Máte slovo (2008) (pořad) odpad!

Tak jsem si spustil ČT v době, kdy se na ní hodně nadává, jaká je cenzorská, manipulativní, ve jménu humanismu, atd. Četl jsem, že to ČT prý i přiznala. Tak jsem se kouknul, jak to vypadá. A co tam nevidím... Panel plný kritičnosti lidí, jaký komunismus je dobrý, jaká je dnešní doba totalitní a zkažená. Nemluvě o tom, že v jiném ČT pořadu, si pozvali ruského historika, který zlehčuje Stalinovy popravy, že to není zlo, ale jen omyl, že Churchill to také dělal (to říkají jen proto, aby špinili Západ, kdyby aspoň kritizovali všechny podobné činy). A tohle, že je "cenzura ve jménu humanismu"?!?! No, já znám někoho, kdo by ve jménu humanismu cenzuroval široký soubor společenských názorů, i takové méně kontroverzní jako že někdo je nedotknutelný, že se nesmí na někoho dovolit, kritizovat, že ženě se nesmí hodnotit zuby.

INSTINKTY Jaromíra Soukupa (2017) (pořad) odpad!

Myslel jsem si, že to bude pohodový pořad se slavnými kulturními osobnostmi, oproti Tenkému ledu, kde říkali, jak tam budou ožehavá témata, takže jsem si to spustil. Ale už aspoň třikrát zmiňovali MeeToo, jaký jsou totalitní a jak se musí zneužívat ženy. To, že v americe už dávno deset let jsou ty podobné nálepky do úchylů, jak říkají o MeeToo, že se tam nesmí ženě dotknout ramena, že to je znásilnění. Nemluvě o registrech pedofilů, kde nálepkují ve stylu totality (močení na veřejnosti, sex mezi pubertálními lidmi, samotné odvlečení dítěte jiným než rodičem bez jakékoli sexuality - to vše jsou násilníci), neuznávání presumpci neviny u jednoho jediného druhu znásilnění. Ale lidé nadávají až na MeeToo, že je nálepkující. Proč? Protože jdou (aspoň ze začátku) proti skutečným beztrestným znásilněním?

Kauzy Jaromíra Soukupa (2017) (pořad) odpad!

Já se snažím poslední téměř dva roky nesledovat diskuze na internetu a alternativní média, které jsou mnohdy extrémistické, fašistické, komunistické až někdy islamistické (na netu někteří schvalují terorismus i proti nám všem, natož proti zločincům a ženám, či schvalují kriminalitu migrantů, že to je protest proti "zkažené Evropě"), a oni se už rozšířili i na TV, v novinách, ve schránkách (i v mé schránce!!!), či ve vládě, kde to sleduje statisíce lidí! To špinění celého systému a vůbec kritika české pro-systémové vlády mě uráží, protože stát teď nyní aspoň pomáhá mému příbuznému. A ještě navíc toleruje podobné skandály u Babiše! Dobrá, mně by také Babiš nevadil. Je prosystémový, liberální, takže bych mu mohl také tolerovat skandály, stejně jak to dělám u ostatních předešlých politiků (ne dvojí metr jako u přívrženců Babiše). Ale to, co řekl o koncentrácích, že si zaslouží všechny nepracující!!! Tím slovníkově nezahrnul jen Romy, jak to dělají ostatní (už tak by mi to vadilo), on tím zahrnul vlastně teoreticky i veškeré stigmatizované duševně nemocné a autisty, kteří by chtěli pracovat, a také rodiny, co se starají o nemocné dítě. Tímhle mě úplně nadmýchl jak málokdo jiný a od té doby na něj strašně nadávám absolutně každý den už rok a půl.

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Ty reakce mojí tety tomu dávalo šmrnc, že ten pořad byl pro mně legrační. Líbilo se mi víc to podání spíše v britské verzi, než té americké, kde to bylo hodně srdceryvné.

Most (2011) (seriál)

Námět o tom, jak někdo vraždí způsoby, které jsou mi odporné (kamenování, oběšení) , tak mě to zaujalo, jaký je motiv. Ale to, jak tam většinu každého dílu řeší věci vůbec nesouvisející s hlavním dějem filmu (láska, vztahy, apod.) mi dělá takový problém s pozorností, že nepochopím obsahu filmu. Takových pořadů jsem poslední dobou viděl už několik, začíná mě to vytáčet.

Mocné Magimeče (2015) (seriál)

Podle té rychlosti jsem si myslel, že to bude ztřeštěná komedie. Ale jak tam tak rychle a hodně mluví! Což mi dělalo problém pochopit obsahu.

Hranice lásky (1999)

Zlákán popiskem filmu v set-boxu, jsem si myslel, že to bude o nějaké společenské etice. Jak jsem tohle mohl sledovat?! Vždyť to bylo celé jen o lásce, což není můj obor.

Westward Whoa! (1925)

1925? Proto ten design se mi zdál takový jednoduchý, načrtnutý. Já myslel že to jsou 30. léta, kde ale měly seriály mnohem víc propracovaný, nadýchaný design. Ale v rámci Hitparády animáků jsem to viděl se zvukem a barvami, takže se mi to zdálo jako 30. léta - možná v té době předělané. A líbila se mi nejvíc ta hudba ve scéně, jak stádo býků honí Mutta a Jeffa.

Oskar (1967)

Naštěstí jsem pochopil obsahu. Ale dělá mi problém pochopit obsah jakéhokoli příběhu, kde se jenom mluví a mluví a málokdy se udělá vizuální čin, zvláště ta část s uklízečkou a kufrem mi dělal zmatek, kdo co má.

Svět podle TV Russia Today (2014)

Málokdy sleduji dokumenty v TV. Když jsem viděl většinou jen samé nálepky od RT, jaké jsou demokratické systémy totalitní, manipulativní, jsem se málem nedodíval. Mě velmi uráží něco říct o českém, západoevropském politickému systému, který aspoň chrání lidi jako autisty, duševně nemocné, postižené, neúplné rodiny, rasy obecně, či oběti beztrestných znásilnění (většina jsou jich takových) a kohokoli dalšího před útlakem. Dokonce mi vadí, když ze stejného důvodu řeknou i o společnosti, že je příliš liberální či tak, protože záměr kritiky je pořád stejný. Ale konec dokumentu byl zajímavý.