Love, Death & Robots - Obleky (2019) (epizoda)

Tak tady to celé povyšuje jen pointa. Postavy jsou až moc karikaturní a ta animace Disneovky z 60 let k tomu nesedí.

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

Tak tohle musel tvořit slušný fetišista. Animace a prakticky nulové uvedení do kontextu (proč se musí omalovávat jako klaun a obličeje vypadají jako z grotesky) dojem sráží, ale absence jakékoliv cenzury to dohnala vrchovatě.

Love, Death & Robots - Tři roboti (2019) (epizoda)

Krom toho závěru (pointa ne úplně vyšla) je to naprosto dokonalé. Postavené na specifickém humoru a vypadá to perfektně. I když je to jen druhá epizoda, obávám se že mám své #1. Tohle půjde překonat těžko.

Love, Death & Robots - Když převzal moc jogurt (2019) (epizoda)

Na sdělení “lidstvo je bez tvrdé ruky jen banda opic” nepotřebuju podprůměrně udělaný animák. Jen jedna scéna pobavila a potěšila výrazně kratší stopáž. Proto to není odpad. Pozn. pro intelektuály: neoslovila mě to a jsem na to hrdý ;)

Kurýr: Zásilka smrti (2019) odpad!

Trvalo to CNA 15 minut, než mě film začal brutálně srát. Gary se evidentně musel přemáhat taky (poslouchá nostalgicky hudbu z Pátého elementu :)). Volba postav příšerná a nefunguje. Indián je akorát protivný a neustále debilně žvaní. Ukrajinská modelka se chová jako vypatlanec a prakticky neustále jen nadává na situaci. Dialogy postav katastrofa. Scénář jedna velká tupá podívaná. Režisér se samozřejmě snaží (jeden prďácký záběr za druhým) a samozřejmě podělí co umí idiotským zběsilým střihem (berlička idiotů bez talentu). Oskara by měl dostat každý, kdo to nevypne ještě před polovinou...

Follow Me (2020)

Jediné plus filmu je, že se odehrává v Rusku. Zajímavá lokace dávající potenciál. Vše ostatní je jen mínus. Ten rypák - youtuber - už nešel hůř vybrat. Film sám sebe zabije asi v polovině, kdy díky kameře a scénáři prakticky odkryje karty. Dále idiocie s papírkem... bylo jasné, že má roli, ale jak se s tím zachází... dále chování “rypáka”. Zcela bez logiky. Tím i zcela zabíjí závěr.

Monster Hunter (2020)

Na film budu pravděpodobně příliš mírný. Průměr si opravdu nezaslouží. Přestože vizuál je perfektní a monstra ukázková, film selhává na prvoplánovaném záměru nezůstat u jednoho filmu. Děj je proto nevyvážený (první plovina se celkem vleče) a prakticky neukončený. To že je natočen podle hry a proto má své groteskní momenty (kuchař je jen jeden za všechny).

Stín v oblacích (2020) odpad!

Evidentně jsem viděl něco jiného než většina ostatních. Film má několik úrovní nasrání divaka a záleži jen na tom, jak moc vydrží. Prvni: zavřená popka v lulometné věži. Nejdřiv chce ven, pak zase ne... Druhá: čáry-máry-fuk-gremlin... uf. Třetí: brutal twist na téma “copak je to v brašně”. Čtvrtá: spider-chick... spider-chick... a to není zdaleka vše. Ta pátá: to už byl prostě jen doslovně výbuch stupidity. Prostě hnus. To byla u mě naprostá konečná. A jako parodii, kdy hrdina-žena s dítětem přicuclým na bradavce zachraňuje křehké květinky-muže to režisér-žena určitě nemyslela. To vše korunované doprovodem ultra otravné elektronické hudby, která se k tomu co se děje na obrazovce vůbec nehodí.

Fotr na tripu (2021) (pořad)

Ne pro nic za nic je Pepa nejzábavnější moderátor Autosalonu. Jeho komentáře nejsou strojené ani přehrávané. Prostě spontání. Vyváženost mezi “kecama a masem” je tak akorát. Vždy si vybere ukázat to zajímavé a formou, která mě vždy dostane do pocitu “hned bych jel taky”. Včetně dvou dětí na krku. Cestování prezentuje formou, že bez nadřazeneckéjo tónu komentuje co vidí a zažívá, místo trousení trapných zcestných mouder o nesmrtelnosti chrousta (viz slavná Tatra jako otravný vrchol trapnosti). Za mě nejlepší road-trip-cestopis z ČR.