Dopraváci (2012)

Vynikající film plný napětí. Líbilo se mi, že při natáčení hodně střídají profi záběry se záběry z mobilních telefonů. Samotný děj je sice klišé (policista je neprávem obviněn, snaží se očistit a přijde na mnohem větší svinstvo), ale je to opravdu hodně dobře natočené. Zároveň to svým způsobem může být docela zajímavá sonda do života Poláků.

Chlapi nepláčou (2000)

Příjemná polská komedie. Trochu mi připomínala ty české. Děj nic moc světoborného. Nebyl to film, který by vyvolal takový ten WAU pocit s přáním "to musím vidět příště znovu". Nemusím. Proto dávám tři hvězdičky.

Náhoda (1981)

Místy mírně rozvleklé. Nicméně myšlenka je to dobrá. Sám jsem zažil v životě několikrát, že vám jeden den či jedna konkrétní událost může ovlivnit celý váš život. A závěr? Překvapil a šokoval. Určitě se k tomuto filmu vrátím ještě jednou, abych ho celý vstřebal.

Katedrála (2002)

Temnota. Mrazí v zádech. Emoce. Ale děj? Oproti jiným krátkým filmům opravdu nevím. Hezká práce. Nicméně nic, co by výrazně šokovalo nebo překvapilo. To se mi mnohem více líbila Geriho hra.

Den cvoka (2002)

Nesmírně rozvleklé a utahané. Zároveň takové malé osobní varování: nechci takto dopadnout. Místy hodně vtipné (jízda ve vlaku). Místy netradiční ("žvatlání" ženských ve vlaku). Podruhé už bych to vidět nemusel, takže dávám tři hvězdičky.

Sexmise (1983)

Velmi podařený kousek. Skoro se nechce věřit, že to vzniklo v roce 1984. Neznám kontext dalších polských filmů, ale na tu dobu to bylo jistě velmi odvážné. Má to vtip a předává to hezké poselství. Doporučuji.

Americký sniper (2014)

Dobrý počin, překvapivý konec. Snaha ukázat i lidskou stránku zabijáka ve válce. Líbí se mi filmy, které jsou natočeny podle skutečných událostí. Viděl jsem ještě jeden z podobného prostředí (byl o pyrotechnikovi) a ten se mi líbil mnohem více. Ale tento také není špatný, takže čtyři hvězdy.

Operace Overlord (1975)

Hodně zajímavé je použití dobových záběrů. Celkově mám ale z tohoto filmu rozpačitý pocit. Přijde mi takový rozvleklý. Dobové záběry s dějem se k sobě moc nehodí. Souhlasím s kolegy, kteří dali filmu nižší hodnocení. Podle mého názoru si plný počet hvězdiček nezaslouží.

Olověná vesta (1987)

Smíšené pocity. Místy wau, místy trochu natahované. Ale celkově hodnotím tento film kladně. Líbila se mi hlavně práce s kamerou ve vojenských scénách.

Turbodiesel (2008) (studentský film)

Dobře natočený "dokument". Kdyby se údajně nejednalo o falešný dokument, dal bych tomu plné hodnocení.