• Krátkometrážní

Petrolejové lampy (2006) (divadelní záznam)

Jedná se o záznam divadelního představení. Hra byla skvělá. Vynikající herci (hlavně Pavla Tomicová), výprava, kostýmy...Zážitek to byl vážně nezapomenutelný. Jeden z důvodů proč občas zajít do divadla.

Million Dollar Baby (2004)

Na začátku sem si říkal, že je to jen dobré. Trochu mě otravoval hlas vypravěče a malinko jsem se i nudil. Postupně jsem, ale začal do snímku pronikat. Maggie mi bylo líto a v ringu jsem jí fandil čím dál víc. V tu chvíli jsem viděl film, tak na 4 hvězdy. Jenže při poslédním zápasu se stalo něco, co mě absolutně odzbrojilo a co vám samozřejmě neřeknu. A najednou mi došlo, že koukám na velmi silné drama, se skvělými výkony (hlavně Hilary Swank) a poctivou Eastwoodovskou režií. Opodstatněný se ukázal i hlas vypravěče. Vše perfektně zapadlo. Million Dollar Baby je film, na který nezapomenete a jemuž místo ve filmové historii bude víc než slušet.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Je to chaotické, zbytečně dlouhé, místy hloupé a naivní, scenář je přeplácaný atd....Ale během celého filmu jsem se ani jednou nenudil. Všechny ty nešvary mi byly jedno. Připadal jsem si jako desetiletý kluk, který zrovna sleduje svůj nejoblíbenější film. Fandí Jacku Sparrowovi, srdce mu poskočí když se z hlubin vynoří Kraken a u polibku milenců se cudně začervená...Když tohle dobrodružství skončí jde ven a touží být jako kapitán Sparrow...O pár let později, když film skončí sedne si k počítači a napíše na čsfd tuhle recenzi. Někdy je vážně hezké vrátit se do dětství. Od toho tu Piráti přeci jsou.

Štěstí (2005)

Skvělý film, kterému se vyhněte pokud máte špatnou náladu. Sledovat dvě hodiny starosti a beznaděj obyčejných lidí není vážně pro každého. Nejlepší výkon podle mě odvádí Aňa Geislerová, její duševně narušenou Dášu budete nenávidět (nebo litovat) od první chvíle. Duo Liška-Vilhelmová hraje dobře, ale místy jsou trochu nevýrazní. Nakonec se mi do hlavy vryla jedna věta, kterou říká jedna z postav: ,,Lidé si občas ničí své životy sami, ale tady u nás na to mají zvláštní talent…“. S tím musím bohužel souhlasit. Štěstí je prostě skvělé drama, ale jeden takový snímek za rok stačí…

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Do třetice a opět trochu jinak. Kriminálka New York je asi nejtemnější a nejdepresivnější ze všech třech CSI. N.Y. je nám ukázán jako velmi špinavé, deštivé a nelítostné místo. Gary Sinise podává velmi dobrý výkon a působí sympaticky. A to ani netrousí jednu hlášku za druhou ani to není rytíř ve zlaté zbroji, jako jeho předchůdci.

Bílá masajka (2005)

Knížky Corrine Hofmann znám, takže mě jednání hlavní hrdinky tolik neudivovalo. Za to mě, ale místy docela nudilo. Tenhle film během své dvouhodinové stopáže neukáže nic co byste nevěděli z jakéhokoli dokumentu o Africe. Navíc se místy docela vleče a jen málokdy vás skutečně napne. Na film se určitě dobře kouká a pochvalu zaslouží i herci. Problém celého filmu, ale bohužel je že jen klouže po povrchu a málokdy si vás pustí k tělu. -Průměrná limonáda jen pro fandy předlohy.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Poctivě natočený blockbuster, který je plný skvělých akčních scén a triků. Arnold je po dlouhé době ve formě a ostatní herci jsou taky dobří (Kristina Loken asi ve své nejlepší roli). Celkově je T3 skvělý popcorn a svým předchůdcúm ostudu neudělá. Jen už si teď nevzpomenu o čem, že to bylo.

Bílý oleandr (2002)

Na Alison Lohman a Michelle Pfeiffer jako na matku s dcerou je vážně skvostný pohled. Škoda, že to nelze říci i o zbytku filmu. Knižní předlohu neznám, ale je vidět že na ni film hodně staví. To se bohužel odráží v tom, že vás snímek během své stopáže nevtáhne dovnitř. Místy mě nechával i docela chladným. Verdikt: Skvělé výkony+dobrý scénář+rutiní režie= Průměrné drama.

Swingtime (2007) (TV film)

Neuvěřitelně silné drama, které se vám zaryje pod kůži. Díky skvělým hereckým výkonům, režii i technické stránce se jedná o nezapomenutelné drama (skoro až thriler), u kterého vám dojde čím vším si lidé za komunismu musely projít. Po dlouhé době televizní snímek, jež stojí za to vidět.

Moucha (1958)

Tenhle film vážně hodně zestárnul. Má sice několik napínavých chvil, ty ale většinou přebije naivita a určitá sebeparodie. Lidi z toho možná v 58.byli na větvi, dnes je to už spíš k smíchu. Doporučuji pusti si verzi s Goldblumem.