Takešiho hrad (1986) (pořad)

Skvělý pořad, při kterém mě nikdy neomrzí dívat se na japonce kteří si lidově řečeno "mlátí" huby a padají do bahna a vody. Prostě geniální zábavní přad při kterém téměř nikdo nikdy nevyhrál až na dva šťastlivce. 5 Hvězdiček.

Temný rytíř (2008)

Naprosto skvělý film. Joker a jeho šílenství a pokaždé úplně jiný příběh původu jeho ran. Christian Bale je nejlepší herec, který Batmana ztvárnil - Batffleck je však lepší Batman. Vizuální efekty naprosto ohromné a akční scény jsou skvostem v bojových choreografiích. Navíc nám film dodal i vznik Two-Face a mám takový pocit, že tohoto Batmana bude už jenom poměrně hodně těžko překonávat i jeho pokračování Temný Rytíř Povstal. Takže jasných pět hvězdiček.

Saltová (2010)

Skvělý akční film s Angelinou, dobře promyšlený, až někdy bych řekl přímo překombinovaný, takže ten co nevidí třeba jen 5 minut filmu je potom podle mě úplně mimo. Jinak dobrá podívaná, která nás nenechala ani chvíly v klidu se skvělým hereckým obsazením. Nicméně za tu překombinovanost, která to sráží dolů to budou lepší 3*

Hon na čarodějnice (2011)

Docela dobrý "historicky se tvářící" film, kterému hodně pomohli v hlavních rolích Nicolas Cage a Ron Perlman. Celou dobu si myslíte, že ta něžná dívka přece nemůže být čarodějnice! A měli jste pravdu! Není to čarodějnice! Je to démon! Ovládá mysl všech co se jí snaží dopravit na vymýtání. Avšak je tady překvapivý twist, který se tvůrcům docela povedl... Na jednu stranu - žádná pecka to není. Ale na druhou? O propadák se však taky nejedná.

Nezvratný osud (2000)

Jeden z nejlepší hororových thrillerů co znám. Rafinovaná smrt vs parta vyděšených teenagerů. Musím uznat, že smrt byla stylová a uměla si všechno pěkně naplánovat tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda. Nápadité a v době vzniku ještě originální. Nemám s tím vůbec žádný problém.

Van Helsing (2004)

Kolem a kolem je Van Helsing poměrně povedeným hororovým fantasy, kde v hlavní roli šlape Hugh Jackman na krk všemožným obludám. Tuzemského diváka zde potěší české lokace, které slušně doplňují atmosféru filmu. Kate Beckinsale je k nakousnutí a zápletka dokáže zabavit. Není to bez chyb, ale jednotlivé myšlenky i efekty fungují i po letech.

Červená Karkulka (2011)

Jako nic, ale vůbec nic jsem od toho nečekal, ale film mě mile překvapil. Čekal jsem Karkulku věčně běhající po lese. A co jsem dostal? Karkulku nařčenou z čarodějnictví, vlkodlaka , který se přestal ovládat a co víc, dostal jsem i překvapivý konec. Už jsem si říkal, že ten vlkodlak mohl být ve filmu někdo jiný než Peter a vůbec jsem nečekal, že babičku sežere její syn vlkodlak jenom proto aby ho neprozradila. Takže to pro mě byl zajímavýa zážitek a říkejte si co chcete, sice tam trocha toho románu jako ve Twilight byla, ale i tak to za mě jsou výborné 3 hvězdičky, jelikož větší či menší nedostatky tady určitě najdete - netřeba vyjmenovávat.

X-Men 2 (2003)

Jeden z nejlepších X-Menů, které jsem kdy viděl.

Agora (2009)

Jako historické drama byla Agora udělána skvěle. Náboženské nepokoje skvěle provedené, ale místy jsem se trochu nudil (to je ta hvězdička dolů). Ale jinak Rachel byla v roli Hypatie skvělá jen měla trochu horší a smutnější konec (což se u historického drama dalo čekat). Film bych si nebýt těch občasných nudných pasáží asi hodně užil. Takže jestli máte rádi historické filmy, a k tomu ještě dramata, film vřele doporučuju.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Podle mě jeden z nejlepších "historických" filmů vůbec. Leonidas se svýmy 300 věrnými Sparťany válcující hordy Peršanů ve velkém stylu a skvělém R-kovém ratingu. No prostě skvostný pohled. Brutalita všude kam se podíváš. Boje a celkově vizuál celého snímku je jedinečný. Díky vyznění scénářem a ukočírované režie se tak dá říct, že je nám servírován kompletně orgastický zážitek se vším všudy. Zack Snyder si dal opravdu záležet (co na tom, že v jeho mnoha dalších filmech sklouzl k digitální nudě a omšelosti - tady je to perfektní podívaná). Dopřejte mi více antických (originálních) "řežeb", a budu maximálně spokojený.