• Thriller

Miss Saigon – koncert (2016) (divadelní záznam)

Stojím v divadle Prince Edwarda, tleskám vestoje a konstatuji, že to byl úžasný filmový zážitek. A jistě, inženýr musel stát při děkovačce uprostřed. Jeho Americký sen byl naprosto famózní.............někdy chybí slova chvály, takže pět zářících hvězd je jasných i beze slov.

Tisícihlavá bestie (2015)

Komu se nic podobného v rodině neděje, tak mu to asi tolik neřekne, ale já přesně vím, co to obnáší. Prosit pojišťovnu několikrát za sebou, aby uhradila třeba jen jednu jedinou dávku chemoterapie. Je to boj. Tady je to přece jen nadsazené, ale někdy slovní a ústní dohadování je zcela vyčerpávající, protože jde o život někoho milovaného. Konfrontace s pojišťovnami je jako bojovat s tou tisícihlavou bestií.

Květina a had (2004)

Nečetla jsem obsah, takže za mě tohle tedy ne.

Diagnóza: Šampión (2015)

Klobouk dolů před doktorem Bennetem, zapáleným patologem, který se hned tak nevzdal a šel s pádnými argumenty proti takové mase, kterou byla NFL a FBI. Jak už jsem jednou psala, tak mně je tahle hra vzdálená jako ta země samotná, ale faktem je, že když jí letmo zahlédnu v televizi, tak mě několikrát napadlo, co to s těmi hráči dělá, když do sebe takhle buší a samozřejmě se s tímto sportem vezou i další, kde hrozí poranění mozku. Willa už vidím krátce po sobě ve vážnějších rolích, které mu sednou daleko víc, ale přece jen jsem cítila, že by se do toho potřeboval víc položit. Takhle na mě občas působil i trochu legračně, to přiznávám. K tomu ubrat trochu toho patosu a jdu na nejvyšší špricličku s klidným svědomím. A Peter Landesman u mě určitě také zabodoval.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Tak už jsem toho v poslední době zažila docela dost. Nouzové přistání na řece Hudson, krach na Wall street, velké problémy, týkající se uranových dolů ve Finsku a na ropnou plošinu mě nikdo nedostane. Zkrátka jedna katastrofa za druhou. Tohle byla poměrně velká havárie, kde zahynulo i několik lidí, ale i když jsem to viděla pouze díky filmové animaci, tak se vůbec nedivím. Závěrečná část byla asi nejpůsobivější a některým aktérům absolutně věřím, že se rozhodli později své zaměstnání změnit. Mark hrál tradičně výborně, ale Johna Malkoviche jsem skoro nepoznala. Celkově jsem spokojená se zpracováním, ale už ne s tím, že se něco takového skutečně děje.............peníze hýbou světem.

Frank a Lola (2016)

Bezvadné herecké obsazení, přesto jsem nebyla schopná vsáknout příběh, který se tam odehrával a ve výsledku jsem měla pocit, že ani herci neví jak s tím naložit. Takže jsou dvě možnosti. 1. neměla jsem svůj den a za 2.scénář byl příšerný. Vím, že je to debut, ale přece jen se s tím mohl Mathew víc pohňoucat. Mě tedy nepřesvědčil, škoda. Slaboulinečká trojka a to jen kvůli Emanuelle Devos a dvěma Michaelům.

Královská hra (2007)

Nějak mě to minulo a ani María to nezachránila. Klidně tady spoilerujte, já se alespoň dozvím o čem to bylo.

Inferno (2016)

Další z mnoha filmů, týkajících se záchrany naší planety země je tady. On totiž milenec Sienny na tom videu předkládal skutečná fakta a byl to podstatný moment celého filmu. Co bude dál, kam spěje lidstvo, co se s naší zemí děje a jak neudržitelně spěje ke skutečnému konci. Ale co, že jo, po nás potopa, takže blbinka, která nestojí za řeč. Já jsem proti a i když to bylo pro mě místy těžko stravitelné, tak to stojí za zhlédnutí už jen z toho důvodu, že lidé jsou schopni skutečně všeho, dokonce něčeho tak nemožného jako je zničení lidstva pro záchranu dalších generací. Mysteriózní, že by.........? Co kdyby..............A Toma já můžu vidět ve všech polohách jeho fimů, opět nádhera.

Sázka na nejistotu (2015)

Pro mě to byla chvílemi oblast sci fi, ale obeznalý divák s výrazy týkající se různých finančních machinací si musel na100% pochutnat. Pro mě bylo podstatné, že o tom vím asi jako mnozí už dlouho a že to lepší nebude, je nad slunce jasný. Kluci hráli výborně a docela by mě zajímalo, jestli věděli s naprostou jistotou v některých částech, která bije?

Claire Dolan (1998)

Kerrigan si s depresemi asi rozumí, protože hned na to natočil další silně depresivní film Keane. Tohle je poměrně citlivé téma, kde jsem se snžila ponořit do Myšlení Clarie, ale ne vždy se mně to podařilo. Byla jak mořdké vlny, zmítající se sem a tam nevědíc jak ukončit to martyrium, ve které se ocitla. A pak, když se objevil Elton, to už bylo martýrium na druhou. Je to náročné a myslím, že nějaký psycholog by to dokázal pojmenovat. Mě osobně v té počáteční části Clariina sebedestrukce až ubíjela, myslím, že to není film úplně pro každého. A Vicent jako Elton mě překvapil, v téhle roli to bylo opravdu překvápko.