále bude hit or miss komedie jako byla jednička. Místo toho jsem byl skoro až dojatej, jak hezký finále tomu vymysleli. Druhej Borat je mnohem lepší film než se na první pohled může zdát - jasně, pořád platí, že utahování si z republikánů a jejich voličů před volbami asi nepobaví každého, a že některý scény vlastně nebyly moc vtipný, nicméně Maria Bakalova je vyložený zjevení a jak říkám, ten konec z toho opravdu dělá film a ne jen slepenec random bizárů. Čehož si moc cením, protože hned mám z té hodiny a půl lepší pocit. Dzekuji. 7/10 P. S. Rudy je nechutnej, ale co hůř, ještě navíc naivní.

Chicagský tribunál (2020)

// Aaron Sorkin se zase šťourá v americkém svědomí a vůbec poprvé se mu to daří na hranici geniality taky z pozice režiséra. Progres. Vynikající obsazení, naprosto odpornej Frank Langella, skvělej soundtrack Daniela Pembertona (stává se z toho pravidlo) a neskutečně vygradovaný finále. Tohle se letos bude ostatním filmům trumfovat fakt těžko.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

// Tak jo, na začátku jsem trochu váhal, kolem třetí epizody se to ale konečně rozjelo a jakmile došlo na pátou a šestou, už jsem se regulérně topil v jezírku. Flanaganovi sázka na staré tváře v kombinaci s několika novými vyšla na jedničku a musím říct, že to obsazení bylo až na děti parádní. Dokud hrály sebe, tak to ještě jakž takž šlo, jakmile se ale přepnuly - no, zkrátka narazily na své limity. Což ale nic nemění na tom, že se Hauntingu opět povedlo proměnit obyčejný horor v něco daleko víc. Místo příběhu o rodině jsme tentokrát dostal příběh o lásce, a to hned v několika podobách a ze všech možných perspektiv, což mě na tom vlastně fascinovalo nejvíc. Režijně to bohužel nedosáhlo na level geniality předchozí série, ovšem emocema se to minimálně vyrovnalo, takže za mě jeden z nejlepších letošních počinů a už se moc těším, až si to někdy zase bingnu celé znova. P. S. Victoria Pedretti je zlatíčko. <3 8/10

Taková moderní rodinka - Série 10 (2018) (série)

// Jak moc mi ten seriál přirostl k srdci? No řekněme, že když mi po skončení desáté řady Netflix začal pouštět trailer na Gentlemany, byl jsem sice rád, že si vybral zrovna je, ale zároveň uvnitř panikařil, že přijdu o tu jedenáctou poslední sérii a budu se muset s rodinkou Dunphyových rozloučit předčasně. Naštěstí jsem byl uklidněn, protože ta poslední je prý na HBO GO - uf, crisis averted!