Jing cha gu shi 2013 (2013)

Mám Jackie Chana rád, jehom filmy též a Police Story patří mezi to nejlepší. Především druhý díl, který rád považuji za nejlepší akční z této série a čtvrtý díl (New Police Story), který zase považuji za nejlepší dramatický. Příběh je lepší než jsem čekal, a i když Jackie nemá v tomto věku už pořádně co nabídnout, tak toho pořád zvládne sakra dost, co se akčních scén týká. Jo, jsem ovlivněnej tím, že ho zbožňuju, ale já si ten film prostě vychutnal. Jackie hrál dobře a mě to bavilo celý film. Pravda, někde si ty zpomalovačky mohli odpustit, ale tohle už je dnes v módě. Asi bych dal normálně tři hvězdy, ale mám za prvé Police Story rád a za druhé mám rád Jackieho, takže mu dám ten nadprůměr, který si přeci jen zaslouží.

Velká oříšková loupež (2014)

Vidím tady to špatné hodnocení a jsem docela překvapený, že tu jako jeden z mála dávám čtyři hvězdy. Sice jsem se u toho moc nezasmál, ale zase se mi na to moc dobře koukalo. Těch 86 minut mi ani nepřišlo jako by toho času bylo dvakrát tolik, což jsem tu z některých komentářů vyčetl. Surly, vynikající zlodějíček oříšků s jeho krysím parťákem se pokoušejí vykrást obchod s oříšky, v němž lidští zloději zase spřádají loupežnické plány na banku. To mě docela dostalo :D Lidé vykrádají bankou, zatímco je samotné vykrádají veverky :D

Mafiáni (1990)

Trochu mě teď štve, že jsem tento skvostný film o mafiánech z trochu jiného úhlu pohledu tak dlouho odkládal. Sice mám od Scorseseho raději Gangy New Yorku, ale musím říct jedno: Tohle je gangsterská, dvou a půl hodinová lahůdka s výtečným De Nirem a Joe Pescim, kterou by měl vidět každý milovník filmů mafiánského prostředí. A to nemám herce Ray Liotta moc rád.

Hardball (2001)

No, Náhradnící s Keanu Reevesem byli mnohem lepším sportovním filmem. U Tvrdé hry je velkým mínusem to, že bez Reevese by to byla klasická nudná břečka. Jeho Conor O’Neill, velký gambler s mnoha těžkými dluhy byl jedním z plusů filmu. Dalším plusem bylo pozoruhodné znázornění vyrůstání v černošské čtvrti, v níž se černoši klasicky zabíjí mezi sebou. Samotný baseballový tým a jeho trénink v průběhu filmu byl čistý průměr. Jelikož je to dětské sportovní klišé, je to hned každému jasné, proč to nemohlo být lepší.

Náhradníci (2000)

Odlehčená sportovní komedie, která skvěle funguje a nabízí dobrou pohodu, navíc se tu najde i trocha té romantiky mezi Reevesem a Brooke Langton. Gene Hackman je fajn kouč, což nám ukázal např už v basketu. Takové sportovní filmy mám rád a nemohu je ohodnotit jinak než nadprůměrně. Ještě k tomu je to americký fotbal a já miluju zfilmování tohoto sportu. PS: Z těch hráčů mě nejvíc pobavil ten bláznivý policista, s kterým se ve sportu trochu ztotožňuji :D

LEGO® příběh (2014)

Everything is awesome! Je to kravina, ale dost poutavá a zábavná kravina, která krásně zvládne zabavit na těch 100 minut. Lego příběh je prostě film jaký jsem si u Lega představoval. Začátek je trochu slabší, ale po té půl hodince začíná ta pořádná Lego jízda! Batman, Superman, Gandalf, Han Solo a další v Lego parodii, na kterou se jen tak nezapomene! We are from the planet DUPLO, and have come to destroy you! EDIT: tak nakonec musím dát plné hodnocení, protože každým dalším shlédnutím je to větší zábava :D

Komorník (2013)

Nevím, co o tom filmu napsat. Snad jen to, že je to další dobré drama s prvky rasismu (především je to životopisné a já životopisné drama rád). Forest Whitaker je fajn, ale já dost ocenil Cuba Gooding Jr. Nejlepší jsou scény v Bílém domě, kdy se postupně střídají prezidenti. Linie sledující občanská práva černochů, za které bojuje komorníkův syn, má taky něco do sebe a umí to celkově zabavit. Někde je to slabší a vleče se to, jinak to ale považuji za silnější drama, které si průměrné hodnocení nezaslouží.

Sherlock (2010) (seriál)

Prima detektivka se Sherlockem Holmesem, zasazená do moderního prostředí a ono to navíc velmi dobře funguje. Velkou zásluhu na tom mají skvělí herci, především bych zmínil Benedicta Cumberbatche a nakonec toho Martina Freemana. Epizody jsou sice delší, ale zábavné s dobře naladěný tempem a nenudí. Seriál nabízí rozdílné případy, přičemž v každé sérii má své místo hlavní záporák. Navíc tu nepostrádám ani ten vtip, kterého se najde hodně ve třetí sérii. Všechny tři série ještě k tomu končí působivým cliffhangerem, což mám u seriálů celkem rád. Nejlepší byly poslední čtyři díly, potom bych zmínil ještě ten první úvodní - tyto díly byly velmi nadprůměrné, ostatní byly takové průměrné (to je ten důvod, proč tomu nedám plné hodnocení). Těším se na čtvrtou řadu! 1. série - 85% 2. série - 90% 3. série - 100%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Při odchodu z kina jsem odcházel víc zmatený než nadšený, bude to tedy chtít určitě druhou návštěvu kina. Jinak je to velmi dobře natočená marvelovka, která vyniká suprovou akcí a skvělými souboji, při nichž se jedná o skutečnou adrenalinovou zábavu (fanoušci starých akčních klasik by rozhodně neměli být zklamáni, protože akce v tomto filmu je ze všech Avenger filmů jedinečná). Kapitán Steve Rogers zde navíc konečně dostane svůj prostor, o který byl v Avengers okraden. Uvidíme ho konečně vyrovnávat se s moderní dobou, celkově novými věcmi všude okolo nás i novým bojem s nepřáteli, kdy se většinou útočí dřív, než je spáchán zločin. Navíc má Kapitán skvělého zábavného parťáka Falcona. Příběh je komplikovanější a rozmanitější než je tomu u prvního dílu a není to na škodu. Konečně se také ocitáme v drsnějším provedení jednoho z Avengerů jako např. u Temného Rytíře. Ta vážnější cesta Kapitánovi vskutku sedí víc, co víc říct? Scarlett Johansson je strašně sexy jako vždy, navíc má nejlepší účes ze všech komiksovek. Before we get started, does anyone want to get out? Robert Redford ve filmu krásně vynikne, není tedy špatné obsazovat takové herce. Nakonec tu máme Zimního vojáka. Jediný co můžu říct: Jo, Zimní voják je fakt hustej a je pro našeho Amerického hrdinu skutečným oříškem. Ty jejich bitky jsou skutečně brutálně natočené, skvěle zvládnuté. Jak to tady tak píšu, vypadá to na jasných pět hvězd. Problém je fakt, že netuším, jestli byla dvojka lepší než jednička. Při odchodu z kina u jedničky jsem byl velmi nadšený, zatímco tady zmatený a nevěděl jsem, jak moc dobré to bylo. Chce to povinně ještě jedno shlédnutí v kině a tentokrát 2D, protože IMAX 3D opravdu nedoporučuji. EDIT: Čím díl jsem z kina, tím víc mi to leze na hlavu. Druhá návštěva příští týden, ale již teď mohu vlastně říci, že si to plný počet hvězd zaslouží a považuji Kapitána Ameriku po Iron Manovi za nejoblíbenější postavu z Avengerů. Doufám v plně povedený třetí díl a především v to, aby opět nezanedbali Kapitána v pokračování Avengers. EDIT 2: Viděno podruhé a pět si to zaslouží, jak jsem již říkal. Pořád to má skvělé tempo, atmosféra zůstává stejně dobrá a souboje se nedají okoukat. Navíc jsem si to ve 2D s titulky užil mnohem víc. This isn't the age of spies. This is not even the age of heroes. This is the age of miracles... and there's nothing more horrifying than a miracle.

Jízda švárů (2014)

Trochu mi to připomnělo policajty na baterky. Jako komedie to není špatné a pokud se někomu líbili právě ti policajti, neměl by mít u tohoto filmu problém. Ice Cube je neohrožený policajtský frajer a Kevin Hart "baba", která se snaží ze všeho vykecat. Celkově to má nevýrazný a jednoduchý příběh. Naštěstí se to dobře sledovalo a vtipné scény tam jsou. Taková průměrná komedie.