• Krátkometrážní

Shutter (2004)

Ta ATMOSFÉRA! Definitivně je SHUTTER jedna z nejlepších duchařin, kterou jsem kdy viděl. SHUTTER obsahuje všechny složky hororového filmu: mrazivou atmosféru, napětí, děsivý vizuál, perfektní hru s divákem, děsivé scény, výborná práce s kamerou, skvělý scénář a ten konec! Brrr…Neporovnatelné s americkým remakem. I když jsem (bohužel) první viděl americký remake a věděl jsem, do čeho jdu, pořád působivé (kdybych neznal námět asi bych celý film nedýchal).

Odpolední osidla (1943)

Nejoriginálnější experimentální snímek 40. let. Abychom našli styčné body, představivost, prolínání snem a realitou potřebujeme k němu správný klíč / nůž. Perfektní práce se stíny, kamerou, herci a originálního děje. Určitě velká inspirace a práce, která ovlivnila Davida Lynche, stejně jako to byl malíř Francis Bacon.

Rumpelstilzchen (1989)

Jako by ožil obraz (působivé). Ještě nejsem plně dotčený avantgardy a už jsem uchvácen v plném rozsahu.

Epileptic Seizure Comparizon (1976)

Hypnoticky vražedný snímek. Někdy jsem měl pocit, že mi někdo píchá vidličkou do očí. Zvuk perfektně zdeptá psychiku.

Terrifier (2011)

Výborný hororový krat'as s nádechem 80. let, který by zasloužil celovečerní snímek. Byl bych jeho fanouškem a doporučoval bych ho všem. Závěr alá Kimyō na sākasu bych nikomu nepřál.

Jednorozený (1990)

Co mě nejvíce děsí po zhlednutí BEGOTTEN nejsou jen drastické záběry, obrazce násilí a výborný podklad temné hudby, ale to, že režisér E. Elias Merhige tuhle hrůzu viděl 'blízko smrti', kterou přežil při autonehodě.

Posedlost (1992)

Při první sexuální scéně má divák vášnivě nervózní pocit na hrudníku, zvláštní pocit na břiše - dokonalou sexuální slast, při dalších se velmi přibližuje k orgasmu. Vášnivě silný a pohlcující drama, který zobrazuje nesmírné kouzlo ženského půvabu, sexuálních scén a trojúhelníkového vztahu.

Alicia (1994)

Fúú… působivé. Výborná hra se stíny. Bizarní záběry. I love you surreal.

V/H/S/2 (2013)

Pokud nemáte rádi jedničku, zkuste to s V/H/S 2, je mnohem lepší. První příběh s okem je perfektní, spousta lekaček, děsivostí a stálého překvapení, navíc na mě fungovaly všechny lekačky (nejlepší s tlustým chlápkem) i po pátém cuknutí tělem a i když jsem věděl, co přijde, opět jsem málem rozlil šálek kávy v ruce :) Příběh se zombie skvělé Gore záběry (z pohledu zombie super zážitek), další příběh je výborný, který mi připomněl námět japonského Thrilleru Jisatsu sākuru (2001) a efekty za ty prachy super. Poslední díl je výborně ozvučený, efektně promyšlený snímek, ale až moc klišé, navíc příliš třepavá kamera. Pokud by V/H/S 2 byl rozdělen na krátkometrážní snímky dal bych příběhu s okem 5*, zombie 4*, démon 4* a mimozemšťani 2*, ale jako celek hodnotím za výborné 4* za tolik nápadů, tolik klišé v dobrém světle a navíc za ty prachy si to zaslouží. V tomhle roce jsem "lepší" horor zatím neviděl a jsem milovník hororových béček, amaterismu a found-footage. I když jsem byl psychicky vyčerpaný před tímhle snímkem z POSEDLOSTI (1981), pořád to semnou hnulo.

Posedlost (1981)

Právě jsem zhlédl POSSESSION a jsem vyčerpaný po psychické stránce. Deprimující, bizarní, na psychiku těžko vstřebávající dílo. Isabelle Adjani je geniální herečka, její hysterické záběry a vyzařující šílenství je v té nejkrutějším formě jakou jsem, kdy viděl. Podobný ANTICHRISTU (tenhle film má Trier určitě moc rád) a Andrzej Zulawski je filmový umělec.