Portrét šílenství (2005)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +výborný William H. Macy, dialogy, scénář, napětí -vyvrcholení děje přijde zhruba uprostřed, potom už následuje mírný propad a zvolnění/// Snad i díky krátké stopáží, ale spíš díky nepřehlédnutelnému herectví zúčastněných herců jsem byl připoután k obrazovce od začátku do konce. Nelítostný příběh, který se bohužel odráží ve všední realitě a mnohdy v bezradnosti našeho světa./// Celkem 72%///

Alpha Dog (2006)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +dobře zahrál Anton Yelchin i Justin Timberlake, špatně si nevedli ani ostatní -chybělo mi tu napětí, nic to se mnou nedělalo, ani v závěru, občas to bylo ukecané a zdlouhavé, až nudné, někdy mi přišlo, že se postavy chovají iracionálně, já bych se asi choval jinak, také mi vadila hlasitější hudba oproti slabému mluvenému slovu/// Docela jsem byl na tenhle film zvědavý, ale čekal jsem trochu něco jiného. Při letmém pohledu v originále mi to přišlo zábavné tím jak se ve filmu mluví sprostě. V češtině to tolik nevyzní. Dějově je film dost nevýrazný, moc z něho nadšený nejsem./// Celkem 57%///

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

DVD-TV//// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +nejlepší vesmírné bitvy co jsem kdy viděl, napětí v každém dílu, atmosféra, příběh, vše do sebe zapadá, reálně se chovající postavy a dokonale promyšlený svět seriálu -snad jen ten Gaius Baltar mě děsně prudil/// Po té co jsem viděl Battlestar Galacticu už nikdy nebude seriálový vesmír jako dříve. Jestli že chcete vidět realistický válečný seriál jen s tím rozdílem, že se odehrává ve vesmíru, jste na správné adrese. Už teď se těším na různé diskuze s dalšími fanoušky seriálu, protože je o čem si povídat. A o tom, že napjatě očekávám seriál Caprica, nový seriál Battlestar Galactica: Blood and Chrome a nový velkofilm od Singera jménem Battlestar Galactica nemůže být sporu. TAK PRAVÍME./// Celkem 98%///

Obludárium (2009) (TV film)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Efekty 1/10/// +v hlavní roli Lou Diamond Phillips, je tu hodně krve -mizerné triky, pitomý děj, slabá atmosféra, často nuda, nikde se nedozvíme co je to za monstrum a kde se vzalo, film je prošpikován magorama/// Do městečka přijíždí cirkus s jedním krásným zvířátkem a to by nebyli filmaři aby o tom nenatočili dokument. Pozitivní je, že nikdo z nich nepřežil :-) Už méně pozitivní, že to někdo chce vydávat za film./// Celkem 26%///

Kořeny mafie (2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Giovanni Ribisi je drsnej mafián, slušná akce, trocha napětí, postavy, herci a především Piper Perabo, pro ní mám slabost -děsně nepřehledné, jak dějově tak postavy/// A není to tak zlé. Gangsterky a mafiánské filmy, přímo nevyhledávám, ale když už něco započnu, většinou mě to dokáže strhnout. Film sice nevítězí atmosférou, přesto že se o to snaží, ale získává body díky přesvědčivým herecký výkonům.Užíval jsem si to./// Celkem 70%///

Podsvětí (2006)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +zazní dobrá hudba, občas se pousmějete -dějově špatně poskládané/// Tenhle film neví čím chce být, možná proto že chce být vším. Ze začátku zjišťujete že Snipes byl kdysi velký mafián (že by gangsterka?), my ale nesledujeme jeho gangsterský vzestup, ale jeho útěk před gangsterama i poldama (že by krimi?). Do toho trocha černého humoru (že by komedie) a další dějová linka s masovými vrahy (že by thriller?) a je v tom ohromený guláš. Opravdu stačí jednou, navíc Wesley nemá pořádně co hrát, nebo spíš hraje mizerně./// Celkem 53%///

Smrtící zatykač (1990)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Prostředí 5/10/// +akční a kopací Van Damme, částečně atmosféra vězení -málo akce, chtělo by to i více napětí, průměrný scénář/// Obyčejné vězeňské drama, kde hodný policajt jde natajno dělat mukla a už v tu chvíli divák ví, že to nebude jen tak. Později Van Damme natočil film z podobného prostředí (Peklo) a dopadlo to mnohem lépe. Tady je poznat že se jedná o starší film a s těmi dnešními už se nemůže vůbec měřit./// Celkem 52%///

Ninja (2009)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 10/10/// +už dlouho tu nebyl "kung fu" film, tentokrát v moderním provedení, choreografie soubojů, kamera, vše je vidět, zaujme krásná Mika Hijii, Scott Adkins v hlavní roli dobře vyniká -hudba mohla mít ještě větší gradaci, některé souboje mohli být vyřešeny rychleji, příběhově neuchvátí, jedná se o běžnou zápletku/// Isaac Florentine mi začíná dělat větší a větší radost. Jeho prvotní kiksy jako by ani nenatočil a nebo se konečně našel v akčním žánru. A jde mu to skvěle. Výborná podívaná, hlavně pro milovníky akčních filmů a starých kung-fu filmů, kterým nebude vadit modernější provedení a převedení starých tradic do dnešní doby. Sice je do oči bijící snaha tvůrců o jakousi sektu ve které je jeden stejně vypadající a stejně se oblékající rus vedle druhého. To asi aby byly ještě více nápadní, nebo snad aby se poznali navzájem, ale co už: na tyhle zvláštnosti se netřeba ohlížet. Důležitá je akce a ta je zde na jedničku./// Celkem 80%///

Policajti z Rena (2007)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Prostředí 3/10/// +občas se najde vtipná scéna, případně natolik trapná, že je to až zábavné, především pak asi nejkratší role Dwayna Johnsona "v klidu po vytažení pojistky mám 10 vteřin na to ji dát zpátky" ...321..."PRSK" :-) -trapné, bezvýznamné, občas fekální a nevkusné, špatné herecké projevy a nezajímá mě, že to možná byla naschvál/// Film jež si nezaslouží více mé pozornosti v tomto komentáři a už vůbec ne té vaší při jeho zhlédnutí. Snad jen v opravdové nouzi kdyby jste po ruce neměli lepší zábavu./// Celkem 32%///

Legenda o sovích strážcích (2010)

Blu-ray/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Animace 10/10/// +zřejmě nejdokonalejší technická stránka jakou jsme mohli v animovaném filmu vidět, hudební doprovod rozhodně nebyl špatný, závěr byl akčnější a dramatičtější -pro mě sice přehledné, ale dokáži si představit, že pro mnohé mohou být postavy (samé sovy) celkem nepřehledné, stejně tak i dějově to hodně přeskakuje a může tedy být matoucí, a na rovinu příběhem a dějem mě to moc neupoutalo, bylo mi celkem jedno co se na obrazovce děje, nebo dokonce co se s postavami děje/// Legenda o sovích strážcích vzbuzovala velká očekávání. Trailery byly velkolepé a výsledná technická stránka tomu dává jenom za pravdu. Ovšem příběhem je to hodně tuctové, pro diváka lhostejné a když vás nedokáže udržet příběh, je dost možné, že to ani nedokoukáte a pokud ano, že si to znovu nedáte./// Celkem 69%///