• Krátkometrážní

Mostar včera, dnes a zítra - historie jedné války (2010) (TV film)

Naložili všetkým stranám. Ak chcete však počuť aj názory jednotlivých strán po čase, aj na to je to dobré dielo. Zaujímalo by však, či aj v roku 2018, ktorý bude za pár minút, to bude zhruba rovnako zlé alebo sa veci už pohli k lepšiemu.

Interhelpo - Historie jedné iluze (2008) (TV film)

Dosť podrobne rozanalyzovaný smutný príbeh toho, ako jeden systém s rukou a mocou nad dobrými projektami ich vlastne pohltil a zničil. Ako sa pomoc ukázala len ako niečo, čo chcel niekto len využiť a potom tomu rozkazovať. Veľmi poučné pre akékoľvek akcie v budúcnosti.

Český žurnál - Hranice práce (2017) (epizoda)

Tieto autentické ukážky a výpovede sú vždy najsilnejším elementom pri vzniku nových hnutí a pri práci aktivistov, ktorou sa snažia niečo zmeniť. Úplne do hĺbky nešla, ale bolo to poňaté z takého jej ľudského hľadiska. Chválim.

Rabaka (1989)

Toto malo svoju atmosféru a ten dej bol aj celkom pútavý, aj keď niečo silné tam chýbalo čiže dalo sa z toho spraviť aj niečo lepšie. Elánistické pesničky sú zas krásne a niektoré nápady originálne. Plus tá holka tam a ten chalan to bola skvelá dvojka.

Liebte der Osten anders? - Sex im geteilten Deutschland (2006) (TV film)

Dokument, ktorý vám ukáže, že nie vo všetkom bol bývalý režim takpovediac protiľudský. Sexuálna oblasť prekvapivo niekde bola na dosť vysokej progresívnej úrovni. Vo všeobecnosti však hlavne vplyv na precítenie sexu, jeho kvalitu mali podmienky bývalého režimu lepší než na západe, teda minimálne pokiaľ ide o porovnanie v rozdelenom Nemecku a iných krajinách pri železnej opone.

Drogy a.s. (2010) (seriál)

Je dobré, že takéto dokumenty ukazujú ako to v živote ozaj chodí, ale mohlo by to byť menej s balastom a ísť viac do hĺbky a bolo by to ukážkové.

Take me out (2017) (pořad) odpad!

Zoznamky sú možno aj potrebné, ale nie týmto bulvárnym štýlom plným hrôz z mnohých oblastí života. Až si pripadám zle a zamýšľam sa či sme na tom ozaj tak zle v našej krajine s intelektom ľudí.

Generace Y (2013) (pořad)

Zaujímavé ohľadom hostí, témy, ale inak na dosť amatérskej úrovni.

Klitoris (2016)

Podané vtipnou formou, ale len veľmi málo informácií.

Svět podle Putina (2017) (seriál)

Toľko času venované tomu, aby sa Putin vyrozprával tak ako on chce a aj to vôbec nie otvorene a často mám dojem ani úprimne považujem za dosť zbytočne strávený čas. zaujali ma tam však ukážky z filmu Snowden, nad ktorým uvažujem, že si ho pozriem. Ak mi bol Putin niekedy hocičím v niečom sympatický, tak tu moje sympatie padli na bod mrazu. Toľko floskúl, toľko bezobsažných slov, za ktorými si vždy ustrážil význam aký potreboval som už dávno nepočul, vlastne áno, od Andreja Danka, či politikov opakujúcich slová sloboda a demokracia. Rusko potrebuje zmenu od tohto typu kapitalizmu, pôsobí to už zamrznuto podobne ako on kritizoval staré kádre, ktoré tiež boli v mnohom zamrznuté. Na Stoneovi bolo vidieť, že Putina až tak neobdivuje, no z človeka správajúceho sa ako kameň bolo ťažké niečo dostať a takého človeka možno použiť akurát ako stavebný materiál v prenesenom význame. Môže si odšktrnúť ďalšie rozhovory, no Putin tu premeškal možnosť dať nejaké posolstvo pre svet, niečo zmeniť na tomto stave sveta, čo je smutné, no Stone ukázal, že neprišiel s ničím, čo by oživilo túto jeho sériu.