Bernard (2004) (seriál)

Ze začátku jsem to nebral za nic extra, ačkoli jsem nápad bral za výborné. Animace je trhaná, i když prostředí je o něco hezčí. Typická groteska, jak to mám rád. Založené na tom, jak Bernard padá a zraní se na konci dílu. Kdybych to viděl před rokem 2009, tak by mi bylo Bernarda líto. Teď se ale bavím. Ovšem ty díly, kde sportuje s tučňákem, se mi už nelíbili, i když už animace je plynulá. Je to tím, že sport mě nezajímá. EDIT a SPOILER: Byly tam dva díly Bernarda, které byly ani ne groteskní ale spíš málem tragické, i na poměry toho seriálu: Jeden díl o minci v metru, Bernard měl hlavu přiskřípnutou v dveřích metra, metro se rozjelo a Bernard se blížil ke zdi u tunelu. Vypadalo to, že to málem utrhne hlavu Bernardovi. Další díl, Bernard zachraňuje květinu v silnici, projíždějící auto zastaví přímo těsně u hlavy Bernarda, ale pak jiné auto za tím první vrazí do prvního. Kdyby to dál nepokračovalo a nebyl jiný konec, byl by už tragický konec Bernarda.

Pan Magoo a animovaný svět (1999) (seriál)

Kompilace klasických grotesek z 30. až 50. let. Pan Magoo mě zas tak moc nepobavil, nevnímal jsem děj. Pak tu byl Scrappy, který byl stejný jako Silly Symphonies od Disneyho. Pak ostatní seriály třeba Lišák a Havran, tak ti se zas tolik nelíbili. Nevím proč jsem měl takový pocit, ale u některých z těchto segmentů bylo pro mně (jak už to tady, již smazaný příspěvek, napsal), trapný humor, dvojsmyslný, přehnané násilí. A to přitom, mám moc rád seriály typu Looney Tunes. Nevím proč jsem to tak vnímal, ale zatímco se na tohle už nepodívám, tak Looney Tunes mě doposud baví.

Hádej, jak moc tě mám rád (2012) (seriál)

I když je to příliš pro malé děti, tak tři hvězdy dávám za nápad, že kresba a atmosféra je podobná k Medvídkovi Pú

Angry Birds: Prasátka (2014) (seriál)

Animace jakoby z plastelíny. Příběhy tohoto seriálu jsou zcela bez děje, jenom takové vtípky, které se hodí jen jako součást jiného groteskového seriálu

Angry Birds Stella (2014) (seriál)

Ve srovnání s Angry Birds Toons a Piggy Tales, nevnímám tolik děj tohoto seriálu, i když to vidím každý den. Animace už je ve 3D či 2,5D, což je jedno, ptáci jsou s prasaty už nejlepší kamarádi, jenom jeden pták tam dráždí ty ostatní. Atmosféra je pro mě taková sezónní, letní, jarní. Ale jednu hvězdu dávám za Stellu, která je tak roztomilá jako nějaká hračka, že bych jí objímal jako hračku

Angry Birds Toons (2013) (seriál)

Když nějaká počítačová hra má i své vlastní televizní seriály či komiksy, nebo opačně, tak je to náznak komerce a úspěšnosti. Proto jsem to ze začátku odmítal, ale když jsem to náhodou viděl v TV na doporučení kamaráda, tak jsem si tento seriál v rámci Megamax oblíbil. Kresba je tradiční ruční animace, základní námět je jako bitva mezi Šmouly a Gargamelem, samotné příběhy jsou ve stylu jako významnější komiksy Kačera Donalda. Takže se mi to moc líbí v rámci Megamaxu. A to jsem hru ani nehrál.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

Já vím, že to je jenom slovo proti slovu, že to je vymyšlené a (díky Bohu) by to neobstálo doopravdy, ale i tak se bavím z těch hádek a výhrůžek, a právě proto se na to často dívám a dávám tomu na své poměry vysoké hodnocení

Comeback (2008) (seriál)

Jeden z mála sitcomů vůbec, který jsem vůbec sledoval. Ze všech sitcomů, které se dělají na běžicím pásu, se mi tohle líbilo nejvíc. Každá postava má něco do sebe, hlavně Tomáš Pacovský, jehož křik a emoční reakce se mi líbí. Každý díl se mi líbil moc, takže nemůžu říct, který se mi líbil víc. Jenomže pro rok 2015 se jako většinu mých oblíbených seriálů, dokolečka opakuje, dokonce i dvakrát za půl roku, což se stalo i u Comebacku

Chlupatá odplata (2010)

Díval jsem se na různé nízkorozpočtové americké filmy a tento je můj nejoblíbenější. Už pár minut po začátku byla vtipná zápletka, jak syn hlavní postavy zařval kvůli počítači. Jak já jsem se bavil při tom, jak ta zvířata dělala naschvály Danovi. Moje nejoblíbenější je, jak se probudil po hrůzném snu o mývalech, a pak viděl namísto své ženy hlavu mývala a zase se probudil. Dokonce i před koncem filmu byla vtipná scénka. To se u málokterých amerických filmech tohoto typu děje. Tak mě ten pobavil, že jsem se musel dívat na reprízu vysílané druhý den po prvním odvysilání.

Nová show Pepka námořníka (1978) (seriál)

Toto je první série Pepka námořníka, kterou jsem viděl ve svém životě. Na téhle sérii se mi líbila hudba, hlavně zvuky a kresba. Kresba je po duchu původních dílů. A český dabing je už nenahraditelný. Naposledy vysíláno v létě 2001. Uchovalo se mi pouze pár dílů