Noví mutanti (2020)

Konečně film, který nemá dvě a půl hodiny. Zprvu sice nebyli Noví mutanti nic moc, spíš takové teenage drama, ale pak se děj konečně rozjel a šlapal, takže to vychází akorát na tři hvězdy.

Wonder Woman 1984 (2020)

Myslím, že současných 47 procent je hodně podhodnocených, i když o žádný zázrak, z nějž dvě a půl hodiny nespustíte oči, nejde. Gal Gadot je krásná a sympatická, avšak celkově se jedná o takový komiksový standard.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Třetí díl V zajetí démonů si celkem drží svůj standard, pořád umí vyvolat mrazení v zádech, ale jednička a dvojka jsou nepřekvapivě kvalitou výše. Po slibném začátku tu atmosféra kamsi vyprchala, ke konci zase zhutněla, avšak v úplném závěru se rozplizla do moc velké romantiky.

Kursk (2018)

Film, který vás baví a dojímá, i když víte, jak to dopadne. Události spojené s Kurskem si pamatuji, proto jsem na výsledek byla zvědavá. Ze snímku cítím trochu Evropy, dokázal ve mně vyvolat emoce, zkrátka a dobře, mi se to líbilo.

Shazam! (2019)

Zase trochu jiný superhrdina, a mě to bavilo. Zpestření, nadsázka, humor, akce. Ideální jednohubka.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Birds of Prey bylo zjevením. Snímek působící chvilkami jako parodie mi ale sednul, vypadá cool, je vtipný a prostě jiný. Bohužel jsem se však dívala na etapy, takže se mi dojem z něj nakonec trochu rozpliznul.

Duše (2020)

Duše se mi nějak netrefila do vkusu. Chyběly mi emoce, sounáležitost s hrdinou, poutavější příběh. Je to takové moc dospělé, vážné a taky i trochu nudné. Najednou byl konec filmu, a já ani nevím jak. Pixar to umí lépe.

Země nomádů (2020)

Film je to chvílemi smutný, tíživý, nostalgický a v dobrém slova smyslu obyčejný, jindy ale zase unylý a otravný. Takže ač byla Frances McDormarnd skvělá, více než tři hvězdy nedám ani omylem. A na Oscara to taky není, ale slabý covidový rok holt udělal své.

Pavarotti (2019)

Klasicky, ale dobře zpracovaný dokument o mimořádném člověku, na nějž jsem se podívala velice ráda. Oceňuji, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí, ostatně takový byl i sám Pavarotti.

Hellboy: Královna krve (2019)

Vzhledem k hodnocení jsem se bála, jaký nový Hellboy bude, ale mé obavy byly docela zbytečné. Film je vtipný, cool a má šmrnc, takže pobaví a o to asi jde.