Statečné srdce (1995)

Jak zpracovat legendu Williama Wallace lépe, než s Melem Gibsonem před i za kamerou. Vynikající film se skvělou atmosférou a provedením všech druhů scén. S Gladiátorem se řadí na přední příčky historických filmů, právem. I když mi některé reálie neseděly úplně přesně, vystupuje film velmi suverénně a uvěřitelně.

Želvy Ninja 2 (2016)

Dvojka byla v některých ohledech naprosto stejná, v některých zase jiná. Předně se k vtipálkovi Arnettovi přidal Stephen Amell, kterého jsem si oblíbil v Arrowovi. Tenhle borec tam pak sázel jednu hlášku za druhou. V akci je to opět výborné a jako oddechovka to naprosto stačí.

Buchty a klobásy (2016)

Originální sprostá nakládačka, která má téměř vše, ať už mluvím o nápadu, ději, sexu, akci a záporácích. Ten konec byl prostě fantastickej, o tom ani potom!

Tour de doping (2017) (TV film)

O něco slabší než 7 dní v pekle. Tentokrát to totiž místo hlavních představitelů táhnou hlavně cameo. A John Cena (but you cant see him). Přiznám se, že jak bych byl schopný se na tenisovou předlohu podívat na dvojnásobnou metráž, tady byla 3/4 hodina hraniční.

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Naprosto geniální, nebýt scén s varlaty, řekl bych, že Amíci s tím nemají téměř nic společného. Kreativita, která čpí z každé sekundy, u které jsem probrečel dobrou polovinu snímku smíchy, je naprosto fantastická. Tohle je něco, co si pustím klidně znovu a znovu se u toho rozbrečím smíchy. Dokonalý britský humor. S cameem Sereny jsem začal pochybovat a zkoušel jsem najít reálný záznam na netu (marně). :D

Hra o trůny - Válečná kořist (2017) (epizoda)

Poprvé vidíme draka v Západozemí v akci a nejde si nestěžovat na bravurně zvládnutou ohnivou bitvu, kterou můžeme srovnávat s Černovodou, možná i lepší. Arya ukázala, co za ku*evskou badass je, a Malíček má v kalhotech plno. Problémem je u tohoto dílu příliš krátká doba, dostaly jsme hype, který byl prakticky hned v zárodku utnut.

Království nebeské (2005)

Být v hlavní roli herec jako Russell Crowe v nejlepších letech a pár úprav, byl by to možná historický film desetiletí. Takhle je to pouze působivý velkofilm, kde jsem měl mnoho oblíbenců (Neeson, Irons, Thewlis a nebo malomocný Norton), ale Orlando mi nejdříve příliš neseděl. A ještě něco k filmu? Nemyslím si, že si zaslouží až takové zavržení. Výprava a kulise přebily i ta hluchá místa, takže nakonec vznikl opravdu povedený film. Rád bych se někdy dostal k delší verzi - a nakonec jsem se dostal. Directors cut nabízí hned několik zajímavých scén a víceméně celou jednu dějovou linku, která rozšiřuje pohled na několik postav.

Želvy Ninja (2014)

Na seroši jsem vyrost v době, kdy jsem ho měl u babičky na VH kazetách, ale uznávám, že si pamatuju jen střípky, takže vlastně pro mě něco nového. A výsledný remake kultu? Není to zlé. Má to rychlost a akci (Bay je Bay), velmi dobrou hudební stránku, čas od času je i slušná hláška (Arnett, korytnačky) a na Megan se moc hezky dívá, ostatně jako vždy. Nenáročná zábava na jeden večer. Když přivřu obě oči, můžu dát s klidem 7/10

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Epická nálož tradiční legendy, ze které si přisvojila asi pouze jména a bájný meč. Vše ostatní je tu totiž tak vyumělkované, až se nakonec ocitáme v úplně jiném příběhu. Ale nestěžuju si, výběr herců je povedený, soundtrack skvělý a děj nenudí. To, že v každém filmu musí být alespoň jeden zástupce lidské rasy, i když to vůbec nekoresponduje s danou dobou a situací, na to si budeme muset nejspíš zvyknout. 85%.................. Po druhém zhlédnutí tam rvu plný počet. Dvě hodiny utečou jak nic, film disponuje spoustou originalit a svěžím vizuálem. Četl jsem, že Charlie Hunnam podepsal smlouvu na dalších 5 filmů, tak kde sakra jsou?!

Hra o trůny - Spravedlnost pro královnu (2017) (epizoda)

Ukecaná epizoda, plná sáhodlouhých rádoby inteligentních a důležitých věcí... teda kromě poslední čtvrthodinovky, která byla naprosto famózní a i když jsme se nedočkali celkových bitev, spíše jen výsledků, tak to stálo za to! Jak tu padlo, scéna Jon x Daenerys nepřinesla nic moc nečekaného a nebyla z těch nejzajímavějších, přesto mě rozesmála ______ This is Daenerys of the House Targaryen, the First of Her Name, The Unburnt, Queen of the Andals, the Rhoynar and the First Men, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, Protector of the Realm, Lady Regnant of the Seven Kingdoms, Breaker of Chains and Mother of Dragons ___ x ___ And this is Jon Snow.