Podivná realita (1999) (TV film)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +ta sci-fi zápletka je zajímavá, občas atmosféra -hodně moc televizní, slabý scénář, špatné dialogy/// Dle mého měl tohle být pokus o natočení "Monster" filmu, které se točili zhruba v padesátých nebo šedesátých letech. Ve výsledku je skoro jedno, kterou verzi by jste zhlédli, protože by to vyšlo téměř nastejno. Druhým faktem je že náš přestárlí hrdina poukazuje na to že jsme v jeho filmu a to co vlastně vidíme, jsou jen filmová klišé, které se navíc v tomto příběhu opakují každé 3 roky. Otázka je jestli je tato situace horší pro lidi, kteří "žijí ve filmu" a nebo pro nás diváky. Při představě, že bych totiž měl podobný děj vidět znovu se mi dělá špatně. Snímek mimojiné začne zhruba po půlhodině děsně nudit, což je zajisté větší problém, než ta "příšera". Mimochodem určitá část v závěru filmu mi trošku připoměla Terminátora :-)))/// Celkem 36%///

G. I. Jane (1997)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +dobře natočené, dost dobrá hudba a především Demi Moore -některé pasáže nejsou moc dobře nasvětlené a některé jsou mírně nepřehledné/// Oblíbenost takových filmu u mě není moc vysoká, o to jsem byl více překvapen, že mě ten film dokázal do sebe vtáhnout. Po celou dobu byl zajímavý a hlavně hudební složka a hlavní představitelka tomu dodávali jistý náboj, při kterém jste pociťovali pocit vstát a jít se tam prát místo ní. /// Celkem 76%///

Buffy, zabíječka upírů (1992)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +Ben Affleck se tu mihnul jako hráč basketbalu -nechutně zastaralé, bez řádné akce a zajímavé choregrafie, bez napětí, úpíři vypadají jako kašpaři/// Sledování tohoto film se zvrhnulo ve snahu najít co nejvíce známích herců. Jinak je to nuda a otrava sledovat tenhle film, ve kterém je vše špatně. Po tom co člověk uvidí film Blade a další nové kousky se mu chce z tohoto filmu zvracet. Tohle je vážně velká trapárna a strašnej vopruz. Jsem znechucen./// Celkem 24%///

Hádej kdo? (2005)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Bernie Mac a Ashton Kutcher, příběh, charaktery postav -snad jen některé scény bohužel nejsou hnány do extrémů/// Hádej kdo? je velice příjemná romantická komedie s velkou dávkou inteligentního humoru, příjemných dialogů a fanatstických herců. Vůbec zde nehledejte fekální humor nebo nějakou trapnou scénu. Možná, že se nebudete trhat smíchy, ale určitě se dobře pobavíte. Film také přináší spustu narážek na černochy./// Celkem 78%///

Temná legenda 2 (2000)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +a zase tu máme spoustu známích mladých tvářiček na vykuchání -samotná zápletka a příběh a i záverečné vyústění je směšné a už to tu bylo/// Městská legenda 2 je na chlup stejná jako předešlí díl. I když přeci jen tomu předešlému nelze upří jistou originalitu, kterou zde nenacházím. Některé momenty jsou zde sice "nové". Jako například prostředí filmové školy. Jenže to ničemu moc nepomůže a hlavně poslední třetina začíná strácet na tempu. Vrah je opět zahalen pod maskou, takže můžete jen hádát, kdo se pod ní skrývá. No alespoň tvůrcům to dává možnost tam v závěru šupnout kohokoliv, kdo ještě dejchá. A jakože to zase bude psychopat, kterej než něco podnikne, tak se nejdříve vykecá, proč to vlastně dělá. A to jako vždy bude chyba největší. Tak co si o tom myslíte vy? Já si myslím, že už tu to bylo. Takže příště až zase bude někdo tvrdit, že de točit něco originálního, tak mu to baštit nebudu./// Celkem 61%///

Rocky V (1990)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +příběh pokračuje, závěrečný sobouj -je toho víc/// Rocky pětka je z velké části hodně depresivní, myšleno pro diváka. Rocky příjde o peníze, díky tomu o majetek a vrací se do míst kde začínal. Zde se ujme mladého boxera, kterej nechal mozek v šuplíku a začne ho trénovat. Ten mladej boxer je však celkem nesympatickej, dabuje ho o 20 let starší chlap, což na charismatu moc nepřídá, ale co je nejhorší, že se mu Rocky věnuje na úkor syna a rodiny. Ještě že je ten mladej boxer tak hloupej, aby měl Rocky důvod mu dát do držky. To je taky v podstatě jediná dobrá, ba přímo výborná scéna tohoto filmu. Jinak je Rocky V nejslabší z celé série. Není nezbytně špatný, ale je zde málo hudby, málo zapamatovatelných scén a kupodivů zde chybý i pořádný soupeř. Přesto jsem rád sledoval i tyto osudy Rockyho a troufám si hádat, že nejnovější filmu bude pro mě hodně citovou záležitostí./// Celkem 64%///

Letiště '77 (1977)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +napětí, děj, prokreslení postav -snad jen dnes už film působí staře/// Mnohem lepší než předešlé Letiště 75. To co mě na minulém snímku vadilo, tady nebylo a naopak, to co tady být mělo tady taky bylo. Konečně někdo slušně naznačil postavy tak, aby vám o ně šlo. Je zde více napětí, lepší herci, více se toho tady děje. Rovněž jsou zde záporáci, kteří samozřejmě na svoji lumpárnu doplatí. Navíc všemu napomáhá stísněný prostor v letadle, které se nachází pod mořskou hladinou. Tento díl je po všech stránkách nadprůměrný a i v současné době vás udrží u obrazovky./// Celkem 77%///

Zloději z Harvardu (2002)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +ten pes to zase zachraňoval, hudba -tohle je jen slabý odvar dobrých filmů/// Je spousta komedií a mnoho z nich je zábavnějších. Je spousta dvojic a téměř všechny jsou lepší než tahle tvojka. Co potom může vzejiít z této rovnice. Úplně zbytečný film, který je méně zábavný než by si tvůrci přáli. Spousta vtipů vyzní naprázdno a několik scén jde až do trapnosti. Konec film byl asi nejlepší, ale že bych z toho byl nějak na větvi se říct nedá. Tentokrát to nevyšo.///Celkem 46%///

Sklapni a zastřel mě (2005)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +vtipné, originální -mohlo být klidně více vtipných scének/// Tenhle film jsem si nechtěl nechat ujít. Už trailer mě dost zaujal a film samotný nezklamal. Mohl být na tak velkém prostoru klidně o několik scének bohatší. Například mohlo být více pokusů o sebevraždu. Ovšem i tak film čítá několik černohumorných scén, které jen tak někde neuvidíte. Navíc jsou opravdu zábavné, ještě teď se směju, když si na některou vzpomenu. Děj je dosti nereálný, ale to u takového filmu nesmíme brát v potaz a spíše to vyzdvihnout, že to tak režisér pojal. Herci byli prima./// Celkem 68%///

Na ostří meče (2000)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +ty souboje byly dobrý -neznámí a slabí herci i hlavní hrdina, céčkové zpracování/// No jo, tak to dopadne když si amící hrajou na mafiány. Divím se, že do filmu vůbec sehnali nějaký herce, kteří se aspoň můžou tvářit jako aziaté. Vlastně divím se, že jsem se na tohle díval a že se mi to aji docela líbilo. Teda jakože blbost to byla. Blabost céčkovejch rozměrů a tvaru, jakých jsme výdávali v 80tých letech. Nemůžu si však pomoct, ono to nakonec začalo být zajímavé. Teda hlavně to jak to ty postavy měli mezi sebou pomíchané. Já jsem zlej mafián, já jsem taky zlej mafián. A já jsem americkej zlej mafián. A já jsem americkej polda a kterej z vás mi zabil parťáka?!/// Celkem 50%///