• Krátkometrážní

Laura (1944)

Laura má všechno, co má pořádný noir film mít. Krásnou femme fatale (Gene Tierney), charizmatického detektiva (Dana Andrews), zamotaný a napínavý příběh, který je zde navíc skvěle vygradovaný. Takže pokud jste příznivci žánru, tak jako já, je pro vás tento snímek jasnou volbou.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Dojmy fanouška knižní předlohy? Dobré. Tykwer si s nesnadnou knižní předlohou poradil po svém a vůbec ne špatně. Snad ještě nikdy jsem u žádného filmu nezapojil své čichové buňky, tak jako u Parfému. Pan režisér skvěle pracuje s obrazem i hudbou a dává, tak možnost divákovi zapojit (vcítit) se do příběhu. Vytknul bych snad jen pozvolné tempo vyprávění a zbytečně doslovný závěr, který sice vypadal dobře na papíře, ale na plátně vyznívá poněkud divně. Smekám před Benem Whishawem, který se své rozpoluplné postavy zhostil na výbornou a jeho výkon místy skutečně až vyráží dech..Až v jeho stínu stojí zábavný Dustin Hoffman, unylý Alan Rickman a krásné Rachel Hurd-Wood s Karoline Herfurth. Parfém je mistrovské dílo, jen si podle mě na větší uznání bude muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Letiště (2006) (seriál)

Taková nenáročná, ale vcelku vtipná blbinka. Norisová, Bydžovská a Klepl celkou kvalitu teda hodně vyzvihují. Naproti tomu Kramár a Šišková by se měli vráti z5 do SR. Oceňuji i docela pěkné záběry z leteckého prostředí. Rozhodně to není seriálová událost roku, ale zas tak špatné to taky není,takže mě těch 25% docela zaráží...

Wonderland Masakr (2003)

Od filmu, kde je hlavní postavou John Holmes bych tedy čekal větší maso. Je to něco mezi biografií, detektivkou a dramatem bohužel ve všech případech zůstal film napůl cesty. Největším kladem snímku jsou přesvědčivé herecké výkony (hlavně Kudrow a Bosworth překvapily) a vizuální stránka. Ve výsledku bohužel stějně moc nechápu, co přesně chtěli tvůrci zdělit.

Nový svět (2005)

Krásná lyrická love story, ve které nejde ani tak o historické reálie jako spíš o city a emoce. Vyzdvihnout musím i excelentní výkon Q'Orianky Kilcher, která leckdy zastiňuje i své zkušenější kolegy. Malick natočil "jiný" historický film než na jaké jsme zvyklí. Jiný ovšem neznamená špatný, právě naopak.

Indián a sestřička (2006)

Hodně skromný, nenáročný a předvídatelný snímek. Díky pěkné kameře a sympatickým protagonistům si Indián se sestřičkou čistý průměr přeci jen zaslouží.

O.C. (2003) (seriál)

Sledovat starosti amerických středoškoláků z Orange County (O.C.), mi někdy přišlo jako sci-fi z nějaké vzdálené planety. Všichni tu jsou nechutně zazobaní a krásní a vlastně nemají nic moc na práci. Tenhle seriál skutečně není moc dobrý, celé ja to taková hodně nepovedená verze Dawsonova světa a Beverly Hills 90210. Výsledný dojem, tak zachraňují kočky Mischa Barton s Rachel Bilson a sympaťáci Benjamin McKenzie a Adam Brody. Jinak tenhle výlet do prosluněné Kalifornie opravdu za moc nestojí.

Identita (2003)

Tak si nejsem jist jestli se tvůrci trochu nepřepočítali. Závěrečná pointa není špatná a snímek aspoň nespadne do bahna klišé, ale přeci jen trochu podrazí nohy jinak slušnému příběhu. Identita je z toho druhu filmů, u kterých se skvěle bavíte a jste doslova přikovaní do sedadla, když ale skončí dojde vám jakou afektovanou a nepůvodní kaší jste se nechaly ošálit.

V jako Vendeta (2005)

Hodně netradiční komiksová adaptace, která víc než na efekty sazí hlavně na příběh a city. Po celou dobu sem seděl se zatajeným dechem v napjetí, co bude následovat. Hodně je zde znát, že se na filmu podíleli tvůrci Matrixu, což tentokrát nevadí. Pokud tedy chcete vidět "komiksovku", která má skvělý a dech beroucí příběh, skvělé herecké výkony, zajimavého (anti)hrdinu a hlavně ideu je V tím pravým pro vás.

Iluzionista (2006)

Krásně natočená pohádka, kde pointu jejího triku odhalíte bohužel příliž brzy. Na Nortona s Bielovou se nicméně kouká dobře i tak.