Frankenstein

• Česko Frankenstein podle Mary Shelleyové (více)

Podobně jako v předloze, i zde je hlavní postavou mladý doktor Frankenstein, který díky své posedlosti smrtí stvořil nový život. Ale „netvor“ sestavený z těl odsouzenců, kterému jeho autor vložil do hlavy mozek geniálního vědce, je stejně jen ohavná napodobenina člověka. Když si netvor uvědomuje fakt, že ho lidé mezi sebe nikdy nepřijmou, rozhodne se pomstít svému stvořiteli i jeho rodině. Film Frankenstein nabízí citově spletitý příběh plný opravdové hrůzy. (Bontonfilm)

Kusko.t2

Filmové spracovanie románu Marry Shelleyové “Frankenstein“. Keďže knižnú podobu poznám, môžem porovnávať. Tie pocity, ktoré mi ponúkla písaná verzia sa nezopakovali, preto aj také nízke hodnotenie. Film sa riadi a drží síce predlohy, zabúda však na celistvosť príbehu a prepracovanú psychológiu týchto zaujímavých postáv. Okrem iného absentuje aj umenie vtiahnuť diváka do príbehu - je to celé také statické, ploché a to hlavne v závere. Čo sa týka hereckého osadenia, nemyslím si, že Robert De Niro aj napriek jeho kvalitám bol pre postavu vhodnou voľbou. Všetky moje výhrady ale asi stoja a padajú na znalosti a spojenom zážitku z predlohy. ()

Goldbeater

Plnohodnotný frankensteinovský zážitek! Vždycky jsem sice byl k frankensteinovinám nakloněn, narozdíl od trochu nudícího Draculy, ale nečekal jsem, že se mi tenhle film bude tak líbit. Kenneth Branagh je prostě mistr a tenhle film se mu hodně povedl. Je zde nemálo děsivých i esteticky zajímavých scén, nemluvě o výborných hereckých výkonech (Zajímavá je i menší role Johna Cleese, na kterého jsem byl zvyklý spíš z komedií). Řekl bych, že tenhle horor se stal nejlepším filmem o Frankensteinovi, jaký kdy byl natočen. Všechna čest pánové. ()

Gilmour93

Než se Mary Godwin stala Mary Shelley, vymyslela příběh o švýcarském vědci, který ve snaze překabátit kmotřičku smrt přijde o vše, co kdy měl na světě rád. Romantické drama o lidské posedlosti, osamělosti a touze být milován letí pod Branaghovou taktovkou jako střela a zcela v jeho intencích směřuje k vyvrcholení ve stylu takřka Shakespearovské tragédie. „He never gave me a name..“ Teď už snad někteří konečně pochopí, že jméno Frankenstein není synonymem odporného vzhledu a prkenné chůze.. ()

Frajer42

Herecky nadupaná záležitost, kde si De Niro střihne roli modela. Nejvíce mě zarmoutilo, že atmosféra není ani minimálně hustá. Taktéž mi úplně nedávalo smysl, že poslepované monstrum nabralo během týdne tolik moudrosti, kolik běžný člověk nepobere za celý svůj život. Sem tam vzduch pročísla zajímavá myšlenka. Těžko říct, jaký podíl obdivu nasbíral snímek díky své předloze a jaký podíl díky své kvalitě jako takové. Příběh začal být zajímavý až po prvním výskytu monstra. Do té doby brutální nuda a nutno podotknout, že se na De Nira čeká nepříjemně dlouho. Lepší dva kusy. ()

Shakers

Kenneth, Kenneth, ty si tu poza môj chrbát točíš filmy a ja si roky o tebe myslím, že si len fajn herec. Keby si mi to povedal, boli by sme kámoši a máš to u mňa automatický za plný, nuž takto sa nedohodneme. Každopádne si to natočil velmi dobre a ten Frankov scenár s Patrickovou hudbou ma dostali, rovnako ako teba Helena a Frankenstein. 85% - 4* ()

• Sean Connery byl jednou z prvních voleb pro roli profesora Waldmana. Nakonec ji dostal John Cleese a svých pár scén točil dva týdny. (Morien)
  • Kenneth Branagh původně chtěl, aby roli Elizabeth hrála Emma Thompson (jeho tehdejší manželka). Té ale byla nabídnuta role ve filmu Plameny lásky (1995) a režisér souhlasil, že to pro ni bude lepší příležitost. (Morien)
  • Po zobrazení hrubého strihu trval Francis Ford Coppola na orezaní prvej polhodiny filmu. Keď režisér Kenneth Branagh odmietol, Coppola film verejne odsúdil. (misterz)

Hollywoodští skladatelé v Praze

13.08.2009

Branagh vs. Mozart

Branagh vs. Mozart

12.11.2005

Jedna z nejznámějších a nejslavnějších oper hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta KOUZELNÁ FLÉTNA se dočká své filmové podoby. V londýnských Shepperton Studios ji na začátku příštího roku začne… (více)