Princess Rap Battle (2014) (pořad)

Podíval jsem se na to díky SMG (která zpívat umí, ale bohužel tu vypadá děsně staře). A je to povedený, vtipný, svižný a výstižný. Eliza Dushku byla taky výborná.

Hra o trůny - Za bouře zrozená (2017) (epizoda)

Pomalejší a ukecanější první polovinu nahradila neuvěřitelná paráda. Opravdu výborný díl se skvělou kamerou. SPOILER: skvělé scény se Samem, Littlefinger x Jon, Euron aka psycho je zpět, Nymeria, Nathalie má ale ku*va dobrý tělo.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Tak tohle bylo překvapení! Sliboval jsem si vážně hodně, ale dostal jsem ještě víc. Originální, vtipný a svižný děj, ozdobený skvělým záporákem a talentovaným Tomem Hollandem. Jak tu padlo, Marisa Tomei je přesnou definicí zkratky MILF, Downey je klasa, i když bez většího prostoru a zbytek hereckého obsazení také není k zahození. Vypadá to, že Peter Parker této dimenze je tak trošku na tmavší holky :D

Dunkerk (2017)

Takže co na nejočekávanější válečný film letoška říct. Mezi smíšenými pocity, kdy jsou na jedné straně pro mě neoblíbené a do podobného filmu nehodící se sekvence lítání časoprostorem (aneb za 10 minut se dostaneme do stejné scény, ale z jiného úhlu), až překvapivě useknutý konec nebo zaměření na 3/4 hlavní dějové linky s určitými postavami a na straně druhé dokonalá hudební výprava, krásná scenérie, výborná hudba a skvělý námět, vítězí nakonec pozitiva. Ano, čekal jsem něco jiného, ale s výsledkem jsem opravdu spokojený. Nolan je jeden z těch, od kterých prostě zklamání nehrozí. PS: pokud si za mě ještě jednou sedne ta ukecaná kráva, která všechno nahlas komentovala, opakovala každou hlášku, ve které zaznamenala nějaký přízvuk a debilně se smála, tak přísahám, že po ní skočím a utrhnu jí hlavu. PSS: (spoiler) proč se nakonec Tom Hardy nesnažil doplachtit někam do britsko-francouzského perimetru, popřípadě do moře s využitím padáku? Pokud jsem to pochopil, padl do zajetí, letadlo sice zničil, ale to mohl i nárazem do vody a následným potopením, aniž by na zbytek války nebyl v nějakém internačním táboru (což už je jiný příběh).

Hra o trůny - Dračí kámen (2017) (epizoda)

Výborný úvod po více jak roce čekání, který naprosto vybuchne skvělou prvotní scénou. Díl sám o sobě nic nepřinese, ukáže několik zajímavých linek (Arya, Ohař, Sam, Jon...), ale jde jen o nástin do dalších epizod. Jsem spokojenej, nevím jestli jsem si mohl přát víc, co se seriálu jako takového týká. Odklon od knih už je obrovský, ale s tím nic neuděláme a musíme si show užít jak jen to jde.

Pohyby aneb Za tajemstvím hlubinných procesů Země (2015)

Pro nadšence výborný lidský dokument, který kromě spousty faktů a ukázek každodenní práce geologů nabídne i jejich poznámky, čímž celý snímek oživí. Bohužel jen pro velmi omezené publikum, do kterého se sám počítat nemohu.

Wonder Woman (2017)

Asi nejlepší DC po Nolanovo Temných rytířích. Silná podoba s Captain America, akorát z "Great War" a s jistými odlišnostmi. Ale nevadí, film je to výborný. Gal Gadot jako hlavní hrdinka dělá, co může a odzbrojuje krásným zevnějškem, doplňuje ji Pine, který je skvělý herec, což už mnohokrát předvedl. Co se týká vyústění a finále... lehce překvapilo a dalo se z něj vytřískat o něco víc. 140 minut je dost, ale je pravda, že letní kino a pěknej neustálej slejvák k sobě moc nepasují, takže nemohu říct, zda mi by to normálně vůbec nevadilo. Některé scény byly zbytečnější, bez těch zpomalených bych se asi také obešel, přesto... Silné 4 hvězdy, ale vylepšíme o tisícinku ta procenta :-)

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Lepší než čtvrtý díl, nápadnější a vtipnější. Oceňuju návrat k Elizabeth a Willovi. Akční a svižné, bohužel některé dialogy byly trochu slabší. Nejlepší scénou z filmu pro mě byla retrospektivní ukázka mladičkého Sparrowa, gilotina byla taky dokonalá. Btw little spoiler: Trochu jsem doufal, že se objeví v některé z bitev i Holanďan, ale to bylo jen zbožné přání.