• Krátkometrážní

Rollerball (2002)

Tenhle režisér natočil akční trháky: Smrtonosná past, Predátor, Hon na ponorku ? Všechna čest, ale tohle jde mimo mé chápání. Měl jsem dva faktory během filmu: nejhorší (když jsem zjistil - že je teprve půlka filmu) a nejlepší (film už konečně skončil).

Big Lebowski (1998)

BIG LEBOWSKI se vlastně ohodnotil a ocenil sám se vší kritikou. Všechno do filmu pasuje a sebemenší maličkost je perfektní. Režie zraje jak víno (čím je film starší, tím lepší) a herectví Bridgese a Goodmana je "FUCK" vynikající a dialogy se blíží k Tarantinovi. V jednoduchosti je krása. Coenovci v nejlepší formě. *** Ps: vemte si, že ležíte spokojeně ve vaně najednou uvidíte chlápky co s baseballovou pálkou rozbíjí ve vašem bytě na co přijdou, potom si vezmu cestu rovnou k vám v né zrovna dobrém úmyslu, (kdy jeden z nich má kunu na vodítku), asi polovina lidí by začala křičet, panikařit a začnou nás napadat růžné otázky: Co se děje? Co chce v mém bytě? Chce mě zabít? Je toho opravdu hodně, ale BIG LEBOWSKI řekne chlápkům: "hezká kuna". Po téhle scéně jsem se válel smíchy po podlaze. Kultovka (poprávu). "Bílého medvěda prosím".

Halloween II (2009)

Michael Myers předvádí slušnou vyvražd'ovačku, totálně psychedelický scénář, který celkem funguje a po druhém zhlédnutí (nyní v prodloužené verzi) dodám lepší hodnocení. I když je to film jen o likvidaci lidí a k závěru upadá tempo, ale (nejen) celý Hollywood si zakrývá oči a zděšením nedýchá. Násilí po celou stopáž není úplně můj šálek kávy, musí mít nějaký širší význam. Jedna z nejoblíbenějších slasher sérií.

Projekt X (2012)

Nima Nourizadeh nám ukázal, jak přibližně vypadal večerní mejdan v Hangoveru.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Trilogie, která se bude ve vašich myšlenkách pomalu rozkládat a další roky bude pro Vás stále dokonalejší. Dokonalé ve všech stránkách filmu. ___ The Fellowship of the Ring 95%, The Two Towers 95%, The Return of the King 90%. (SE: 251 min).

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Tam, kde režiséři dokazují své vrcholné limity, tam si Spielberg pohrává a přidává další detaily k dokonalosti.

Výstřel (1981)

I přes několik nudnějších chvil dokáže tenhle snímek díky své autentičnosti a De Palmový atraktivním filmařském stylu diváka vtáhnout do thrillerového dění. Navíc Jonh Travolta boduje. De Palma ukázal Travoltu v tom nejlepším světle.

Jackass 3.5 (2011)

Velmi drsné pokračování, skvělá kamera (zpomalené záběry) a výborné závěrečné titulky (Steve-O je totální magor "trochu jako já"). Nesmím zapomenout na výborného člena (jeden ze zakladatelů) Ryana Dunneho RIP: budeš chybět kámo.

Schindlerův seznam (1993)

Strhující film, který slouží i jako Spielbergův filmový odkaz. Velmi pěkně natočeno, černobílá dodala správnou atmosféru a krásně zachycuje dobu 2. světové války. Spielberg nám připomněl cenu života. Štěstí v neštěstí? Tak toto je potom nádhera v největší možné hrůze.

Kick-Ass (2010)

Velká senzace skrz zelený oblek vyplouvá na akční stříbrné plátno. Je to jen můj pohled, ale viděl jsem tam různé filmové prvky jak už v prostředí, nebo kulis :) ******* V proskleném žlutém prostředí jako v MATRIXU, když se učil Neo Kung-fu, nebo na střechách přeskok přes baráky. ******* Velmi úzké uličky pro vyzkoušení všech schopností, jako SPIDER-MAN. ******* Boj Hit Girl s nožem a odsekávání lidských končetin s rychlopohybama jako v KILL-BILLU, nebo jako chytl Kick-Ass na konci do ruky katanu. ******* Vše doplněné originálním a hlavně dobře zrežírovaném scénáři. Matthew Vaughn vytvořil tuhle hutnou atmosféru a prostředí obrazu všech předchůdců, která mu sedla až na klín a KICK-ASS se stal komiksovým hitem. Ale nezakryl to úplně. Pro starší ročník sezonní záležitost, pro mladou generaci - film desetiletí.