Rat-A-Tat (2010) (seriál)

Náhodou jsem to spustil. Ta animace mě mátla, že je to pro nejmenší jako třeba Duck TV, ale obsah je jako Tom a Jerry. Hlavně to připomíná Oggy a Škodíci - už jenom ten militaristický pes (jako Jack z Oggyho), pak ta melodie uvnitř seriálu, ty tři krysy (jako škodíci), charaktery všech hlavních postav, a hlavně ta úvodní znělka je napodobení Oggyho. No pobavilo mě to, jen tam pár vtípků šlo za hranou (usekané nohy, úmrtí po výbuchu), naštěstí ne realisticky (narozdíl od Spongeboba či pár příběhů Čtyřlístku). A ty barvy v animaci dost mě mate, ruměnce v obličeji či jedy a čilli omáčka vypadá, jako by postava byla zkrvavená. Jinak je to stejný jako starý Tom a Jerry či Oggy a škodíci.

Metro (2013)

Já se divím, že jsem vůbec nějaký hraný film vydržel sledovat bez problémů s pozorností, co mám poslední dobou, a ještě ten žánr, který mě vůbec nezajímá. No, zaujalo mě to, ale ten začátek je pro mně protáhlý, to bych zkrátil.

Daffy - The Commando (1943) odpad!

Není to ten díl, co jsem viděl v DVD od Levné knihy? I když záměr vzniku souhlasím, ale to neustálé hajlování toho krkavce v dětském seriálu, musel jsem to vypnout a divím se proč až před koncem. Prostě ta politika v dětském zábavném seriálu je pro mě dost.

Scrap Happy Daffy (1943)

Tohle jsem viděl na DVD, a musel jsem to po začátku vypnout. Dávat politické témata či propagandy do zábavných dětských filmů je pro mně horší prohřešek než vulgarity. Ano, vím, že to v době vzniku takto protestovali, ale dnes už by to neměli dávat takhle do dětské tvorby. Souhlas s "lubospoti"

Dobrodružství Antje a jejích přátel (2003) (seriál)

Já se diví, proč Nova na jaře 2009 dávala tolik kreslených seriálů, které mě nebavily, či otravovaly, dokonce mě vadilo i ty, co bych dnes rád viděl (Pirátova rodinka, Admirál Bublina). Tohle se k nově nehodí, je to pro moc malé děti a navíc dobrodružné, kde se cestuje po světě.

Kamarádi z lesa (2006) (seriál)

Poměrně nudný seriál, to podání, ale chápu, že tohle má někdo rád. Ale jak ho vysílali ve dvou kanálech naráz (září 2008), a ještě u Novy to opakovaly dvakrát za sebou - v době, kdy ještě těch kanálů nebylo tolik, jak teď - tak to mě vytočilo. A v té době navíc Nova (2006-2009) vysílala najednou dost kreslených seriálů, které mě nebavily a chtěl jsem aby to skončilo.

Sám mezi všemi (2013) (TV film)

Tohle téma mě hodně zajímá a vytáčí, jak lidé uvěří obvinění z jednoho druhu případu znásilnění a z druhého druhu naopak popírají a obviňují oběti a jejich zastánce. Jako jeden z mála filmů, co jsem viděl poslední rok, jsem pochopil obsahu právě kvůli tomu tématu. Hlavně mě znervóznilo ta scéna, jak toho obviněného odvážejí a dav ho tam chce málem zlynčovat...

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

V posledních letech mě Pixar a Dreamworks tolik nebraly, ale o Vánocích 2016 jsem to sledoval ze zvědavosti. Když pominu tu dobrodružnost cestováním časem, kterou jsem bral tady jen jako vsunku do děje, tak mě hlavně zajímalo a chápal jsem tu reakci na šikanu a reakci na následné odebrání dítěte. Stát se to doopravdy, tak mě to vytočí.

Discopříběh (1987)

Muzikály se mi vždycky nelíbily, když jsem to ale před léty poslouchal jako kulisu, z té hudby (těmhle se říká italo-disco) mi mrazilo po zádech, hlavně ta část, jak jsou v luxusní restauraci.