Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Tu novou spidermanovskou sérii mám ráda. Je akční, vtipná, svěží a celkově se mi líbí její teenagerovské ladění. Třetí Spider-Man mě potěšil, laťku si filmy stále drží vysoko. A potěšily mě i scény z Prahy. Jsem zvědavá, co Marvel, i v souvislosti s koronavirem, vymyslí dále.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Asi mám zrovna období, kdy mám náladu na akční filmy, sci-fi a komiksové blockbustery. Filmu X-Men: Dark Phoenix jsem moc nevěřila, ale nakonec mě vlastně příjemně překvapil, nenudil a bavil. Na to, jakými porodními bolestmi si ten snímek při výrobě a poté prošel, to nedopadlo vůbec špatně.

Jumanji: Další level (2019)

Neříkám, že to není dobrá oddechovka na zamračené sobotní odpoledne, ale taky už to je prostě nastavovaná kaše a doufám, že další díly vznikat nebudou, protože nevím, co by mohly nabídnout. Každopádně co pochválit musím, to je soundtrack.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Překvapivě dobré teenage sci-fi. Nechybí napětí, akce, romantika, zábava. Jasně, je to trochu šablonovité, ale bavilo mě to od začátku do konce, proto nemám důvod dát menší hodnocení, než jsou čtyři hvězdy.

Marie, královna skotská (2018)

Bylo zajímavé sledovat poměrně známý kus dějin z pohledu Marie, a ne Alžběty. Saoirse Ronan je navíc veskrze sympatická herečka. Za mě vcelku povedené historické drama, ale abych ho hodnotila výše, musel by ve mně film vydolovat nějaké emoce.

U brány věčnosti (2018)

Objektivně je to dobrý film, ale co naplat, když mě tak šíleně nebavil. Pětiminutové poetické scény s malujícím van Goghem nejsou nic pro mě, práce s obrazem, kamerou a metaforou sice byla dobrá, ale holt nejsem člověk, který by takovéto snímky vyhledával a docenil.

K2 vlastní cestou (2020)

Jsem spokojená, film mě bavil. Dokument otevírá zajímavé, důležité, až sociologické otázky a přináší zase trochu jiný pohled na věc. První půlka, kdy se zdánlivě nic neděje, hezky kontrastuje s tou druhou. Výkon Kláry - klobouk dolů.

Žena (2017)

Vcelku zajímavé, ponuré rodinné/manželské drama, kdy na povrch postupem času vyplouvají hluboce zasuté křivdy. Excelující Glenn Close.

Favoritka (2018)

Zvláštní film. Historické drama, a přece ani ne. Spíše dekadentní přehlídka plná dechberoucích kostýmů, netradičních záběrů, korunovaná excelentními hereckými výkony. Jenže také v lecčems odtažitý snímek, který se mi pod kůži prostě nedostal.

Malé ženy (2019)

Původně jsem byla trochu zklamaná a chtěla dát Malým ženám jen tři hvězdičky, ale v půlce filmu se cosi jakoby zlomilo a najednou přišly zvraty, emoce a dojemné scény. K tomu připočtěte sympatické herečky a půvabnou krajinu a rázem jsou to čtyři hvězdy jako vyšité.