Poslední zůstává (1996)

Podivný film, který tak trochu balancuje na hranici žánrů a sám pořádně neví, co chce vyprávět a jak to říci.

Čtyři pokoje (1995)

Ani geniální a skvěle dynamicky natočená povídka Roberta Rodrigueze nesmazala trapný dojem z prvních dvou povídek a nepříliš zábavná konverzačka Quentina Tarantina na závěr tomu také moc nepomohla. A z trapně přehrávajícího Tima Rotha mi bylo zle.

Hudson Hawk (1991)

Velmi nevtipná komedie, tím pádem také naprosto zbytečný film.

Slepičí úlet (2000)

Jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob - plastelína rulez!!!

Spiknutí (1997)

Rozhodně nepříliš tradiční film na pomezí komedie a špionážního dramatu. Skvělí jsou paranoidní Mel Gibson a démonický padouch Patrick Stewart, výborná je také originální hudba Cartera Burwella. Naopak škoda je příliš hollywoodského závěru, který zbytečně sráží výsledný dojem z filmu.

Maverick (1994)

Výborná westernová komedie s výbornými herci, na kterých je vidět, jak si natáčení užívají (hlavně Jodie Fosterová je ve své snad jediné komediální roli prostě k nakousnutí a skvělý je také výstup Grahama Greena, "parodující" jeho roli z Tance s vlky). Je to také perfektně natočené, celý závěrečný pokerový turnaj je velmi napínavý, přestože je předem dané, kdo vyhraje.

Planeta opic (2001)

Jako samostatné akční sci-fi, nezatížené stigmatem "remake", obstojí bez problémů. Ovšem právě jako remake Schaffnerovy klasiky a jako dílo extravagantního Tima Burtona je to zklamání. Já jsem nic extra neočekával a tak jsem se (až na zhovadilou závěrečnou pointu) dost slušně bavil.

Frankenstein (1994)

Velmi působivý film, což je ještě umocněno divadelním aranžmá většiny scén. Bombastické skloubení vizuální složky s monumentální hudbou Patricka Doylea, vynikající herecké výkony a až pietní věrnost originálu daly vzniknou jednomu z nejpůsobivějších viktoriánských hororů všech dob.

Může to potkat i vás (1994)

Jelikož jde vlastně o pohádku, tak je velká míra sentimentu a laskavosti v pohodě akceptovatelná. U rutinního zpracování filmu bych vyzdvihl výkony hlavních představitelů a překrásnou něžnou hudbu Cartera Burwella.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

I když přednášky jsou zde poměrně suché, hra samotná tvoří naprostý vrchol tvorby Divadla Járy Cimrmana a je asi tím nejlepším, co kdy udělali. Smekám před nimi, protože je to to nejvtipnější, co jsem kdy viděl.