• Krátkometrážní

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Jeden z těch ,,poctivých" amerických filmů pro každého. Nechybí tu romantika, vtip ani trocha vážnějších témat. Musím také pochválit herecké obsazení, které typově přesně sedí. Celkově se mi Sesterstvo líbilo, jen nevím co vám řeknu až se mě zítra zeptáte co že se mi na tom líbilo.

Dogville (2003)

Je to nudné, ale tak zajímavé že to prostě musíte dokoukat. Trier si s vámi hraje a je jen na vás zda na jeho hru přistoupíte nebo ne. Dogville je experimentátorská exibice, která se nebude líbit každému, ale zaujme všechny. Pro filmové labužníky povinnost. Pro ostatní ,,normální" diváky dobrovolný očistec...

Honey (2003)

Klasická americká patlanda, která tu byla snad už stokrát!Kdyby za něco stály aspoň ty taneční čísla. Film zachraňuje akorát roztomilá Jessica Alba a sympatický Mekhi Phifer.

Motel smrti (2007)

Čistě průměrný horor s půvabnou Kate a netradičním Wilsonem. Z několika scén jde sice strach, ale jinak je to film předvídatelný od A do Z. A za ten konec by se měl Nimrod stydět, což se naštěstí nedá říci o celém filmu.

Pošťák vždy zvoní dvakrát (1946)

Zatím ten nejlepší film-noir, který sem viděl. Lana Turner je neuvěřitelně sexy a mezi ní a Johnem Garfieldem to od začátku skvěle jiskří. Jediné, co bych vytkl je zbytečně natahovaný konec. I tak musím říct, že jsem byl snímkem mile překvapen a určitě se k němu ještě v budoucnu někdy vrátím.

21 gramů (2003)

Ińárritu je největší mexický tvůrce dnešní doby. Na pomoc si přizval tři herecká esa a výsledkem je realistické, napínavé, smutné a hlavně originální drama, které potěší všechny milovníky nevšedních filmových zážitků.

Vládce temnot (1987)

Od začátku režisér buduje skvělou atmosféru strachu. Hodně vám zahraje na nervy neustále se opakující hudební motiv. Čím se film blíží ke svému konci, tím víc vám začnou vadit různé věci. Například tupost všech postav, hloupé dialogy a i některé logické přehmaty. Vládce Temnot není špatný horor, ale Carpenter natočil už i lepší kousky. Film ocení asi hlavně skalní příznivci mistra a žánru.

Špatná výchova (2004)

Film mě zaujal. Je skvěle nasnímaný a zahraný. A hlavně je tu zajimavý příběh, který se propojí až ke konci. Hodně nevšední snímek, který určitě není pro každého.

Odložené případy (2003) (seriál)

Stejně jako ostatní Bruckheimerovi seriály (CSI:Vegas, NY, Miami nebo Beze stopy) jsou i Odložené případy, tak trochu na jedno brdo. Skoro každý díl stejně začíná (flashback) i končí (zpomalené záběry na unavené tváře vyšetřovatelů doprovázené nějakým cajdákem). To nic nemění na tom, že má Cold Case skvělou atmosféru a všechny díly si drží dobrý standard. Kathryn Morris je skvělá herečka a celý seriál táhne na svých bedrech, jelikož většina ostatních postav je celkem o ničem. Na seriál se kdykoliv rád podívám, ale pravidelně bych na to asi koukat nemusel.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Pokud jste stejně jako já četli knihu, tak u filmu asi usnete nudou. Tvůrci jen kopírují knihu slovo od slova bez špetky originality. Velkým kladem jsou pouze herci (hlavně trio McKellen, Molina a Bettany) a vizuální stránka (flashbacky stojí za to). Vzhledem k tomu, že Šifra má nejvíc komentářů na čsfd, myslím že moje stručné hodnocení stačí.