Marco Polo (2014) (seriál)

Myslím, že pokud má někdo rád Vikings, Game of Thrones a líbí se mu některé seriály od Netflixu, nemůže se stát, že by ho Marco Polo nezaujal. Je to slabší, ale stále je to více než důstojný nadprůměr. Má to báječnou úvodní znělku, skvostnou výpravu, obdivuhodnou atmosféru a výborný příběh, který se však nesoustředí primárně na Marca Pola. Samozřejmě tu nechybí sex, krev, skvěle zpracované souboje a dobré postavy. První půlka série má oproti druhé pomalejší tempo, což naštěstí zachraňuje dobře vygradovaný příběh. Nakonec tomu nemůžu nic vytknout. A ještě jsem velmi rád za ten cliffhanger v poslední scéně posledního dílu. To se fakt povedlo! 1. série - 90% 2. Série - 85%

Jessica Jones (2015) (seriál)

Jessicu Jones bych v roce 2015 přirovnal ke Spectre. Očekávání vysoká, zklamání ještě větší. Jak jsem byl u Daredevila nadšený už po prvním díle, tak u Jessicy Jones jsem byl víc a víc mrzutý. Tohle se prostě nepovedlo. Žádný napětí, slabá atmosféra, nudné dialogy a především slabý příběh. Pochválit můžu pouze samotnou Jessicu Jones a Kilgravea. Agent Carter mě zaujala víc :)

Deadpool (2016)

Moje reakce na Deadpoola? Miluju Deadpoola! A chci víc! Takhle zábávný film, z kterého jsem tak nadšený, tu dlouho nebyl. Celý film jsem se bavil ze všech těch vtípků, keců a krvavých střetů. Deadpool se skutečně poved, jde z něj poznat ta zapálenost lidí, co na něm pracovali. A co je paráda, je to, že se poved ve všech směrech. Funguje jako akční řežba, ztřeštěná komedie nebo laskyplná romantika, přičemž tomu skvostně asistuje boření čtvrté zdi a skvělé odkazy na jiné komiksovky. It's a Big house. It's weird I only ever see two of you. Almost like the studio coulnd't afford another X-Man. Poslední slova? Deadpool je tak strašně cool, že ani slovo cool ho nevystihuje dostatečně. I don't have time for you X-men bullshit, Colossus! Besides, nobody's getting hurt! ........ That guy was up there before i go here.

The Ledge (2011)

Obdivuhodný film s krásně vygradovaným příběhem, které se může pyšnit senzačním obsazením. Mělo to tempo, žádná hluchá místa. Skvělou hudbu, jenž pasuje a dialogy, které nepřestanou bavit a člověka udrží v napětí po celou dobu. Musím říct, že mě konec těžce dostal. Mimo jiné Charlie Hunnam dokazuje, jak se dokáže jako herec ukázat v dobrém světle i jinde než v Sons of Anarchy. Patrick Wilson skvostný a Terrence Howard s Liv Tyler se nemusí stydět.

Na návštěvě (2015)

Shyamalan is back! Kvalitní found footage s neskutečnou atmosférou, v níž fantasticky fungují obyčejné lekačky, které nejsou okaté a skutečně vyděsí (A fakt jsem si zařval u schovky). Musím pochválit sympatické herce, především ty mladé, které vyjimer nelezli na nervy. Konec sice překvapí, už mu však nepřijde tak silný. Možná spíše paranoidní :D

Mr. Robot (2015) (seriál)

Oh my God! OH MY GOD! Tak tento seriál mě svými mega kolosálními zvraty totálně uzemnil. Nářez, bomba, síla. Možná se to v některých dílech trochu táhlo, ale ten příběh s těmi zvraty, které si s vámi úplně vytřou prdel to dostatečně vynahradí. Pro mě něco nového, co se seriálů týče, a díky tomu je to fajn zpestření. Daemons, they call them. They perform action without user interaction. Monitoring, logging, notifications. Primal urges, repressed memories, unconscious habits. They’re always there, always active. We can try to be right, we can try to be good. We can try to make a difference, but it’s all bullshit. ‘Cause intentions are irrelevant. They don’t drive us. Daemons do. A co je paráda, je to, že Rami Malek a Christian Slater (ten především) mi do těch rolí pasují neskutečným způsobem, že je nejde nenávidět. Pokud bude seriál tímto způsobem pokračovat, budu ho jednoduše milovat. 1. série - 100% 2. série - 90%

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Skončil mi seriál Sons of Anarchy, tak jsem hledal náhradu, přičemž jsem nemohl najít nic lepšího než takovou gangsterskou stylovku s parádním vizuálem v kombinaci se skvělou hudbou a vynikajícím obsazením, kde funguje všechno jak má. Co víc dodat? Možná jen to, že Anglické prostředí 20. let minulého století je fajnová změna oproti modernímu prostředí USA. EDIT: Tak druhá série za mnou, a musím tomu vzdát veliký obdiv, protože se to neskutečně rozjelo. Postavy se krásně rozvíjí a přibylo drsných a zábavných scén. Obrovským plusem v druhé sérii byl i Tom Hardy, jehož Alfie Solomons si každou scénu, v níž figuroval, totálně kradl pro sebe - svým způsobem jedinečně tvrdý a zábavný žid.1. série - 85% 2. série - 100%

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Četl jsem Tři mušketýry a mám tu knihu fakt rád, takže si mě seriál i přes mé rozporuplné pocity získal. Je škoda, že tam dost funguje styl 1 díl = 1 případ, ale zase se mi líbí jak je to odlehčený a točený v českých krajinách. Někdy dost škodí ta předvídatelnost. 1. série - 75% 2. série - 90%

Domek z karet (2013) (seriál)

Začnu asi tím, že absolutně miluji, když se Frank upřeně podívá do kamery tím svým přísným pohledem a promluví rovnou k divákovi. Rozhodně je to špičkové politické drama, z pohledu nemilosrdného Kevina Frank Underwooda Spaceyho, jenž neúnavně a prohnaně překonává veškeré překážky a dostává se na vrchol. Prvni série je prostě impozantní už svým rozjezdem. Mě však mnohem víc zaujala série druhá, která měla elegantního záporáka, který dává Frankovi solidně zabrat. Třetí série je ovšem zcela jiná, než první dvě a je to znát. 1. série - 90% 2. série - 100% 3. série - 80%

Spectre (2015)

Vezmu to stručně: Pro mě osobně nejvíc promarněný potenciál roku 2015. Očekával jsem nejlepší díl s Craigem, ale dopadlo to tak katastrofálně, že bych to ani nečekal. Waltz mě hrozně zklamal, vůbec z něj nešel respekt, spíš mi přišel k smíchu. Akce nudná, přičemž ani bitka ve vlaku mě nezaujala. Příběh též nudný, a musel jsem se dost přemáhat abych to dokoukal. Zlatý Skyfall a Casino Royale :) EDIT: Ten úvodní song jsem si nakonec celkem oblíbil.