Taz-mánie (1991) (seriál)

Oproti klasickým filmům s Looney Tunes, obash třetí řady této série byl víc zaměřený na parodie a překrucování známých vtípků a ohraných situacích. První řada byla víc o tom, jak Taz se snaží lovit zvířata. A dabing seriálu (včetně ČT a Novy) je výborný a bohužel tyto typy dabingů zanikávají.

Bolek a Lolek (1963) (seriál)

Měl jsem možnost tento seriál pravidelně vidět na NOVě, ale moc mě nenadechnul, a spíš jsem se přitom zabavil jinak. Ale když už jsem viděl nějakou scénu, tak jsem si všimnul, že je tam plno groteskních situacích, podobně jako v těch západních seriálech toho typu. Dokonce je tam víc takových situacích než třeba v Jen počkej! ale zase ten se mi víc zalíbil než Bolek a Lolek. No zkusím někdy i ty. Některé díly z Bolka a Lolka měly takovou syntetickou hudbu, což se mi moc líbilo.

Ferda Mravenec (1984) (seriál)

Německá série tohoto seriálu se mi moc líbila, jelikož je to taková komedie a groteska. Ta animace je pracná a nadýchaná, jsou tam furt nějaké hádky. Už tam chybí jenom zvuky z Psa Filipsa, protože tohle je groteska. Což ty zvuky se opravdu v pozdějších dílech objevovaly. Až na to, že ty zvuky byly dle mně špatně nakombinované a dějově zrovna ty pozdější díly byly už spíš pohodové než ztřeštěné.

Kačer Kabrňák (1991) (seriál)

Kresbou a námětem je to pokračování klasických Disneyovek. Ačkoliv je ta zápletka superhrdinská, což nemusím, tak zde je to aspoň víc komedie a grotesky, a ty scény jako rozplácnutí se a kovadlina na hlavě, jsou grotesky spíš jak Looney Tunes než Disneyovka. Po Timonu a Pumbaa a Goofyho Tlupě je to jeden z těch seriálů, které kombinují klasické Disneyovky s Looney Tunes humorem a zároveň poslední klasické Disneyovky předtím než začala firma Disney vyrábět seriály, které s původní tvorbou nemá nic společného.

Superpes Krypto (2005) (seriál)

Ačkoliv je to superhrdinský seriál, což takové mě moc nebaví, tak tahle série je víc komediální, a zvukové efekty zde jsou moje oblíbené.

Štěně jménem Scooby-doo (1988) (seriál)

Tahle série mě moc nebavila. Zdála se mi dost komerční, pompézní. Mnohem víc se mi líbilo Tom a Jerry KIds z té baby verze

Leon (2009) (seriál)

Další groteska, začínám si myslet, že poslední dobou se ve Francii dělají seriály typu Tom a Jerry nebo Jen počkej. Nelíbí se mi na tom seriálu to, že se tam opakuje - a to i za sebou - stejná zápletka: Lev je obtěžován nějakým zvířátkem, které chce být se lvem, lev utíká, snaží se vyhnout se tomu zvířeti a nakonec je lev uvízlý v něčem tak, že to druhé zvíře má šanci být se lvem. A ty dvaminutové díly nejsou tak těžké, to jsou vlastně jako několikastránkové komiksy.

Zip Zip (2015) (seriál)

Velmi dobrý seriál. Dost napínavé a ty zápletky jsou moje oblíbené. Takových seriálů jsem na Megamaxu a částečně i na ČT :D viděl plno.

Mazané kočky (2009) (seriál)

Opět je tu další seriál, který mi připomínal Looney Tunes. Hlavně tou hudbou, střídáním se různých postav pod jednou hlavičkou (názvem seriálu), a částečně podobnými, i když umírněnější, grotestkními vtipy. Je tam dost vtipů, ale některé pointy jsem očekával předtím, než se to objevilo. Moje oblíbená postava je Punťa, kterého mi bylo téměř líto, jak před jeho zraky chystají pasti na jeho páníčka a Punťa ho brání za jeho zády.

Scooby-Doo a Scrappy-Doo (1979) (seriál)

První řada této série je klasický typický Scooby-Doo, jenom tam je přidaný Scrappy. Druhá, třetí řada je o tom, jak Shaggy, Scooby a Scrappy-Doo cestují po světě potkávají se tam se *skutečnými* příšerami a honí se tam sem a tam. Později dopřidané segmenty o westernu. Čtvrtá řada je zápletkou stejná jak ta první, ale je tam z té lidské bandy jen Shaggy a Daphne. K této celé sérii mám dva pocity po prvním a druhém zhlédnutí. Po tom prvním se mi nelíbila první řada, byla moc stejná, druhá a třetí řada se mi kvůli grotestkním situacím tak moc líbila, že jsem si je musel nahrát, až na ten western, to je moc dobrodružné. Čtvrtou řadu beru za vlažnou. Po druhém zhlédnutí po letech jsem změnil názor. Víc se mi líbila první řada, ale jenom kvůli dějové hudbě, protože melodie a tóny byly nahrány jiným způsobem, než v jiných seriálech. I když nemusím orchestrovou hudbu, tak z téhle jsem měl radostí až mráz po zádech, podobné pocity jako u hudby z Kocoura Cliffa. Druhá a třetí řada už mě nebaví, protože je to pořád o tom samém, ale aspoň ta napínavost je jednodušší a nenáročná. Na třetí řadu mám stejné pocity jako tehdy.