American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Horror seriál ... no to je teda věc. Využívá "Asylum" koncept, takže už všichni tak nějak tušíme, zkušenější přímo i víme, co bude dál, protože už to známe z desítek jiných filmů. Pilot nenadchnul ... to už ten chlap mohl bejt raději tesař než psychiatr/psycholog a dceřiny problémy jsou taky spíš otravné.

Kdo přežije - Gabon (2008) (série)

Ach jo. Co říct no? V Gabonu se těžko získávalo jídlo mimo výzvy a tak v táboře nebylo moc co dělat... Vlastně se tady vážně jen a pouze čekalo na další výzvu a nic víc. Nehledě na to, že v červeným kmeni zůstali ty největší lůzy mrvící všechny výzvy (Suga, Kenny, Crystal). Ó můj bože... Ani jeden ze soutěžících co zůstali po dni 21 nebyl nijak výrazný (krom Mettyho a Boba) a taktika "necháme si tu slabochy, ať to nemáme pak moc těžký" začala příliš brzy. Žlutý kmen měl zase všechno jak na podnose a taky moc neměli co dělat.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Znovu stará škola. Dobráci neumírají (na mladší výjimky). Střílení z aut je bezproblémovým. Narozdíl od jesničky tento film zachraňuje, že je vidět, že je točen s nadhledem. Poté vůbec neuškodily hlášky narážející na jiné filmy protagonistů (př. "Tak jsem zpátky" "Došli náboje, ale Já se vrátím") a i nové hlášky stojí za to ("Rest in pieces") a pošťuchování se hvězd hollywoodu. Díky tomu jsem si film užil ... Jednička byla brána příliš vážně, toto bylo lepší ;).

Expendables: Postradatelní (2010)

Ó. Stará škola... Filmy, kde dobří neumírají a kde je vše možné a snadné ... Filmy alá Rambo. Navíc nabité hvězdami, ale chybí tomu ... šmrnc.

Azyl (2008)

Při prvním "zjevování" u Nitky jsem měl strach, kdy na mě co vybafne a tajil jsem dech, abych nevzbudil nikoho v bytě ... Vážně nesnáším lekání. Ale bohužel, či snad pro mě a spolubydlící bohudík, všechny "děsivé" scény nastupují stejně zdlouhavě jako v REC a tak se vlastně není čeho bát. Jelikož to tak probíhá před každým krvavým čímsi, není vlastně ani na co čekat. A scénář taky wow ... Samozřejmě že když nám mizí spolužáci/spolubydlící jeden po druhým, tak pro jistotu budeme zůstávat každej zvlášť, ať to vrahovi ulehčíme a nemusíme přidělávat scénáristovy složité kličky. Vážně působivé. Pak mě taky celkem udivuje, jak tu každý dává hvězdičky za "potenciál". Když vynechám to, že tento námět znásilnilo už spoustu režisérů (př. ten film o spáleném blázinci s duchem ředitele a jeho dcery), stále mi to, že potenciál nevyužili příjde jako mínus. Nelogické, stupidní, neskutečně neděsivé, a místy nechutné (scéna z posilovny/kuchyně).

Don Juan DeMarco (1994)

Ve své jádru pěkná hovadina bez většího a smysluplnějšího děje. Nicméně velké plus za povedené psychologické prostředí (Psychiatrii si takhle teda nepředstavuju, tak proto použiji tento výraz)

Vybíjená (2004)

Perfektní a nabité obsazení... Originální hlášky s tisíckrát použitým scénářem... Škoda, že tvůrci nepřišli s nějakým novým konceptem

Sejmi eso (2006)

Docela dobrý film s dobrým obsazením. Zajímavý děj a až příliš složité vysvětlení na konci. Ale zanechalo dobrý pocit a hlavně si to celou dobu udrželo pozornost.

Gympl (2007)

Film dáva pocit, že jestli tvůrci vůbec chodili někam do školy, byla to škola podobná té z filmu bastardi. Nereálné, tupé, bez příběhu.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Klasická rodinná komedie ... Takže všichni tuší, jak to asi dopadne a tím film přichází o hvězdy ... jasný, klišé ... ok. Jde o cílovou skupinu... A Jim tady nemůže být tak potrhlej no ... svět se nezboří. Ale nápad dobrej a nasmál jsem se :)