• Krátkometrážní

Soumrak mrtvých (2004)

Mě tohle prostě nikdy velkolepě nedostalo. Nepřišel jsem tomu na chut' - asi bych taky potřeboval dostat gramofonovou deskou po hlavě. Některé scénky byly geniální a měli výborné nápady, ale těch horších je tu více. Ukamenujte mě, ale mě se více líbil Zombieland.

Zombieland (2009)

Příjemná oddechovka, která mě vůbec nenudila. Kratší stopáž, oblíbené prostředí a výborná zábava. Mě tohle bavilo více než Soumrak mrtvých.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

To co bylo akčně předvedené v předchozích dvou dílech, je tu dvojnásobně silnější, efektnější a promyšlenější. Sly se velmi přiblížil k nejlepší akční dekádě (80. let). Přichystejte si kaviár a láhev Sektu = Vítejte v pekle!

Karanténa (2008)

Skvěle vytvořené zrcadlo španělského originálu. Nic nové. To co bylo ve španělském originálu v plné síle: hrůza, zmatek a děsivost, která na nás číhala na každém rohu a lekačky přicházejí ze všech stran v každé nečekané sekundě - tu je půlka předvídatelná. KARANTÉNA není zbytečný film. Dokáže diváky dost vyděsit, jestli neviděli originál, nebo desítky podobných filmů.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Trefné, stupidní, vážné, směšné a zároveň velmi přirozené. Komedie, která způsobuje nával smíchu. Dialogy co CLERKS 2 obsahují, můžu poslouchat i 4 hodiny! 3* hvězdy nedám to bych sám sobě lhal a na 5* to není (z mého pohledu). Scéna o Pánu prstenů je velmi dobrá :-). "Ze zadku do pusy - To nejde! - Ale někdy v silném okamžiku ..." .

Lidská stonožka (2009)

Tom Six je totální úchyl. Těžký film, který vyvolal obrovskou diskuzi. Výborný nápad, ale šlo z toho vytěžit mnohem více. Dobrý záporák, přesvědčivé postavy a "stupidní" policie. Námět je jedničkový a přes všechnu perverznost, zvrácenost a úchylnost dávám 3* hvězdičky. Já bych si s holkama trochu víc pohrál :)

Oko (2002)

THE EYE film, který tvoří velkou část atraktivitou dobrého zvuku, co bych u ostatních hororů neodpustil - tu mi to moc nevadilo. Thriller, který s divákem dokáže pořádně zamávat. Ale EYE není natolik silný, mrazivý, mysteriózní a poutavý jako ŠESTÝ SMYSL (který je i po opakovaném zhlédnutí stále úchvatný). Proto dám přednost M. Night Shyamalanovi, který je pro mě mystičtější a důmyslnější ve svém žánru než dvojice O. Chun a D. Pang.

Útěk do divočiny (2007)

Vzdal se všeho, aby si splnil svůj sen, a i když ho to stálo to nejcennější, co vlastníme, věřím, že neměl čas litovat. Velmi silný zážitek, který je (více propracovanější a rozsáhlejší než 127 hodin) přes svou delší stopáž rychle utíká a ani na chvilku nenudí. Podkreslující hudba je výborná a Seana Penna bezmezně obdivuju.

Piraňa 3DD (2012)

Ani silikony Gulagera nezachránily. Žádný scénář, triky laciné a obsahově nulové. ******* Jednu hvězdičku za scénu, když se piraňa zakousla do penisu a další dvě za pohled v autě Davida Koechnera, když mu právě tyč přesekla hlavu. ******

Střepy v hlavě (2008)

Výborné záběry s kamerou a skvělá práce s nůžkami (střih) ve výborné režii Seana Ellise. Atmosféra působí velmi tiše a je ostrá jako břitva. Nádech ZRCADEL v lepším provedení, kdy nás tajuplná atmosféra dostane daleko více, než očekáváme. L.Headleyové jsem téměř podlehl. THE BROKEN je lepší než ZRCADLA, protože v ZRCADLECH očekáváme daleko více, než se skutečně dostaví a navíc THE BROKEN má výbornou pointu. 70% 3* spíše 4* hvězdičky.