• Krátkometrážní

Equilibrium (2002)

Equlibrium je velmi povedená sci-fi. Škoda, že režisér místy neví jestli je film spíš akčí pecka nebo fylozofický otazník. Oboje se totiž docela tluče. Jinak velkou pochvalu si zaslouží herci. Samozřejmě hlavně Christian Bale, který zvládl emoční prechod svého hrdiny i akční scény na výbornou. Kdyby tvůrce na snímku ještě trochu zapracoval mohl být vynikající, takhle je to jen další šedá vize budoucnosti s několika technickými vychytávkami.

Dnes neumírej (2002)

Tahle bondovka nabízí to nejlepší i to nejhorší, co bylo k vidění v posledních devatenácti dílech. Brosnan samozřejmě nepostrádá své charizma a nadhled .Halle Berry s Rosamund Pike zase sex-apeal. Pokud máte tedy rádi všechny ty Bondovi serepetičky (neviditelné auto,nůž+vysílačka v jednom, apod.) a Bondovky vůbec je Dnes Neumírej pravou volbou. Pro vás ostatní se jedná o dálší zaměnitelný akční film.

Vlasy (1979)

V první polovině jsem Vlasy úplně nechápal, pak se to ale rozjelo a já už nepochyboval, že sleduji vážně nezapomenutelný film. Skvělý je taky Treat Williams, který zde předvádí svůj životní výkon. Forman natočil dílo, jehož poselství je i přez třicet let velmi živé.Tohle je prostě povinnost pro každého filmového fandu, o tom žádná..

Casino Royale (2006)

Craigovi jsem věřil od první chvíle a moje očekávání zcela naplnil. Hodně se mi líbila Eva Green, která vážně není jen lacinou bond girl. Režisér odvedl svou práci (hlavně co se akčních scén týka) dobře. Jedinou a zásadní chybou filmu je scenář.Ten místy působí neuvěřitelně prkeně a zamotaně. Casino Royale není nejlepší bondovka, rozhodně je to ale nejlepší akční film poslední doby..

Noční hlídka (2004)

Rozhodně je to vizuálně nabušené, ale..Celé je to hodně divné. Příběh se točí ve spoustě dějových částech a okolo nepřehledného množství postav. Příde mi, že tady trochu vyhrála forma nad obsahem. Noční hlídka se mi jinak rozhodně líbila, jen vám neřeknu tak úplně proč.Nakonec mě taky mrzí, že podobné filmy netočíme i u nás...

Stroj času (2002)

Pořád to vypadalo hodně slibně, ale v posledních dvaceti minutách se film rozpustil v hromadě klišé a nelogičností. Odvažuji se dokonce říct, že je to ztráta času! Film skutečně jen pro skalní příznivce sci-fi.

Lemra líná (2006)

Průměrná komedie-vidět a zapomenout. Obsazení se ovšem povedlo na výbornou (krom páru M.M. a S.J.P. mě potěšila také sympatická Zooey Deschanel). Žádný otřes v žánru ovšem nečekejte..

Cesta do fantazie (2001)

Musím říci, že při sledování téhle anime jsem si připadal jako Alenka co právě propadla zaječí norou. Miyazaki na vás valí neuvěřitelnou spoustu nápadů a odkazů, ze kteterých vám půjde až hlava kolem. Film proto rozhodně stojí za to vidět znovu. Oproti "Mononoke" nemá snímek, tak tíživou atmosféru, takže bych se na něj koukl klidně i s dítkem. Cesta do Fantazie pobaví prostě každého bez rozdílu..

Láska s výstrahou (2002)

Film sice balancuje na hraně stokrát omleté pohádky, ale hlavně díky ústřednímu páru funguje. Celkově se jedná o docela neškodnou romantiku.

Hlas smrti (2005)

První polovina-nuda. Druhá polovina-dobré tempo, za to přibylo několik nelogičností. Co mi ale vadilo nejvíc je nulová atmosféra. Keaton by si měl začít rychle vybírat lepší filmy.