Mulholland Drive (2001)

Za mě první setkání s Lynchem... a totální haluz... Což probíhalo asi takhle... - Absolutně nevěda, oč jde - ačkoliv mě před Lynchem mnozí varovali a říkali mi, jak budu ztracená - nevěřila jsem. Já zkušená filmová divačka, orientující se v nejsložitějších dějích filmů s množstvím postav větším než v sakrální stavbě sloužící křesťanům k modlitbám... ó ano... Tudíž jsem si k filmu vytáhla klubíčko a pletací jehlice a pustila se do díla. Ještě okounějící po různých kravinách, (jasně... prostě... nezasedla jsem k tomu jako správný filmový fanoušek...) říkám si, co na tom Lynchovi teda vlastně všichni mají. Děj byl dost jednoduchý, až triviální... Pak přišel takový obrat, že jsem si řekla, jestli teda čistě náhodou nejsem úplně v p*deli... Ten pořádný děj a hlavně teda - (asi SPOILER) - hnusná realita začíná vlastně až v polovině... Okamžitě jsem to musela dát od začátku, jestli mi jako teda něco neuteklo... No ani mi moc neuteklo. Prostě Lynch. Prostě bomba. Film jsem viděla hnedle asi 3x za sebou. Moc se mi toho teda nevysvětlilo. :) Zavařilo mi to mozek asi na týden a v tom já si lebedím. :) Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. A Naomi Watts je prostě úúúžasnááá! ... ad. spoiler - u Lynche spoiler je asi blbost, co? :)

Lassie se vrací (1943)

Protože jsem si pořídila štěně kolie a protože jsem s ním teď doma, aby nám nezlikvidovalo byt a samozřejmě, aby se nebálo a mělo o zábavu postaráno... atd. atd. ... A protože mám tedy čas doplnit si filmové "vzdělání", na což v pracovním procesu opravdu čas ani náladu nemívám... Začínám... když pejsek spí :D Důvod, proč jsem začala právě Lassií je tedy více než jasný. Hlavně proto, abych si připomněla, proč jsem se rozhodla právě pro toto plemeno, a toto konkrétní štěně, které zatím Pala připomíná jen velmi zlehka (zmenšeným) vzhledem. Ke vznešené aristokratce kolii přece pos*raná p*del, okousané ruce a jiné radosti čerstvého majitele štěněcího nepatří. TAK KONEČNĚ K FILMU!!! Ano... poplakala jsem si... a to hodně. Právě proto, že jsem jsem zarytý pejskař a dojímá mě jakákoliv spřízněnosti lidská s šelmou psovitou. A pes je za Vás ochoten obětovat mnohem více, než kterýkoliv člověk - a o tom celý ten film je. :) Víc se podle mě hodnotit nedá - buď se zamilujete nebo Vás to nebude zajímat vůbec. Film, který by měli vidět všichni pejskaři, aby si více vážili toho svého lumpa. Takže, až ho budu chtít zase přerazit - dám si repete. A dávám 4* - protože film je přece jenom rozvláčný - i když díky tomu jsem alespoň měla čas utírat slzy... :D Krásná příroda, krásný pes a krásný příběh.

Dívka ve vlaku (2016)

Zase jsem měla tucha mnohem... mnohem... mnohem dříve... Asi už to mám vybouchaný v hlavě ze sledování podobných filmů. Mám totiž přesně takový thrillery ráda. Takže jsem z tohohle filmu zákonitě musela být nadšená. Přesto hodnotím na 3*. Druhá polovina - když už teda víte, jak to asi jako teda bude - je zbytečně dlouhá. Sice malej twist s Rachel to ještě trochu okořenil, ale už nestačilo... Na víc zhlédnutí to není, všechno je jasný už napoprvé. Nechápu srovnávání se Zmizelou - pro mě úplně jinej film... A Fincher je přece jiná liga, takovej nemůže bejt každej druhej. :D Byla by to nuda. :D :D Trochu si to hraje na něco, co není, což je hrozná škoda, mohli víc naložit. Ale herci jsou perfektní. :)

Rozpolcený (2016)

Velký zklamání. Tenhle film stojí a padá s Jamesem McAvoyem... Budu SPOILEROVAT, bez toho mi to nepůjde. :( Proč 23 osobností, když je nejsou schopný pořádně představit? Je to nějaký kouzelný číslo? Jediným vysvětlením tedy je, že ke zrození Bestie je potřeba hodně mnoho meganásobných osobností? Proč jich není třeba jenom 7? Taky moc hezký číslo. A i tak dost šokující. :) 7 osobností, které by nám řádně představili a i McAvoy by se v tom možná víc vyřádil. Jednoduše si myslím, že i tak by film byl dostatečně bizardní. Proč chtějí všichni šokovat ještě víc?! Máme tohle - a ještě tam něco naperem, protože tohle nám z nějakýho (mně) neznámýho důvodu nestačí. Nebo museli prodat číslo 23??? :D Atmosféra dobrá, ale zase jsem u toho televizi neohryzávala. McAvoy, jak už jsem psala perfektní a kdybych hodnotila jenom jeho, tak je to na 5*. Ale v tom filmu není jenom on, takže za 3*.

Úsvit mrtvých (2004)

Tak žánrovka. :) Tak super. :) Někdy, když jsem sama doma, sjíždím horory - ve dne. Nebo v noci - když všichni spí (ale vím, že tam jsou). :D I když tohle není horor, spíš akční lekačka. No, zavírala jsem si okno a během toho koukala, jestli se tam nepotuluje nějakej ten zombík (mám naproti hřbitov). :D Jako film svého druhu mé očekávání splnil na 100%. Nevím, jestli někteří lidé čekají od filmu se zombie tematikou nějakou filozofickou myšlenku. Za mě bomba - dávám 4*, protože ta scéna s miminem byla fakt strašná (ne strašná, že bych se bála, spíš mi z toho bylo trapně).

V zajetí démonů 2 (2016)

Horror movies continues... The Conjuring 2... :) Pro mě asi lepší než jednička... Dám časem repete... Abych si to ujasnila. :) V prvním bylo víc lekaček... to tlesknutí mám v hlavě pořád... Líbí se mi sedmdesátky a líbí se mi okoukaný hororový klišé - proto na to konec konců čučím... A Jamese Wana. A Veru Farmigu.

Noční zvířata (2016)

A o čem to vlastně bylo? Jo... jasně... :) Nooo... Gyllenhaal je sice taková pojistka, že ten film nebude úplná s*ačka, ale že to bude bomba teda taky ne. Když už se i já rozčiluju nad tím, co tam dělají za vylomeniny (rozuměj - nikdy jsem nebyla v poušti s partou gaunerů v zádech - ani jsem nebyla tím gaunerem někomu v zádech)... ale do tý chatky bych asi nešla... I když určité zadostiučení v té závěrečné scéně jsem měla - dobře jí tak! Je to celé takové jakési splácané. Ani Shannon mě zrovna nenadchl, jak se tu mnozí rozplývají. A co jako ty úvodní titulky - asi to nejlepší z filmu, který o5, jako kolikátý už sliboval něco, co ale vlastně vůbec není. Čekala jsem tím pádem nějakej šílenej bizár a místo toho... Jsem velmi velkorysá - protože - přece jenom jsem to do konce dokoukala... A ne s úplným nezájmem, nicméně podruhé do toho už nepůjdu - takže za 2*. :)

Anthropoid (2016)

"My jsme Češi! My se nevzdáváme!" - kéž by to tak bylo, ale to nebudu rozebírat... Ale když to řekne Cillian Murphy, tak bych tomu i uvěřila. :) Za mě velmi milé překvapení. Musím říct, že jsem si to představovala jinak a i když k tomu přičtu Aňu (no kdo jinej - ale zafungovala) - všechno to nějak zapadlo a já jsem nadšená. OK, kdyby to byl film - dejme tomu o Finech :) - tak by mě to asi tak nevzalo, ale vždyť je to Gabčík a Kubiš! I když ani pořádně neumějí říct svoje jména. Musím dát 5*, protože chci věřit, že se nevzdáme!