Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Hm, neřeknu nic novýho, když prohlásím, že tenhle třetí přídavek už chutnal věru mdle, asi jako neochucená ovesná kaše. Krom úvodní Wesleyho akce (potěšivé), psycho Gibsona (proč nehrál víc psycho rolí?) a pár pidi scének s koframa jako Lundgren, Jet Li, Ford apod. (to vžene slzy do očí) tam za něco stál jen naspeedovanej ultrapošuk Banderas, scény s ním jsou fakt prdel. Jo, a ty mlaďoši byli tak neuvěřitelně nudný, otravný, na prd a bez charizma schválně nebo se to stalo omylem? Radši snad, aby to Sly už pustil...

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Přímočará, nezdržující se, vysoce efektní, neuvěřitelně brutální, u úvodní čistky reálná až do stavu žaludeční nevolnosti, extrémně krvavá, místy zcela odzbrojující, do samotnýho konce dokonale vygradovaná, fajnově odehraná a ozvučená, příjemně po staru natočená, výjimečně hustá nářezová akční jízda. Jako comeback se to Rambovi nemohlo podařit líp a jeho uměřeně stopážní über bitka z Myanmaru strčí spoustu rádoby moderních akčňáků hluboko do kapsy. Přesně těhle filmů už se nám po hříchu nedostává. Jen tak dál, Sly, fandím ti!

Já, Frankenstein (2014)

Proti tomuhle slepičáku je připitomělej Underworld jak sám archanděl Gabriel. Ta jedna hvězda je na třetiny rozdělená za tři herce - Eckhart (dělal, co mohl, ale moc toho nebylo) a za Mirandu a Billa a zůstává otázka, mají tohle ty tři zapotřebí? I když je pravda, že Bettany jakožto áčkovej herec taky vleze do kdejaký chujoviny. Velmi vychcaně byl ve filmu odůvodněn jeho název, jak jinak že, "Já, Frankesteinovo monstrum" nebo ještě líp, "Já, Adam" by asi nemělo ten správnej břink. Pukalo mi břicho smíchy, když už po pátý Eckhart prolítl oknem, pomalu se zvedl a hodil drsoň pohled skrz čelo. Taky zajímavej tah bylo vyvraždit všechny aspoň trochu zajímavý postavy v prvních 15ti minutách, o dementním scénáři nemluvě. Povedej design chrličů zabíjí fakt, že od začátku až do konce se těch jejich epickejch scén valí hromady a hromady - absolutně žádnej cit pro gradaci, asi jako kdyby v LOTRovi ve Dvou věžích bitva o Helmův žleb proběhla hned na začátku a trvala beze změny až do konce filmu, ale je zcela zcestný tyhle dva filmy přirovnávat. Bráno kolem a kolem a řečeno slovy klasika - je to hnůj.

Joe (2013)

Nečekanej humus na film s Cagem, ale tentokrát ne co do kvality, ale obsahu. V porovnáním s tímhle prdelovem je má rodná víska intelektuální hnízdo shakespearovců. Velké množství odpudivých postav (možná až moc), který ostře kontrastujou s nevinným, trpícím klukem. Mimochodem velmi dobrej výběr herce Tye Sheridana, kterej s přehledem zastínil i Cage. U Cage - nepřehrával, takže nerušil a nekazil. Poměrně hodně depresivní, směřující k očekávanýmu konci, celkově nadprůměrný drama z vidlákova, na který se znovu doufám už nepodívám.

Skyfall (2012)

Lepší než Quantum, horší než Casino. Téměř absence Bond Girls, i tak Naomie Harris sympatičtější a pro děj důležitější, než femme fatale Bérénice Marlohe. Hodně mě potěšila Šanghaj, jejíž barevnost pomáhala vytvořit správně exotickou dobrodružnou atmosféru. Výborná bitka v mrakodrapu na pozadí obr medůz. Skvělá hudba. Bond se ovšem mohl oholit dřív, ta jeho zarostlá brada mě první část filmu strašně rušila. Některý scény byly brilantní - všechny se skvostným Bentley (hlavně jeho smutný skon), všechny s omládlým Q (velkej sympaťák Whishaw, podstatná změna od slizáckýho Jean-Baptisty Grenouille) a pak všechny s největším esem - luxusním Bardemem. Javier je herec, co dokáže tomuhle typu postavy, u který se dá lehce sklouznout ke komiksový karikatuře, vdechnout punc uvěřitelnosti. Kdykoliv se objeví, je hned veseleji. Zaměření pozornosti na M bylo fajn, ale jen z pohledu M-Bardem, nikoliv M-Bond, protože aspoň pro mě se filmu nijak nepodařilo trochu zosobnit jejich vztah, nebo taky "proč by se měl jeden o druhýho bát i za profesionální rámec." Hodně mě překvapil survival konec v Bondobaráku ve stylu "The Collector," ale celá ta akce se mi líbila - až na jednu jedinou věc, a to toho dědu, kterej sice výborně hláškoval ("Vítejte ve Skotsku.") a střílel, ale svítit baterkou by si na útěku teda nemusel. Ale jinak povedená Bondovka.

Nevyřízený účet (2013)

No bóže, to je toho, že Sly napsal scénář přes svůj obvyklej mustr. Je sice pravda, že se od něj čekal oskarovej náměť plnej těžký psychologie a meditace. Tohle je povedenej akční film s nádhernejma lokacema (a to myslím vážně, místo, kde Jason s rodinou bydlí, je místo snů!) a prima hercema (líbily se mi obě děti a pak smažka Kate hrála dobře), možná akorát místo Franca by se dal sehnat nějakej větší psychouš (Nick Stahl nemohl? přesně ten správnej typ višila). A Jason tam všechny tak krásně zboxuje, radost pohledět. A při tom všem má čas zachránit i koťátko! Naopak bod srážím za skutečně velice předvídatelnej vývoj děje. Nevadí mi, když je film s "klasickou zápletkou," což je obyčejně pomsta a ohrožení rodiny, ale to neznamená, že se to nemůže aspoň sem tam něčím osvěžit. Jinak ale spokojenost.

Crazy Joe (2013)

Film se Jasonem, co má hlubší myšlenku, je jev nevídaný. Pěkný, civilní herectví (obzvlášť křehké Agaty Buzek - netypické krásky, ale i Jason je schopen širší škály výraziva, než např. v Kurýrech) a zajímavej příběh, sem tam nějaká menší akce, Jason se houmlesácky potácí, brečí... Veliký překvapení, ale sedlo mi to rozhodně víc, než typický jeho filmy a bylo by určitě fajn, kdyby sem tam natočil něco ambicioznějšího, jako je Crazy Joe, protože na to - ač je akční hvězda - má.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

É, ale celkem to šlo, jen ty souboje pokaždý v dešti a šeru byly na facana, stejně jako ty nudný postavy, co všechny brzo zkápnou. Nejzajímavější mi přišli ty Rusové, jelikož vypadali nejdrsněji, leč jejich odchod ze scény byl velice nevděčnej. Už mi navíc přijde trapný, jak Del Toro nacpe Perlmana do všech svejch filmů, i kdyby měl hrát jen další rádoby děsně cool (ve skutečnosti už otravnou a necool) postavu nějakýho vyšinutýho exota, jako tomu je zde. Dva dementní a zcela nevtipný vědce prosím upálit v první minutě. Jak se dalo čekat, je to klasickej film s vymakanou robotickou gigantickou akcí (kaiju monstra byla skutečně k nakousnutí) a nulovým, smradlavým obsahem. Už se mi ale tenhle styl začíná zajídat a překvapuje mě, že další takovej exemplář přišel zrovna od Del Tora. Ten i klasickýmu příběhu dokázal vdechnout život, ale tohle kromě Perlmana žádný další známky jeho filmařiny nenese. Možná to natočil robot (to by mnohý vysvětlovalo), a scénář je dílem AGKZ (automatický generátor klišé zápletky). Nějaký pořádný anime by bylo rozhodně lepší zážitek.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

No fůůůůůůůůůůj!!! Už dlouho mě film tak nenasr*l, od začátku do konce děs a hrůza. Garfield nesympatický pako, Stone nesympatická pipka, jejich love story otřesně nudná, nepřekvapivá, úplně NIČÍM zajímavá. Hlavní padouch Electro absolutní trapnej lulan, z jeho keců trapnost přímo kape, charizma nepobral ani co se za nehet malíčku vejde, jeho skutečně neděsivý vzezření světélkujícího ducha by se hodilo spíš do animáku pro děti 5 a méně. Film je strašně dlouhej, má nekonečně natahovanej konec plnej hnusný počítačový akce, kterou jsem celou odzívala, jediný co zaslouží body, byl hereckej projev Danea DeHaan, ten aspoň za něco stál, ač jeho příběh naplňoval klišoidní rovnici celýho filmu taky na 100%. Přesně ten typ tupýho filmu se spoustou digitální akce, kterej nesnáším. 1* z milosti.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Po re-zhlédnutí je jasný, že nejvíc se mi líbily díly úplně první, když se ještě přes celej díl neřešily furt nějaký baby a vdavky, jen sem tam krátkej závan šarmu v podobě Ludmily nebo příjemně obyčejný lásky Toníčka a Anděly. Postupně ale vztahová linka začala potlačovat tu původní - kriminálka říznutá trochou humoru - no a to byla ta chvíle, kdy to začalo jít do kopru. Třeba taková Šiktancová, posedlá touhou furt někoho vdávat a ženit a ty její neustálý kecy "Kdy bude veselka?" "To jste se poškorpili?" "Možná potřebuje trochu popostrčit." "No tak mu do toho sňatku zase trochu pomůžeme." Ty jo, co to je za divnou úchylku? Ať si hledí svýho Šiktance a furt ostatní neotravuje těmahle kydama! Dále nastavovaná kaše v podobě vztahu Ludmily a Arazíma, lehkost a styl z první série vzal roha a zbyla jen obyčejná telenovelní upatlanost. A ten ultra-trapnej prstýnek s věnováním tomu narazil korunu. Šafránková po většinu času nesympatická - a to je co říct - Arazím jednu dobu přímo na odstřel, nějak jsem nežrala jeho přerody ze žlučovitýho chlapa, co furt jen nadává a řve, do podoby hodnýho taťky, co dělá mentora malýmu Ondrovi, nejdřív si Ludmilu strašně chce vzít, v dalším díle o ní nezavadí pohledem, ten člověk asi taky není úplně normální. Kór tady je teda rozdíl mezi sériema ohromnej. Naštěstí herci hodně zachraňujou, všichni četníci i ostatní vedlejší role, parádní výprava i hudba, zajímavý kriminální zápletky i fajn dobová atmosféra. Humor, hlavně ze začátku, je povedenej, nevtíravej. Vypíchnout zaslouží Trojan, z ostatních četníků se mi nejvíc líbil Junák a Pardus a dobře se se svou rolí popral Hartl. Obecně platí, že díly, kde se neřeší primárně navracející se manželé, protahovaný požádání o ruku nebo kecy o svatbě jsou většinou výborný. Škoda no, že se to tak zkazilo.