• Thriller

Have Dreams, Will Travel (2007)

"Mít skutečný plán je víc, než fiktivní sen. U skutečného plánu je skutečný cíl, pro který musíš vytvořit podmínky, aby se plán vydařil. Kapišto?" Náhoda mě přivedla k tomuto filmu a jsem za to opravdu vděčná. Už dlouho jsem neviděla tak vtipný, roztomilý, dojemný a pohádkový příběh dvou mladých - dospělých človíčků. Pár chybiček, které se tam vloudily, v tomto případě neberu vůbec v potaz.

Pampeliška (2004)

"Po dlouhé době opět film, který není sdělný pro všechny - obsahuje totiž myšlenku."

Toast (2010) (TV film)

"Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít." (Mark Twain) Pro mě osobně to byl velmi příjemný zážitek z britské kinematografie, navíc podtržený bezvadným hereckým výkonem Helen Bonham Carter. A skvělý soundtrack mě jen ujistil v tom, že jsem se rozhodla přidat ještě jednu hvězdu.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

"Film je dobrý tehdy, stojí-li za vstupenky, večeři a poplatek za hlídání dětí."

Je to i můj život (2009)

Dojemný a působivý film, který ale až moc tlačil na city. Faktem je, že mě do role matky Cameron Diaz moc nesedla, ale to je jen můj subjektivní pocit. Ale ano - slzy byly. 75%

Okamžik zlomu (2007)

Poprvé jsem Ryana Goslinga zaregistrovala v Zápisníku jedné lásky a od té doby sleduji, jak jeho popularita stoupá a to právem. Na place se zde setklali dvě věkově rozdílné filmové hvězdy a pro mě byl zážitek sledovat je, jak se se svou rolí poperou. Povedlo se. I když by se někomu mohlo zdát, že film se líně vleče, celou dobu je v něm jisté napětí a očekávání až do zajímavého konce. Výsměch a arogance v očích Anthonyho Hopkinse neměl chybu. Navzdory všem trojkám, já jim dám pět.

Smažená zelená rajčata (1991)

Dojemný a úžasný film, který na mě vychrlil obrovskou dávku emocí a já seděla jak přikovaná a čekala, dokud Ninna nedovypráví příběh až do konce. Idgie, rozporuplná osobnost, zcela bez předsudků vůči černým a morálním hodnotám té doby a na druhé straně se smyslem pro pravé přátelství se vším všudy a že toho nebylo málo.Této krotitelce včel po právu dávám plný počet bodů. Nesmím zapomenout ani na rozkošnou Evelínku, kterou Kathy Bates zahrála excelentně. Film, který půjde hned do mé topky, z které hned tak neodejde........a byl tam opravdu velmi dlouho.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Tento film je mou osobní slabostí. Klasický anglický humor, dokonalé dialogy a opravdu skvělé ztvárnění knihy Oscara Wildea. To vše završeno hereckými esy.

Přestupný rok (2010)

Moc příjemný a milý filmek u kterého nemusíte přemýšlet, jak to dopadne s Annou Bradyovou, kterou hrála Amy Adams a Declanem zahraným charamantním Matthewem Goodem. Navíc je to z Irska, které je taky mojí slabostí. Amicis napsal: "Láska je jen to, co nás přitahuje proti naší vlastní vůli.".

Čekej nehybně (2001)

"Za peníze si můžeš koupit okamžik a ten okamžik Ti může změnit život, otázkou zůstává - jak?" To byla citace z filmu. V mém životě bylo zhlédnutí tohoto filmu též okamžikem a navíc zadarmo, ale můj život to absolutně neovlivnilo. Zůstávám v pohodě bez opětovného zhlédnutí tohoto filmu.