Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny (1991)

Stejně jako díl první, si i tento zaslouží alespoň mírně nadprůměrné hodnocení. Jako malej jsem ho viděl tolikrát, měl bych si ho někdy pustit znovu.

Želví nindžové (1990)

Vidět to v dnešní době poprvé, rozhodně to není na 4 hvězdy. Nostalgie a vzpomínky z dětství mi však brání učinit jinak a tak jedna z nejohranějších VHS, jež sem jako malý měl, dostává čtyřhvězdové hodnocení. Jsem zvědav na remake od M. Baye.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Ač to nebylo přímo pětihvězdičkové, musím dát víc než prvnímu dílu. Díl druhý byl totiž o kus lepší. A jakožto milovník Marvelovek rozhodně nelituju času stráveného u tohoto filmu. Těším se na další!

Projekt X (2012)

Ač je to víceméně celý nereálný a bez děje, jako oddychovka se se na to kouknout dalo. Několik scén se fakt povedlo a pěkný holky na každým rohu udržely mou pozornost až do konce, který byl trochu divnej. Borci zničí půlku ulice, nikdo jim nic neudělá a ještě je na ně tatínek pyšnej. Viva la America!

Noc je ještě mladá (2011)

Solidní zábava, nic přelomového, ale náladu zvednout dokáže. Na Teresu Palmer radost pohledět a i ostatní herci hráli slušně. Vtipný výlet do osmdesátek.

Hannibal (2013) (seriál)

Jedním slovem - epické. A když to rozvinu, Hannibal je pro mě jedním z nejlepších seriálem současnosti. Stylové a originální vraždy a skvělí herci. Pomalejší rozjezd, který ale rychle nabírá na obrátkách. Mads Mikkelsen hraje božsky a i přesto, že je zápornou postavou, je zároveň i mojí nejoblíbenější. Finále druhé řady bylo jedno z nejlepších "season finale", co jsem kdy viděl. Napjatě čekám na další sérii.

Chuckyho kletba (2013)

Pro mě docela zklamání. Slušně budované napětí, který bylo několikrát zabito divným scénářem a jak už to tak u hororů bývá - absolutně hloupýma postavama. Sice sem neviděl původní sérii, což budu muset napravit, tento nový snímek mě ale o kvalitách Chuckyho nepřesvědčil.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Poměrně dlouho, jsem se TBBT vyhýbal, což byla rozhodně škoda. Tato partička asociálů je prostě opravdu vtipná. S Sheldonem v čele, perverzním židem Wolowitzem, občas teplým Rajem a mou nejoblíbenější postavou Leonardem prostě není o srandu nouze. Nepamatuju si, že by některý díl byl nudný či mrtvý - bavily mě všechny. Seriál dokonce graduje, je řadu od řady lepší a tak už se nemůžu dočkat další série.

Zelená míle (1999)

A další klasika, tři hodiny kvalitního filmu. Stejně jako ve Forrestovi zde podává Hanks skvělý výkon, Michael Clarke jakbysmet. Dojemný snímek, avšak pro mě nezapomenutelný.

Forrest Gump (1994)

Klasika všech klasik. Definice skvělého filmu je pro mě taková, že i když ho vidím po desáté, stále mě baví. Forresta jsem viděl bezmála 20x a pořád mě dokáže zaujmout a zabavit. Nejlepší výkon Toma Hankse a spousta legendárních hlášek - to je Forrest Gump.